ArtKit کیت هنری

اخلاق در هنر آواز چگونه است؟

اخلاق در هنر آواز چگونه است؟ به گزارش كیت هنری سی و چهارمین نشست ماهانه‌ی آیین آواز به بحث و بررسی «اخلاق در هنر آواز» اختصاص خواهد یافت.


این نشست از ساعت ۱۸ سه شنبه ۲۸ خرداد با حضور معصومه مهرعلی - مدرس آواز - در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.
در توضیح این نشست آمده است:
بر طبق باورهای دیرینه در دیار ما، اخلاق و هنر همواره نسبتی مستقیم با یكدیگر داشته اند. استادان و هنرمندان برجسته‌ی ما نیز همواره بر رعایت و به كار بستن باورهای اخلاقی تاكید و اهتمام فراوانی ورزیده اند. از طرفی نیز هر قدر انتقال اخلاق و صفات نیكو و پسندیده از طرف نسل های پیشین به نسل جدید، مفید و ستوده است به همان میزان نیز انتقال صفات ناپسند نكوهیده و ناپسند برشمرده شده است.
چگونه می توان از فضای جامعه آواز و موسیقی ایرانی برخی صفات ناپسند را كه متأسفانه همچنان رایج هم هست زدود و در تلطیف این فضا كوشید؟ چگونه می توان آراستگی به صفات پسندیده‌ی اخلاقی را در این فضا ترویج كرد و عطر دوستی و مهر در آن پراكند؟ از همه این ها مهم تر اینكه چطور می شود به موازات انتقال رمز و راز و تكنیك هنر و چگونگی ارائه اثر هنری به هنرجویان به آنها روش درست زیست و حضور در جامعه هنری و بعد هم فضایی به مراتب بزرگ تر از آن یعنی اجتماع - به معنای كلی - را آموخت؟ سر آخر اینكه چگونه می توان هنر را با اخلاق نیك انسانی به هم آمیخت و بهترین یادگارها را در هنر از خود به جا گذاشت؟
در این جلسه، بعد از ارائه مبحث فنی و تئوریك مورد اشاره، اجراهایی هم برای آوازخوانان مختلف در نظر گرفته شده است.
نشست تخصصی آموزشی «آئین آواز» ارائه ای است از كانون موسیقی ارسباران و ورود علاقه مندان به این سلسله نشست ها آزاد و بلاعوض خواهد بود.1398/03/21
14:22:58
5.0 / 5
4813
تگهای خبر: آموزش , موسیقی , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری