ArtKit کیت هنری

اختتام جشنواره داستان نویسی رضوی به زبان تركی

اختتام جشنواره داستان نویسی رضوی به زبان تركی كیت هنری: مراسم پایانی دومین جشنواره ملی داستان نویسی رضوی به زبان تركی با رونمایی از كتاب آثار منتخب اولین دوره جشنواره اجرا شد.


به گزارش كیت هنری به نقل از ایسنا، مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در مراسم اختتامیه دومین جشنواره ملی داستان نویسی رضوی به زبان تركی، اظهار نمود: میلیون ها زائر امام هشتم شامل شیعه و سنی و ایرانی و غیرایرانی با تحمل ملالت ها، قدم در راه زیارت امام رضا (ع) می گذارند و با نخستین نگاه در سایه حرم امن رضوی می آسایند و عاشق می شوند. ترویج معارف خاندان (ع) وظیفه ای است كه بر دوش محبان خاندان (ع) است و در این راستا، وظیفه دستگاه های فرهنگی بسیار سنگین است.


فاطمه كرباسی با تاكید بر اینكه باید زمینه ای فراهم گردد تا اندیشه ها و معارف رضوی در چارچوب های فرهنگی، به بهترین شكل ممكن در همه سطوح جاری باشد، افزود: طی سال های گذشته، مبحث انتخاب شده برای جشنواره رضوی سنخیت اندكی با فرهنگ بومی داشت، از همین رو با بررسی علمی و صدمه شناسی آثار طی ۱۵ دوره گذشته، مقرر شد كه قالب از مبحث پژوهش جدا شده و به داستان نویسی تركی تبدیل گردد.

او اضافه كرد: سال گذشته حجم عظیمی از تولیدات فرهنگی در چارچوب رمان، داستان كوتاه و داستانك تولید شد و این نشان از شور دیدنی و وصف ناپذیر ترك زبانان در استان های مختلف كشور داشت. چنین چیزی عزم ما را جزم كرده است تا برای اجرای جشنواره به صورت بین المللی برنامه ریزی نماییم.


مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به این كه كتاب منتخب آثار برگزیدگان اولین جشنواره داستان نویسی رضوی به زبان تركی، گنجینه ادبیات تركی است، بیان كرد: چاپ آثار سال قبل در چارچوب كتاب، نقطه شروع حركتی است كه در نهایت به ترجمه به زبان های دیگر و نشر در كشورهای هم جوار منتج خواهد شد. همینطور به یمن دهه كرامت، برگزیدگان جشنواره عكس عفاف و حجاب شهرستان طارم و برگزیدگان آزمون های سراسری قرآن و عترت سال گذشته تجلیل خواهند شد.

در دومین جشنواره ملی داستان نویسی رضوی به زبان تركی، در گروه سنی زیر ۱۵ سال در بخش داستان كوتاه «آیدین خداكرمی» و «آیسان حسنلو» از خدابنده به ترتیب رتبه های دوم و سوم را كسب كردند. همینطور در بخش داستان بلند و رمان، «مهدی منصوری» از زنجان و «حمیدرضا محمدی گوندره» از خدابنده به صورت مشترك رتبه سوم را كسب كردند. در بخش داستانك هم «مریم بهرامی» از زنجان حائز رتبه اول شده است.


در گروه سنی ۱۵ تا ۲۹ سال، در بخش داستان كوتاه «سیده فاطمه موسوی» از زنجان رتبه اول را به دست آورد. در بخش داستان بلند «شیوا محمدی» و «فاطمه كتابی» از زنجان به صورت مشترك رتبه دوم را از آن خود كردند و در بخش داستانك هم «سما صفری» و «داریوش حیدری» از زنجان به صورت مشترك رتبه سوم را به دست آوردند.

همینطور در گروه سنی بالای ۲۹ سال، در بخش داستان كوتاه «میثم شیرمحمدی» و «مهدی ریاحی» از زنجان به صورت مشترك رتبه اول را كسب كردند. در بخش داستان بلند و رمان «خدیجه علی بیگی بالانجی» از تهران حائز مقام اول شد و در بخش داستانك «محمود رفیعی» از زنجان رتبه اول را به دست آورد.منبع:

1398/04/21
14:59:45
5.0 / 5
4329
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری