ArtKit کیت هنری
با ۵۵ درصد آرا در یك نظرسنجی

فارست گامپ از تایتانیك جلو زد، انتخاب بهترین فیلم دهه ۹۰

فارست گامپ از تایتانیك جلو زد، انتخاب بهترین فیلم دهه ۹۰ كیت هنری: فارست گامپ با رای كاربران یك سایت سینمایی در یك نظرسنجی و پیش بینی، بعنوان بهترین فیلم از میان اسكاری های دهه ۹۰ میلادی انتخاب گردید.به گزارش كیت هنری به نقل از گلدربی، در نتیجه یك نظرسنجی برای انتخاب بهترین فیلم از میان برندگان اسكار در دهه ۹۰، «فارست گامپ» توانست این عنوان را از آن خود كند.
در میان برندگان جایزه اسكار بهترین فیلم در دهه ۹۰ شماری از بهترین فیلم ها جای دارند و در این میان «فارست گامپ» محصول ۱۹۹۴ توانست عنوان بهترین فیلم را به خود اختصاص دهد.
این نظرسنجی از جانب سایت گلدربی انجام شد و از مخاطبان خواسته شد تا نظرات خویش را به صورت آنلاین ابراز كنند. در این میان «فارست گامپ» با كسب ۵۵ درصد آرا بهترین فیلم این دهه نام گرفت.
بالاترین رای بعدی نصیب «سكوت بره ها» محصول ۱۹۹۱ شد و «تایتانیك» محصول ۱۹۹۷ با كسب ۱۲ درصد آرا فیلم سوم شد.
در مكان های بعدی به ترتیب «فهرست شیندلر» محصول ۱۹۹۳ با ۹ درصد آرا و «زیبای آمریكایی» محصول ۱۹۹۹ با كسب ۶ درصد آرا جای گرفتند.
«شجاع دل» محصول ۱۹۹۵، «نابخشوده» محصول ۱۹۹۲، «با گرگ ها می رقصد» محصول ۱۹۹۰ و «شكسپیر عاشق» محصول ۱۹۸۸ با ۲ درصد و یك درصد رای جای گرفته اند.
تنها فیلمی كه حتی یك رای به دست نیاورد «بیمار انگلیسی» محصول ۱۹۹۶ بود.
«فارست گامپ» در سال ۱۹۹۴ توانست ۱۳ نامزدی اسكار را كسب كند و از این میان ۶ مجسمه را به خانه برد كه شامل بهترین كارگردانی برای رابرت زمكیس، بهترین بازیگری برای تام هنكس، بهترین فیلمنامه اقتباسی، بهترین تدوین، بهترین جلوه های تصویری و بهترین فیلم سال بود.
این فیلم به یك پدیده فرهنگی در آمریكا بدل شد و در بازار داخلی ۳۲۹ میلیون دلار فروش كرد. فروش جهانی فیلم برابر با ۶۷۷ میلیون دلار بود.

1396/12/05
19:50:51
5.0 / 5
4612
تگهای خبر: برند , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری