ArtKit کیت هنری
با فروش ۲۳۰ میلیون دلاری؛

من نفرت انگیز ۴ طوفانی شروع کرد

من نفرت انگیز ۴ طوفانی شروع کرد کیت هنری: انیمیشن من نفرت انگیز 4 با افتتاحیه 230 میلیون دلاری در سینماهای جهان کارش را آغاز کرد.به گزارش کیت هنری به نقل از هالیوود ریپورتر، «من نفرت انگیز ۴» با افتتاحیه ۵ روزه خود در سینماهای آمریکا و استفاده از تعطیلی ۴ جولای، با فروشی ۱۲۲.۶ میلیون دلاری از نمایش در ۴۴۲۸ سینما، کارش را طوفانی شروع کرد.
این موفقیت شروعی قوی برای چهارمین فیلم از این مجموعه انیمیشن است که ششمین فیلم از مجموعه «من نفرت انگیز»/«مینیون ها» به عنوان پرفروش ترین فرنچایز انیمیشن تمام دوران شناخته می شود. با محاسبه فروش خارج از کشور، این فیلم تا همین جا ۲۳۰ میلیون دلار فروش داشته است.
اولین فیلم «من نفرت انگیز» که یک هفته دیرتر از امسال و در سال ۲۰۱۰ اکرانش را شروع کرد، افتتاحیه ۵۶ میلیون دلاری در داخل آمریکا را ثبت نمود. این مجموعه بعد از آن تاریخ اکرانش را تغییر داد و با یک هفته جلوتر به تعطیلات روز استقلال آمریکا منتقل کرد و با فیلم دوم در سال ۲۰۱۳ برای نخستین اکرانش در ۵ روز ۱۴۳ میلیون دلار فروش کرد و بعد از آن در تعطیلات پنج روزه سال ۲۰۱۷ با فیلم سوم ۱۲۰ میلیون دلار فروخت.
در فیلم چهارم گورو مامور لیگ ضد شرارت محبوب جهان (که استیو کارل صداپیشه اش است) با لوسی (کریستن ویگ) و دخترانشان (میراندا کاسگروو، دانا گایر) ورود پسر جدیدی به نام گرو جونیور (تارا استرانگ) به خانواده را خوش آمد می گویند و گورو و فرزندانش بعد از رویارویی با یک دشمن جدید (با صدای ویل فرل) و دوستش (با صدای سوفیا ورگارا) آنها را مجبور به فرار می کنند. صداپیشگی دیگر شخصیت های جدید توسط جوی کینگ، استیون کولبرت و کلویی فاینمن انجام شده، در صورتیکه پی یر کافین صدای نمادین مینیون ها را تکرار کرده است.
کریس رنو که از خالقان «مینیون ها» است، کارگردانی این فیلم را برمبنای فیلمنامه ای از مایک وایت و نویسنده کهنه کار «من نفرت انگیز» یعنی کن داوریو انجام داده است. پاتریک دلاژ کمک کارگردانی این انیمیشن را بر عهده داشته است.
این فیلم دومین برد متوالی برای بازار خانوادگی انیمیشن در سال ۲۰۲۴ است که بعد از موفقیت انیمیشن «درون بیرون ۲» پیکسار و دیزنی به دست می آید.
فروش «من نفرت انگیز ۴» در همین ۴ روز ابتدایی در سطح بین المللی ۱۰۷ میلیون دلار بوده تا فروش جهانی اش را در مجموع به ۲۳۰ میلیون دلار رسانده باشد، در صورتیکه هنوز چندین بازار اصلی همچون فرانسه، آلمان، چین، بریتانیا، ژاپن، کره و ایتالیا اکران آنرا شروع نکرده اند.
این فیلم از نمایش در ۷۳ بازار بین المللی با فروش ۱۰۷ میلیون دلاری بسیار بالاتر از فیلم دوم و سوم خود ایستاده و بازارهای قابل توجهی مانند مکزیک، اسپانیا و برزیل به این فروش کمک کردند. این انیمیشن در مکزیک با فروش ۱۲.۶ میلیون دلار در ۳ روز، روز پنجشنبه با فروش ۲.۵ میلیون دلاری شروعی بسیار قوی را تجربه نمود. این در حالی بود که حدود ۵۲ منطقه در آخر هفته تحت تاثیر طوفان بریل قرار گرفتند.
در برزیل با افتتاحیه ۵.۹ میلیون دلاری، این انیمیشن کمی پایین تر از «برادران سوپر ماریو» قرار گرفت و عنوان چهارمین افتتاحیه بزرگ انیمیشن تمام دوران را به دست آورد.
در اسپانیا با نمایش در ۸۰۸ پرده نمایش، «من نفرت انگیز ۴» با فروش ۵.۷ میلیون دلاری کارش را آغاز کرد تا بسیار بالاتر از فیلم نخست و دوم این مجموعه قرار بگیرد.
فروش ۲.۶ میلیون دلاری در اندونزی که بزرگترین فروش روز افتتاحیه در سال ۲۰۲۴ را به نام خود کرد، از دیگر رکوردهای این انیمیشن بود.
در هلند با فروش ۲.۶ میلیون دلاری و در لهستان با فروش ۲.۵ میلیون دلاری، این انیمیشن پرفروش ترین افتتاحیه این مجموعه را تجربه نمود و در امارات متحده عربی با فروش ۲ میلیون دلاری «برادران سوپر ماریو» را شکست داد و بزرگترین افتتاحیه انیمیشن تمام دوران را به نام خود کرد.
این انیمیشن با فروش ۱.۹ میلیون دلاری در سوئد دومین افتتاحیه بزرگ انیمیشن تاریخ این کشور را به نام خود کرد و بعد از «یخ زده» ایستاد. در ویتنام هم با افتتاحیه ۱.۶ میلیون دلاری، فروشی بیش از همه فروش «سوپر ماریو» در این کشور را کسب نمود. دیگر بازارهایی که این انیمیشن در آنجا به تاخت و تاز خود ادامه داد و اول شد، آمریکای مرکزی، تایوان، جمهوری چک، پرو، مالزی، نروژ، دانمارک، ترکیه و فیلیپین است.
۵ بازار برتر این انیمیشن تا به امروز استرالیا (۱۶.۲ میلیون دلار)، مکزیک (۱۲.۶ میلیون دلار)، آرژانتین (۶.۶ میلیون دلار)، برزیل (۵.۹ میلیون دلار) و اسپانیا (۵.۷ میلیون دلار) هستند.
«من نفرت انگیز ۴» در پرده های آیمکس هم ۹.۶ میلیون دلار در ۵۰ بازار جهانی فروخت.

1403/04/18
12:31:50
5.0 / 5
71
تگهای خبر: اكران , انیمیشن , جشن , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری