ArtKit کیت هنری

اعلام جزئیات یك رویداد سینمایی با محتوای ورزشی

اعلام جزئیات یك رویداد سینمایی با محتوای ورزشی كیت هنری: جزئیات یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی و چهارمین جشنواره بین المللی عكس ورزشی، اعلام گردید.


به گزارش كیت هنری به نقل از ایسنا طبق گزارش رسیده، در نشستی كه امروز 23 دی ماه در هتل المپیك تهران برگزار شد، احسان شیعه، مدیر شبكه ورزش و رئیس یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی با اشاره به اینكه فراخوان این جشنواره شهریور ماه 1396 اعلام شد، اظهار نمود: مهلت ارسال آثار اواخر آبان ماه بود كه به علت استقبال گسترده از ایران و كشورهای مختلف مهلت دریافت آثار تمدید گردید.
وی با اشاره به اینكه بعد از بررسی آثار ارسالی، رشد بسیار خوبی از لحاظ كمی و كیفی نسبت به سال قبل مشاهده شد كه این نشان داده است جشنواره فیلم های ورزشی مسیر شكوفایی خویش را شروع كرده است.
شیعه با اشاره به اینكه یازدهمین جشنواره بین المللی فیلمهای ورزشی به دلایلی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، اضافه كرد: دلیل اول این است كه این رویداد در یك حوزه تخصصی و ژانر استاندارد بین المللی برگزار می گردد و در دنیا سینمای ورزشی را بعنوان یك گونه مطرح و مهم می شناسند؛در دنیا تولید فیلم و برنامه سازی تلویزیونی ورزشی یك الگوی مطرح و شناخته شده است كه طرفداران بی‎شماری دارد.
مدیر شبكه ورزش با اشاره به اینكه دلیل دیگر برای مهم بودن این جشنواره این است كه جشنواره فیلم های ورزشی زیر نظر فدراسیون جهانی فیلم های ورزشی (FICTS) برگزار می گردد كه ایران جزو 16 كشور برگزیده جهان است و جشنواره را به صورت منطقهای برگزار می نماید، اظهار نمود: تعدادی از كشورها در آسیا و شمال آفریقا تحت پوشش این جشنواره قرار دارند كه آثارشان را برای این رویداد ارسال می كنند و برگزیده های این جشنواره به جشنواره جهانی فیلم های ورزشی كه همه ساله در میلان ایتالیا برگزار می گردد معرفی می گردند.
شیعه خصوصیت سوم و منحصربفرد این جشنواره را حمایت نكردن از این جشنواره دانست و اضافه كرد: در دنیا نهادهای مرتبط بسیار مشتاق هستند تا جشنوارهای با این خصوصیات برگزار گردد اما متاسفانه جشنواره فیلمهای ورزشی تنها جشنوارهای است كه نهادهای مرتبط حمایت های لازم را در سال های اخیر از این جشنواره به عمل نیاوردند و اگر تلاش های دبیر فعلی جشنواره نبود این جشنواره برگزار نمی شد؛ ازاین رو درخواست من از رسانه ها این است كه این جشنواره را بعنوان یك رویداد مهم فرهنگی ورزشی به مردم و مخاطبان معرفی كنند.
رئیس یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی با اشاره به اینكه شبكه ورزش بعنوان حامی معنوی و رسانه ای پا به میدان گذاشت و از این جشنواره حمایت كرد، اضافه كرد: شبكه ورزش سال قبل تنها بعنوان یك شركت كننده آثار خویش را به جشنواره ارسال كرد اما احساس كردیم اگر امسال به صورت جدی تری ازاین جشنواره حمایت نكنیم خطر تعطیلی دوباره آن را تهدید می كند؛ بضاعت ما بضاعت رسانه ای است و در حد توان و امكانات از جشنواره حمایت می نماییم.
شیعه با اشاره به اینكه شبكه ورزش از امشب (شنبه 23 دی) تا آخر هفته هر شب در یك برنامه زنده با عنوان «سینماورزش» به پوشش جشنواره خواهد پرداخت، اضافه كرد: تلاش می نماییم در تعطیلات نوروز هم یك ویژه برنامه با هدف نمایش آثار برگزیده جشنواره در شبكه ورزش تولید نماییم.
سیدمجتبی علوی، دبیر یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی و چهارمین جشنواره بین المللی عكس ورزشی در این نشست با اشاره به اینكه 116 كشوردنیا عضو فدراسیون جهانی فیلم های ورزشی (FICTS) هستند كه جشنواره جهانی میلان رازیر نظر كمیسیون فرهنگی كمیته بین المللی المپیك( IOC) برگزار می نماید، اظهار نمود: ایران از سال 1381 به عضویت این فدراسیون درآمد و جریان برگزاری این جشنواره تا سال 1389 ادامه داشت اما در آن سال به علت اختلافات داخلی همچون اختلافات سازمان تربیت بدنی وقت و كمیته ملی المپیك این جشنواره به مدت 6 سال تعطیل شد و سرانجام در سال 1395 بعد از وقفه طولانی این جشنواره برگزار گردید.
وی با اشاره به اینكه اگر سال قبل این جشنواره برگزار نمی شد و ایران حق عضویت خویش را به فدراسیون جهانی (FICTS) پرداخت نمی كرد و فیلم های منتخب ارسال نمی شد، خطر اخراج و تعلیق هفت ساله جشنواره فیلم های ورزشی ایران را تهدید می كرد، اضافه كرد: سال قبل مستند «آتلان» به نمایندگی از ایران جایزه بهترین مستند جشنواره میلان را به دست آورد و امسال هم دو مستند «گزارشگر» و «آریووالیبال» بهترین آثار در بخش مستند شدند.
علوی در ادامه اضافه كرد: متاسفانه امسال در روند برگزاری جشنواره حمایت ویژه ای از جانب مسئولین مشاهده نشد و بنابراین جشنواره امسال چندین بار تا مرز تعطیلی پیش رفت و بدون شك اگر حمایت های بخش خصوصی و همدلی دوستان در ستاد جشنواره نبود این جشنواره برگزار نمی شد.

آمار آثار رسیده به جشنواره فیلم‎ و عكس ورزشی
دبیر یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی با اشاره به اینكه 693فیلم از 23 كشور متقاضی حضور در بخش های مختلف این رویداد شدند، خاطرنشان كرد: با آخر مهلت ثبت نام در این جشنواره، آثاری از 23 كشور عضو شامل هند، ژاپن، نیجریه، مالزی، لبنان، تركیه و افریقای جنوبی و… برای حضور در این جشنواره به دبیرخانه ارسال شد كه از 693 فیلم بیش از 400 اثر خارجی بود كه این آثار از آسیای میانه، غرب آسیا و شمال آفریقا كه حوزه تحت پوشش ایران است به دبیرخانه رسید.
آثار انتخاب شده از جانب هیأت انتخاب در بخش مسابقه به مدت سه روز در ایام 25 تا 27 دی در سینما فلسطین اكران میشوند و برگزیدگان هم 28 دی ماه در مراسمی در هتل المپیك معرفی می گردند.
علوی با اشاره به اینكه در این جشنواره دو بزرگداشت برگزار می شود، اظهار نمود: از داریوش ارجمند پیشكسوت عرصه بازیگری كه از علاقه مندان ورزش و عضو فدراسیون كشتی پهلوانی است و همینطور از یونس علی شیری عكاس قدیمی و با سابقه تقدیر می گردد.
در ادامه این نشست محمد مختاری، دبیر بخش عكس این جشنواره با اشاره به اینكه در بخش عكس آثار عكاسان 44 كشور به دبیرخانه چهارمین جشنواره بین المللی عكس ورزشی رسیده است، اضافه كرد: 376 هنرمند با 1783 عكس در این رویداد ثبت نام كرده اند.
وی با اشاره به اینكه این آثار از كشورهایی مانند برزیل، آلمان، انگلیس، اسلواكی، ویتنام، روسیه، هند، بنگلادش، بحرین، بوسنی، مالزی، صربستان، اسپانیا، تركیه، اوكراین و…به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است، بیان كرد: این جشنواره با استفاده از دبیرخانه دیجیتال مربوط به نمایندگی فدراسیون بین المللی هنر عكاسی (فیاپ) در ایران برگزار می گردد.
یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی و چهارمین جشنواره بین المللی عكس ورزشی 25 تا 27 دی ماه 1396 در سینما فلسطین برگزار می گردد.1396/10/23
23:30:51
5.0 / 5
4583
تگهای خبر: جشن , جشنواره , سینما , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری