ArtKit کیت هنری

حسن معجونی از اجرای جدیدش گفت، بچه های سینما در تئاتر

حسن معجونی از اجرای جدیدش گفت، بچه های سینما در تئاتر كیت هنری: حسن معجونی با ˮفوق العادهˮ دانستن متن جدیدی كه می خواهد روی صحنه ببرد، اظهار داشت: «فلیك» روایتی است با جزئیات گوناگون از یك سینما كه با مقابل هم قرار گرفتن صندلی های سینما و تئاتر فضای جالبی را بوجود آورده است.این بازیگر و كارگردان تئاتر در گفت وگویی با ایسنا درباره نمایش جدید خود بیان كرد: تئاتر «فِلیك» اثر «آنی بیكر» و ترجمه بهرنگ رجبی است و مقرر است كه از نیمه های تیرماه در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه برود.

این كارگردان با معرفی بازیگرانی كه در این نمایش ایفای نقش می كنند، اظهار داشت: نوید محمد زاده، ستاره پسیانی، حسین حسینیان و برنا انصاری چهار بازیگری هستند كه در این كار حضور دارند. دو نفر از بازیگرانی كه در این نمایش حضور دارند از گروه تئاتری خودم (لیو) هستند و نوید محمدزاده هم برای دومین بار است كه بعد از «ستوان اینیشمور» با یكدیگر همكاری می نماییم.

او درباره انتخاب این نمایش نامه و همینطور كارگردانی آن اظهار داشت: «فلیك» یكی از متن هایی است كه آن را بسیار دوست دارم و به نظرم فوق العاده است. این اثر در سال ۲۰۱۴ نوشته شده و تابحال جوایز فراوانی هم همچون پولیتزر گرفته است.

معجونی با اشاره به اینكه "كار كردن در سالن های خصوصی و دولتی برایم یكسان است" اظهار نمود: اكنون تمام شرایط سالن های خصوصی و دولتی مانند هم است. زمانی بود كه تماشاخانه ایرانشهر به مدت یك سال برچسب هایش را برداشته بود اما اكنون آن را برگردانده است و با سالن های دولتی فرق ندارد، این را به این جهت گفتم كه قرار بود در ابتدا این كار را در ایرانشهر اجرا نماییم اما در آن سالن، یك كار دیگر هم همزمان با نمایش ما اجرا داشت. ازاین رو به خاطر شرایط دكور بندی این نمایش، ما نمی توانستیم نمایش مان را در آن سالن اجرا نماییم و شهرزاد این امكان را برای ما فراهم نموده است كه در یك سالن فقط نمایش من اجرا شود.

او ادامه داد: دكور این نمایش مانند یك سینما است و كاراكترهای این نمایش بچه های سینما هستند مثل كسانی كه بلیت صادر می كنند یا نظافت می كنند یا در اتاق كنترل فعالیت دارند. در حقیقت ماجرای این نمایش در یك سینما رقم می خورد و جرئیات زیادی دارد. همینطور صندلی های تئاتر روبرو صندلی های سینما قرار گرفته اند و فضای جالبی را به وجود آورده است.

این كارگردان در انتها درباره كار كردن با بازیگرانی چون نوید محمدزاده كه در سینما هم شناخته شده و تجربه زیادی پیدا كرده است، اظهار داشت: وقتی نخستین بار با نوید محمدزاده در پروژه ای تئاتری همكاری كردیم نورسیده سینما شده بود و من چون همان ذهنیت تئاتری را از او دارم، از منظر سینمایی به این بازیگر نگاه نمی كنم. شاید بازیگران، تفاوتی در مدیوم نداشته باشند ولی اگر دنبال بازی های ظریف باشیم ممكن است در سینمایی ها هم پیدا شود. با این حال به نظر من بازیگران به صورت فردی با هم متفاوت هستند و نه از لحاظ مدیوم هایی كه در آن فعالیت می نمایند و من كه در حال كار كردن با آن ها هستم باید این تفاوت ها را متوجه باشم.
1397/03/22
14:31:31
5.0 / 5
4470
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری