ArtKit کیت هنری
چهارشنبه سیزدهم تیر؛

فرانکشتاین دنی بویل در خانه هنرمندان نقد شد

فرانکشتاین دنی بویل در خانه هنرمندان نقد شد کیت هنری: هفدهمین جلسه نمایش فیلم تئاترها با همکاری مشترک انجمن صنفی منتقدان خانه تئاتر و سینماتک خانه هنرمندان چهارشنبه 13 تیر به نمایش فیلم تئاتر فرانکشتاین به کارگردانی دنی بویل اختصاص داشت.به گزارش کیت هنری به نقل از مهر، هفدهمین برنامه از سلسله جلسات نمایش فیلم تئاترهای شاخص با همکاری مشترک انجمن صنفی منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر و سینماتک خانه هنرمندان ایران، چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۳ به نمایش فیلم تئاتر «فرانکشتاین» (محصول ۲۰۱۱) به نویسندگی مری شرلی و کارگردانی دنی بویل اختصاص داشت.
پس از نمایش این فیلم تئاتر، نشست نقد و بررسی آن با حضور عباس غفاری (میزبان) و محمد نجاری (منتقد تئاتر) اجرا شد.
عباس غفاری در این جلسه اظهار داشت: دنی بویل که کارگردانی این اثر را برعهده داشته است، تجربه کارگردانی در تئاتر و سینما را در کارنامه دارد و آثار موفقی را ساخته است. امروز فیلم تئاتر «فرانکشتاین» را از او دیدیم که امیدوار هستم از دیدنش لذت برده باشید.
محمد نجاری در ادامه این جلسه اظهار داشت: بدون اغراق باید بگویم که ما امروز یکی از شاهکارهای تئاتر دنیا را دیدیم. به حاضران در این نشست پیشنهاد می کنم که فیلم «بیچارگان» اثر لانتیموس را هم ببینند. برای اینکه این ۲ اثر می توانند هم را کامل کرده و باب تازه ای در اینگونه علمی، تخیلی، اسطوره ای برای همه ما باز کنند و نگاه جدیدی از تئاتر و سینمای دنیا به روی ما بگشایند.
وی اضافه کرد: کارگردان این نمایش در ایران با فیلم «میلیونر زاغه نشین» شناخته می شود. این اثر برای صحنه از رمان مری شلی اقتباس شده است. در چاپ اول کتاب آن، نام نویسنده که یک بانو است، وجود ندارد و از چاپ دوم نام نویسنده به آن اضافه می شود. درباره ی آن می توان از دیدگاه نقد اسطوره ای و روانکاوی بسیار صحبت کرد. نمایشنامه اقتباسی این اثر در ایران انتشار یافته و یک بار توسط ایمان افشاریان روی صحنه رفته است.
این منتقد تئاتر در ادامه بیان کرد: در این اثر می توانیم، جدا از روانشناسی فرویدی که بحث عشق و معشوق است، یک قدم جلوتر بیاییم و بحث زهدان را از دیدگاه روانشناسی یونگی بررسی نماییم.
نجاری در بخش دیگری از این جلسه به ارائه نقطه نظراتش درباره ی دیگر جزییات فیلم تئاتر «فرانکشتاین» پرداخت.


منبع:

1403/04/15
10:56:41
5.0 / 5
90
تگهای خبر: تئاتر , سینما , فیلم , كارگردان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری