ArtKit کیت هنری

دست هایی با ذهن خالی

دست هایی با ذهن خالی كیت هنری: شیرین محسنی نسب در دومین نمایشگاه انفرادی خود، نقاشی هایی با مبحث دست را به نمایش می گذارد كه با ذهن خالی روی بوم شكل گرفته اند.


این هنرمند در گفت وگو با ایسنا درباره نمایشگاه جدیدش اظهار نمود: در مجموعه جدیدم رنگ ها ملایم تر و پخته تر شده اند اما خطوط اكسپرسیو به قوت خود باقی هستند. از پرنده های همیشه حاضر كه گویی شاهدان من هستند در این مجموعه خبری نیست، اما همچنان از بافت و كلاژ بهره برده ام.
او افزود: من به شدت به نگارگری و هنر سنتی علاقه مند هستم و در آثارم به صورت ناخودآگاه ظهور پیدا می كنند. در این مجموعه هم همچنان خطوط اكسپرسیو به صورت قلمگیری های ایرانی به چشم می خورند.
محسنی نسب با اشاره به اینكه نقاشی تركیب رنگ و طراحی در كنار هم است، اضافه كرد: طراحی و رنگ های من به صورت ناخودآگاه و به صورت آبستره تولید می شوند و كنترلی روی آنها ندارم و تحت تاثیر اتفاقی هم كه می افتد قرار نمی گیرم. برای من مینیمال و موجز بودن كار جذاب تر است.
این هنرمند اظهار داشت: من بی پالت رنگ خاص و اتوودی مشخص، با ذهن خالی مقابل بوم می نشینم و وقتی بلند شدم با اتفاقی كه افتاده مواجه می شوم. بنابراین نقاشی هایم را دوست دارم چون من را غافلگیر می كنند. وقتی به كار فكر می كنم، چیز خوبی از آب درنمی آید؛ اما كافی است فقط با ناخودآگاهم كار كنم. همیشه جواب می دهد و تركیب خوبی می گردد.


او با اشاره به اینكه نقاشی های مرا خطوط مرزی چیزی بین بودن یا نبودن تشكیل می دهند، اعلام نمود: به ساخت و ساز در كارهایم علاقه ای ندارم. این نوع ساخت و ساز را فقط در پرنده های كار های من می بینید و از این پارادوكس بوجود آمده لذت می برم.
محسنی نسب اضافه كرد: از همنشینی گل ومرغ ها در كنار خطوط خشن و رنگ های وحشی لذت می برم هرچند كه از لحاظ تكنیكی و تركیب بندی كار سختی است و من تمام تلاش خویش را می كنم.
این نقاش با اشاره به اینكه مجموعه قبلی كارهایش من با عنوان «دوزخ، برزخ و بهشت» شامل تركیب بندی های آبستره ای بودند، اظهار داشت: این تركیب بندی ها از خطوط و رنگ های اكسپرسیو شكل گرفته و در كنار این هیاهوی مدرن، پرنده های باغ های ایرانی جای گرفته بودند.
لی لی گلستان درباره مجموعه «دوزخ، برزخ و بهشت» او اظهار داشته بود: «تلفیق سنت با مدرنیته زیاد شنیده شده و بسیار اجرا شده است. اما این دفعه آنچنان ظریف و زیبا كار شده كه همچنان دیدنش لذت بخش است. بسیار لذت بخش».
شیرین محسنی نسب، متولد ۱۳۶۱ و دانش آموخته دانشگاه علم و فرهنگ است كه در رشته نقاشی و هنرمحیطی فعالیت می كند.
نمایشگاه نقاشی های شیرین محسنی نسب از جمعه ۲۳ تا سه شنبه ۲۷ شهریور ماه در گالری گلستان واقع در خیابان دروس، خیابان شهید كماسایی، شماره ۳۴ برگزار می گردد.1397/06/21
19:42:01
5.0 / 5
5581
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری