ArtKit کیت هنری

۴ كتاب از محسن پرویز منتشر گردید

۴ كتاب از محسن پرویز منتشر گردید به گزارش كیت هنری «با پرستوهای مهاجر»، «عكسی در آیینه دلم»، «زائران دیار زخم» و «قاب عكسهای روی دیوار» بعنوان كتاب های چاپ شده از آثار برگزیده محسن پرویز در مجموعه آثار پیشكسوتان انجمن قلم ایران اخیرا وارد بازار نشر شده اند.


به گزارش كیت هنری به نقل از ایسنا در معرفی این كتاب ها عنوان شده است: كتاب «با پرستوهای مهاجر» مجموعه داستان های كوتاه دفاع مقدس این نویسنده است. محسن پرویز (متولد ۱۳۴۲) از نوزده سالگی و زمانی كه بعنوان یك رزمنده در جبهه های دفاع مقدس حضور داشت، داستان نویسی را آغاز كرد و مجموعه حاضر متاثر از تجربیات شخصی او در روزهای مذكور است.
این مجموعه دارای ۲۳ داستان كوتاه و ۳۰۱ صفحه، در فاصله زمانی بهار ۱۳۶۲ تا زمستان ۱۳۶۹ نوشته شده اند.
داستان های این مجموعه ماجراهایی را توصیف می كنند كه در جبهه های نبرد (یا در رابطه با جبهه ها) رخ می دهند و نویسنده كوشیده است تا شوق و اشتیاق جوانان این سرزمین را برای حضور در صحنه های دفاع مقدس و فداكاری آنها را به نمایش بگذارد.
داستان های این مجموعه عبارتند از: ستاره، سپیده صبح، راهنما، قامت بلند، معبر، خاكریز، راهی برای فرار، در راه بازگشت، تا بامداد در باران، انتظار، یاوران حر، دیگر از پرستوها خبری نیست، آماده باش، در نیمه های راه، خاطره صبحگاه، لبخندی در سحر، تاریك و روشن، وقتی ابرها دور می شوند، آن روز در كنار تو، گلی در آغوش نسیم، عبدالله، داداش محمود و جای خالی پدر.
چاپ نخست كتاب «با پرستوهای مهاجر » در ۳۰۳ صفحه و قطع رقعی با قیمت ۴۰ هزار تومان در شمارگان ۵۰۰ نسخه از جانب انتشارات انجمن قلم ایرانی ها امروز انتشار یافته است.


همچنین كتاب «عكسی در آیینه دلم» مجموعه داستان های كوتاه نوشته محسن پرویز است. این مجموعه دارای ۱۲ داستان كوتاه و ۲۶۳ صفحه است كه در فاصله زمانی سال های ۱۳۶۵ تا ۱۳۷۵ برای نوجوانان نوشته شده اند.
شخصیت های اصلی همه داستان های این مجموعه نوجوانانی هستند كه با ماجراهای ساده یا پیچیده ای روبه رو می شوند و از آنها درس می گیرند و بزرگ می شوند. بخشی از داستان های این مجموعه روایتگر ماجراهای انقلاب اسلامی و رهبری امام خمینی هستند.
داستان های این مجموعه عبارتند از: عكسی در آیینه دلم، روزی كه مسیح(ع) را دیدم، بوی گل بوی او، بامداد بیداری، معلم خودمانی، یك روز در باغ زندگی، باغ و الاغ، قله كوه، خودنویس طلایی، كفشهای خوش شانس، دیدار باصفا، نتیجه كنكور.
چاپ نخست كتاب «عكسی در آیینه دلم» در ۲۶۳ صفحه و قطع رقعی با قیمت ۳۵ هزار تومان در شمارگان ۵۰۰ نسخه از جانب انتشارات مورد اشاره انتشار یافته است.


كتاب «زائران دیار زخم» مجموعه یادداشت ها و خاطرات دفاع مقدس، یك سفرنامه، یك مقاله و یك دلنوشته است. محسن پرویز در دوران هشت ساله دفاع مقدس، به صورت مستمر و پراكنده، ۳۲ ماه در جبهه حضور داشت و در ۱۲ عملیات كوچك و بزرگ بعنوان رزمنده، نیروی تبلیغات، خبرنگار و پزشكیار شركت كرد. این مجموعه خاطرات او از ایام حضور در جبهه ها و یادداشت هایی در اینباره است.
این مجموعه در ۳۱۱ صفحه و پنج بخش تدوین شده است. بخش اول شامل ۱۱ یادداشت است. بخش دوم ۱۸ خاطره را دربرمی گیرد. بخش سوم، سفرنامه زیارت كربلای جنوب، هشت سال بعد از آخر دفاع مقدس است. بخش چهارم شامل ۱۲۷ خاطره نویسنده و سایر همرزمان شهید حاج محمدابراهیم همت، از این سردار بزرگ جبهه های نبرد است. بخش پنجم هم به مقاله ای درباره امام زمان(عج) و دلنوشته ای برای ایشان اختصاص دارد.
خاطرات و یادداشت های این مجموعه در فاصله زمانی سال های ۱۳۶۱ تا ۱۳۹۲ نوشته شده اند.
چاپ نخست كتاب «زائران دیار زخم» در ۳۱۲ صفحه با قیمت ۴۰ هزار تومان در قطع رقعی و شمارگان ۵۰۰ نسخه از جانب انتشارات انجمن قلم ایرانی ها امروز انتشار یافته است.


همچنین كتاب «قاب عكسهای روی دیوار» مجموعه داستان های كوتاه و داستانك هایی است كه توسط محسن پرویز نوشته و از جانب انجمن قلم ایران در مجموعه آثار پیشكسوتان به چاپ رسیده است. پرویز داستان نویسی را همراه با نقد داستان ادامه داده است. ادامه تحصیل تا مقطع دكتری تخصصی (در رشته ای غیرمرتبط با ادبیات داستانی) و تصدی مسئولیت هایی چون معاونت دانشكده، معاونت دانشگاه و معاونت وزارتخانه هم وقفه ای در آن ایجاد نكرد.
«قاب عكسهای روی دیوار» مجموعه ای است از ۲۳ داستان كوتاه و ۲۹ داستانك كه در دو بخش داستان های كوتاه و داستانك ها در ۱۹۲ صفحه انتشار یافته است. داستان ها و داستانك های این مجموعه در فاصله زمانی سال های ۱۳۷۱ تا ۱۳۹۵ نوشته شده اند.
نویسنده اعتقاد دارد كه هر داستان و داستانكی ظاهری دارد و باطنی؛ ظاهرش را همه می بینند و می فهمند و لایه پنهان آنرا كسی درمی یابد كه به تاریخ نگارش هر داستان و اشاره های ظریف درون آن دقت كند و با رخدادهای اجتماعی مقارنش تطبیق دهد.
چاپ نخست كتاب «قاب عكسهای روی دیوار» در ۱۹۲ صفحه و قطع رقعی با شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۲۵ هزار تومان انتشار یافته است.


علاقه مندان می توانند این كتاب ها را از راه فروشگاه كتاب انجمن قلم ایران به نشانی تهران، خیابان سیدجمال الدین اسدآبادی، بالاتر از میدان سیدجمال الدین اسدآبادی، بین كوچه های ۴۴ و ۴۶، شماره ۳۶۰، یا به وسیله تلفن ۸۸۰۴۸۹۱۵-۸۸۰۵۹۳۱۹ تهیه كنند.1398/03/27
19:24:13
5.0 / 5
4864
تگهای خبر: دانشگاه , سفر , عكس , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری