ArtKit کیت هنری

پیشنهادهایی برای گالری گردی در رمضان

پیشنهادهایی برای گالری گردی در رمضان كیت هنری: بعضی از نگارخانه ها و گالری های تهران همزمان با ماه مبارك رمضان و افزایش تفریحات شبانه، با برگزاری نمایشگاه هایی میزبان علاقه مندان به هنرهای تجسمی هستند؛ البته برمبنای برنامه های اعلام شده، خیلی از گالری های پایتخت ترجیح داده اند كه در این مدت نمایشگاه های كمتری را برگزار كنند.


بر این اساس، تاریخ افتتاح خیلی از نمایشگاه های هنری تهران در تاریخ ۲۴ خرداد ماه اعلام شده است و بعضی از گالری ها در این مدت هیچ برنامه ای ندارند.
ایسنا در این گزارش مروری دارد بر بعضی از نمایشگاه هایی كه در ایام پنجشنبه و جمعه
(دوم و سوم خرداد ماه) افتتاح می شوند و در این ایام برقرار هستند:

***

نمایشگاه چیدمان در گالری اُ
نمایشگاه انفرادی چیدمان مونا آقابابایی با عنوان «مطالعه در سطح» با همكاری گالری امروز اصفهان از روز جمعه (سوم خرداد ماه) در گالری اُ افتتاح می شود و تا ۲۰ خرداد نیز ادامه دارد.
ساعات بازدید این نمایشگاه با در نظر گرفتن ماه مبارك رمضان، یكشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۸ تا ۲۲ و جمعه ها ۱۶ تا ۲۱ اعلام شده است. گالری روزهای شنبه تعطیل می باشد.
گالری اُ در خیابان خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاك ۱۸ واقع شده است.***

نمایشگاه گروهی نقاشی در گالری شلمان
نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «در ستایش طبیعت» و به كیوریتوری اكرم پیله چیان روز جمعه (سوم خرداد ماه) در گالری شلمان افتتاح می شود و تا هشتم خرداد ماه نیز ادامه دارد.
آثار صفورا استكی، افسانه عضدی نیا، اكرم پیله چیان، مهدیار شیرقاضی، زهرا دروگر، یاسمن اخوی زاده، مهشید زحمتكش، الهام شیران، هانیه شیخ احمدی، سوده شیدا، علیرضا علیزاده، زهرا واحدی، نسیبه صادق نژاد، علی فلاح، آمنه گلی خطیر، فریده محمدی، مریم محمد علیپور، اكرم بهجت، مرجان مرشدزاده، عسل همتیان، فاطمه مهدیزاده صابر، فاطمه رسا و اصغر كفشچیان مقدم در این نمایشگاه نمایش شده است.
گالری شلمان در میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبارغربی (جنوبی)، كوچه كاووسی، پلاك ۲۷ واقع شده است.
همین طور ساعات بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ برقرار است. گالری روزهای پنجشنبه تعطیل می باشد.***

«ری سایكل بین» در گالری ویستا
نمایشگاه انفرادی مریم كوهستانی با عنوان «ری سایكل بین» در ایام پنجشنبه و جمعه (دوم و سوم خرداد ماه) در گالری ویستا برگزار می گردد.
كوهستانی، هنرمند مجسمه ساز درباره این نمایشگاه به ایسنا توضیح داده است كه اشیای یادگاری كه از نمایشگاه قبلی «ری سایكل بین» باقی ماندند، مقرر است در نمایشگاه دوم در تاریخ دوم و سوم خردادماه با فرمتی جدید به معرض نمایش گذاشته شوند. این دفعه از مخاطبان خواسته ام كه یادگاری های من را با خودشان ببرند و در ازای آن هیچ پولی هم پرداخت نكنند؛ اما باید در ازای هر چیزی برمی دارند، یك یادگاری از خودشان را به جا بگذارند. این یادگاری می تواند هر چیزی باشد، اما مخاطب باید اطلاعات شیء را كه می دهد را نیز در اختیار ما بگذارند. در واقع آن شیء باید حتما دارای شناسنامه و حافظه باشد.
این هنرمند مجسمه ساز یادآور می شود: تصویر و نام این اشیا، نام كسی كه شیء را داده و اطلاعاتی كه در اختیار ما گذاشته است نیز در یك كتابچه چاپ می شود. همین طور در كتاب دیگری آدرس ایمیل، فیسبوك و در صورت تمایل شماره تماس كسانی كه در این نمایشگاه شركت كرده اند نیز ثبت خواهد شد كه بتوانیم در آینده با آنها در ارتباط باشیم.
كوهستانی درباره سرنوشت این یادگاری ها می گوید: این اشیا، ۱۵ خرداد ماه در كشور فرانسه نمایش گذاشته خواهد شد. در آنجا نیز مخاطبان اشیای یادگاری خودشان را با اشیای یادگاری مردم ایران جابه جا می كنند و آنها نیز خاطرات و اسناد خودشان را در اختیار ما می گذارند. سپس یادگاری های كشور فرانسه به آلمان خواهد رفت و بار دیگر این پروسه تكرار می شود. اگر بتوانیم یك اسپانسر پیدا نماییم این پروسه باز هم ادامه پیدا خواهدنمود و می تواند در كل جهان تكرار شود تا شاید روزی كسی یادگاری كه در این نمایشگاه به جا گذاشته، بار دیگر به دستش برسد.
***
نمایشگاه گروهی «خرمشهر +۳۰» در گالری فرمانفرما
نمایشگاه گروهی عكس و چیدمان «خرمشهر +۳۰» به كیریتوری فریدون فربود، همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر، از ۲۷ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد ماه در گالری فرمانفرما برگزار می گردد.
آثار هنرمندانی همچون پیمان ابدالی، سعیده افروخته، آرمین امیریان، بهروز بادروج، رودابه باقری نژاد، ساسان توكلی فارسانی، محسن راستانی، امید شلمانی، احسان ضیایی، جاسم غضبانپور، محمد فرنود، بهرام محمدی فر، مهدی مقیم نژاد در این نمایشگاه نمایش شده است.
مراسم افتتاحیه نمایشگاه «خرمشهر +۳۰» روز جمعه (۲۷ اردیبهشت) ساعت ۱۶ تا ۲۰ برگزار می گردد.
همین طور ساعت بازدید از این نمایشگاه هر روز (به غیر از دوشنبه ها) از ساعت ۱۲ الی ۲۰ و جمعه ها ۱۶ الی ۲۰ اعلام شده است.

***

نمایشگاه نقاشی در گالری اثر
نمایشگاه انفرادی نقاشی جواد مدرسی با عنوان «ناسازه ۲»، از روز جمعه (۲۷ اردیبهشت ماه) در گالری اثر راه اندازی شد و تا ۳۱ خرداد ماه ادامه دارد.
ساعات بازدید از این نمایشگاه یكشنبه تا پنجشنبه ۱۱ تا ۲۰ و جمعه ۱۶ تا ۲۰ برقرار است. گالری شنبه ها تعطیل می باشد.
گالری اثر در خیابان كریمخان زند، خیابان ایرانشهر، كوی برفروشان، شماره ۱۶ واقع شده است.***

نمایشگاه گروهی نقاشی، مجسمه و عكس در گالری «شیرین»
نمایشگاه گروهی نقاشی، مجسمه و عكس با عنوان «نئواكسپرسیونیسم در هنر معاصر ایران» تا ۲۲ خرداد در گالری شیرین برپاست.
این مجموعه توسط فرناز محمدی گردآوری شده است.
گالری شیرین در خیابان كریمخان زند، خیابان سنایی، كوچه ی ۱۳، شماره ۵ واقع شده است.
ساعات بازدید از این نمایشگاه ها از ساعت ۱۱ تا ۱۹ اعلام شده است. گالری دوشنبه ها تعطیل می باشد.***

«حماسه آفرینان شاهنامه» در گالری پل
نمایشگاه انفرادی نقاشی فاطمه پشنگ پور با عنوان «حماسه آفرینان شاهنامه» روز جمعه (۲۷ اردیبهشت ماه) در گالری پل افتتاح می شود و تا سوم خرداد ماه نیز ادامه دارد.
گالری پل در سید خندان، خیابان كابلی (دبستان)، كوچه فردوسی، پلاك ۳۴، طبقه همكف واقع شده است.
همین طور ساعات بازدید از این نمایشگاه هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۰ اعلام شده است. افتتاحیه نمایشگاه «حماسه آفرینان شاهنامه» نیز از ساعت ۱۷ تا ۲۱ انجام می شود. گالری پل شنبه ها تعطیل می باشد.***

نمایشگاه نقاشی در گالری طراحان آزاد
نمایشگاه انفرادی نقاشی بابك كبود با عنوان «گرد قبران» روز جمعه (۲۷ اردیبهشت ماه) در گالری طراحان آزاد برگزار می گردد و تا هفتم خرداد ماه نیز ادامه دارد.
گالری طراحان آزاد در میدان فاطمی، میدان گل ها، میدان سلماس واقع شده است. گالری پنج شنبه ها تعطیل می باشد.
منبع:

1398/03/02
12:54:11
5.0 / 5
4207
تگهای خبر: آینده , برند , تصویر , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری