ArtKit کیت هنری
از ۲۴ بهمن؛

تور كنسرتهای سیامك آقایی آغاز می شود، شنیدن آوای ایران

تور كنسرتهای سیامك آقایی آغاز می شود، شنیدن آوای ایران كیت هنری: سیامك آقایی آهنگساز و نوازنده سنتور بعد از برگزاری تور كنسرتهای بازعشق، اجرای پروژه آوای ایران را از روز چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه آغاز می كند.به گزارش كیت هنری به نقل از مهر، سیامك آقایی آهنگساز و نوازنده سنتور بعد از برگزاری تور «باز عشق» كه در بیشتر از ۵۰ شهر ایران اجرا شد، تور جدیدی را با عنوان «آوای ایران» از روز ۲۴ بهمن ماه در شهر یزد آغاز می كند. آقایی در این سلسله كنسرت تصمیم دارد آثارش را با خوانندگانی مختلف و متعلق به همان شهرها اجرا نماید. وی بعد از تجربه كنسرت «یورش» كه شهریور ماه در تهران روی صحنه برد، تصمیم دارد تا قبل از آخر سال جاری از ۲۴ بهمن تا ۲۴ اسفند رپرتوار «آوای ایران» را در ۱۲ شهر مختلف روی صحنه برود.
در این پروژه در هر اجرا یك قطعه محلی از فرهنگ موسیقی آن منطقه هم اجرا می شود. ضمن اینكه قطعه محبوب «یاد باد» همچون تصنیف هایی است كه در رپرتوار این تور گنجانده شده است.
تور «آوای ایران» از شهر یزد شروع شده كه طی آن صبح فلاحتی خواننده، علی امید نوازنده سه تار، كامران منتظری نوازنده تمبك و سیامك آقایی بعنوان نوازنده سنتور حضور دارند. این گروه روز ۲۶ بهمن ماه در سالن پتروشیمی تبریز و روز ۲۴ اسفند ماه هم در مهاباد كنسرتهای دیگری را در چارچوب پروژه «آوای ایران» اجرا می كند.
یزد، تبریز، درود، بابل، اهواز، ماهشهر، رامهرمز، بهبهان، اصفهان، شهركرد، بوكان و مهاباد شهرهایی هستند كه آقایی در آنها روی صحنه خواهد رفت. تابحال اجرا در ۱۰ شهر قطعی شده است و اجرای ۲ شهر هم در مراحل پایانی رایزنی ها قرار دارد.
سیامك آقایی درباره «آوای ایران» توضیح داد: مدتی است علاقمند شدم كه در كنار و شاید موازی با مفاد اصلی برگزاری یك مجموعه كنسرت همچون رپرتوار و فضای موسیقایی آن پروژه به بار فرهنگی و تاثیراتی كه می تواند در فضای موسیقی كشور بگذارد بیشتر توجه كنم واین مبحث مهم سبب تغییراتی اساسی چه در محتوا و چه در سیاست كلی كاری ام شده است.
آقایی این پروژه را تدوام راهی هفت سال پیش خود با تور «باز عشق» توصیف كرد و اظهار داشت: پروژه هایی همچون «یورش» با آن حال و هوای معترض برآمده از دغدغه های امروز جامعه ایران تا پروژه «باز عشق» با بیشتر از پنجاه اجرا در اقصی نقاط ایران در جهت پشتیبانی از هنر نوازندگی ساز سنتور برنامه ریزی شده بود، این برنامه ها نمونه هایی از بینش جدید من بوده اند. حال در تداوم همین نگاه زمینه طرح پروژه ای دیگر تحت عنوان «آوای ایران» پدیدار شد.
این نوازنده و آهنگساز موسیقی كشورمان درباره نحوه همكاری اش با خوانندگان در پروژه «آوای ایران» بیان كرد: ماجرا از این مقرر است كه به دنبال اجراهای متعددی كه طی این شش سال اخیر در سراسر ایران داشتم با استعدادهای گوناگونی در زمینه های متعددی چه در عرصه نوازندگی و چه در بحث آواز و خوانندگی آشنا شدم كما اینكه ایده تور «آوای ایران» از اینجا شكل گرفت و تصمیم گرفتم تا در این پروژه هنرمندان خوش قریحه این مناطق را با خود همراه كنم. باآنكه تمرین تك به تك جزئیات با حدود ۴۰ نفر كار سختی به نظر می رسد ولی به لحاظ حسی و فرهنگی حال خوبی در من بوجود آورده چون كه من به این شكل از موسیقی و آواز كشورم حمایت می كنم و از جانب دیگر این پروژه می تواند انگیزه ای برای سایر همكارانم هم باشد كه به جای كار با یكی دو خواننده در تهران، به استعدادها و هنرمندان سایر شهرهای ایران بیشتر توجه نمایند
خالق مجموعه «یاد باد» در انتها در مورد رپرتوار این برنامه هم بیان كرد: هفت یا هشت قطعه در این مجموعه اجرا می شود كه تلفیقی از قطعات آهنگسازی شده و چند تصنیف است. آخرین قطعه بر مبنای شعری از حافظ است كه حالت جمع خوانی دارد و امیدوارم در آخر این تور بتوانم با تمام خوانندگان این قطعه را در تهران اجرا كنم.

1397/11/17
17:22:40
5.0 / 5
5066
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری