ArtKit کیت هنری

محورهای دومین دوسالانه پیانوی باربد اعلام گردید

محورهای دومین دوسالانه پیانوی باربد اعلام گردید كیت هنری: دومین دوسالانه پیانوی باربد روزهای پنجم و ششم اسفند ماه سال ۹۷ به میزبانی فرهنگسرای نیاوران تهران و حمایت بخش خصوصی برگزار می شود.به گزارش كیت هنری به نقل از مهر، دومین دوسالانه پیانو «باربد» روزهای پنجم و ششم اسفند ماه سال ۹۷ به میزبانی فرهنگسرای نیاوران تهران و حمایت بخش خصوصی میزبان هنرمندان موسیقی است.
آرش اسماعیلی دبیر دومین دوسالانه پیانوی «باربد» درباره جزئیات این فستیوال اظهار داشت: جایزه باربد اصالتا جایزه ای آموزش بنیان است كه رویكرد دور نخست آن فراهم كردن شرایطی برای مواجهه پیانیست های مستعد رپرتوار پیانوی كلاسیك بود از این رو از یك پیانیست و مدرس فرانسوی با نام كریستوف بوكودجیان برای تدریس در مستركلاس ها، اجرای كنسرت و داوری دعوت به عمل آمد. برگزیدگان آن دوره هم به فستیوال پلاژموزیكال فرانسه اعزام شدند و در شرایطی كاملا برابر با موزیسین های اروپاییِ هم سن خود از تحصیل نزد مهم ترین پیانیست های حال حاضر اروپا و اجرا در این فستیوال بهره مند شدند.
وی افزود: در این دوره به معضل دیگری در فرآیند پرورش پیانیست های كشورمان یعنی نوازندگی حرفه ای و اجرای عمومی پرداخته ایم بنابراین تور كنسرت در ۶ شهر كشور و اجرا با اركستر در جوایز برگزیدگان پیش بینی شده است. این پیانیست های نوجوان و جوان با حضور در برنامه فشرده اجرا در شهرهای مختلف با چالش ها و ملاحظات حرفه ای این عرصه روبرو می شوند. از جانب دیگر، اجرای آنها در شهرهای دیگرِ كشورمان كه به صورت معمول كمتر شاهد اجرای موسیقی كلاسیك هستند، برای علاقمندان و اهالی این حوزه در آن شهرها، بار آموزشی فراوانی خواهد داشت.
اسماعیلی با اشاره به انتشار فراخوان این دوره از جایزه اظهار داشت: فراخوان دومین دوسالانه «باربد» به صورت رسمی منتشرشده و علاقمندان در چهار رده سنی می توانند آثار خویش را تا ۳۰ دیماه به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند. شورای بازنگری نتایج خویش را ۷ بهمن ماه اعلام خواهند كرد و راه یافتگان به مرحله نهایی، ۵ و ۶ اسفندماه در فرهنگسرای نیاوران روی صحنه می روند.

1397/07/25
17:19:13
5.0 / 5
5166
تگهای خبر: آموزش , جشن , جشنواره , فستیوال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری