ArtKit کیت هنری
معاون صندوق اعتباری هنر خبر داد؛

سه طرح برای حمایت هنرمندان اجرایی می شود

سه طرح برای حمایت هنرمندان اجرایی می شود به گزارش کیت هنری، معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنر اجرایی شدن سه طرح و اقدام این صندوق در جهت حمایت و پشتیبانی از هنرمندان در استان ها بخصوص مناطق کم برخوردار اطلاع داد.به گزارش کیت هنری به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی صندوق اعتباری هنر، فرزاد طایفه حیدری معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنر از عملیاتی و اجرایی شدن سه طرح و اقدام این صندوق در جهت حمایت و پشتیبانی از اعضا و هنرمندان در استان ها بخصوص مناطق کم برخوردار اطلاع داد و اظهار داشت: با توجه به برنامه ریزی و پیشبینی های در نظر گرفته شده، حمایت میدانی گسترده همراه با تکریم و نکوداشت هنرمندان سراسر کشور، عرضه تسهیلات ویژه به مناطق کم برخوردار و اجرای طرح میلاد مفاخر استانی همچون اقدامات مهم و اولویتی در دستور کار صندوق اعتباری هنر است که از تیر ماه ۱۴۰۲ اجرایی و عملیاتی شده و تا آخر سال جاری هم به فضل الهی با جدیت و قوت ادامه می یابد.
وی با تشریح جزئیات اقدامات مد نظر صندوق اعتباری هنر در سالجاری، نکوداشت نامداران در استان محل زیست، تفویض اختیار صندوق هنر به استان ها، سفرهای استانی و برگزاری کارگاه های آموزشی را بعنوان سه اقدام این صندوق در جهت پشتیبانی از اعضا و هنرمندان بخصوص در استان ها و مناطق کم برخوردار عنوان نمود و اظهار داشت: تلاش ما اینست تا ضمن افزایش سطح تماس چهره به چهره و تعامل با هنرمندان، تجربیات و استعدادهای افراد ویژه در استان ها را شناسایی کرده و متناسب با شرایط، اقلیم و جنبه های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی هر استان تصمیمات لازم اتخاذ و کاربردی شوند.
معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتبار هنر ضمن اشاره به اعطای بیشتر از ۱۴۹ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه در سال ۱۴۰۱، از واگذاری مدیریت توزیع و تخصیص تسهیلات ارزانقیمت به ادارات کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان ها اطلاع داد و اضافه کرد: با موافقت مدیر عامل صندوق اعتباری هنر از خرداد ماه سالجاری و به منظور پر رنگ تر شدن نقش و مسئولیت حوزه های ذی صلاح، هر نوع تصمیم گیری در مورد نحوه اعطای تسهیلات به اعضای صندوق به ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در سرتاسر کشور تفویض اختیار شده است.
طایفه حیدری ضمن اشاره به ابلاغ میزان اعتبارات تخصیص یافته به تمامی استان ها و مبحث واگذاری مدیریت توزیع و تخصیص تسهیلات ارزانقیمت به ادارات کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان ها، خاطرنشان کرد: معتقدیم این تصمیم کمک شایانی به هدفمندی و کیفی سازی توزیع تسهیلات قرض الحسنه ارزانقیمت می کند. همینطور نظارت ادارات کل بر رفتار مالی وام گیرندگان، تأثیر مستقیم بر افزایش اعتبارات استانی خواهد داشت.
توجه ویژه دولت توسعه عدالت فرهنگی و محرومیت زدایی
وی ضمن اشاره به عملکرد صندوق اعتباری هنر در حوزه محرومیت زدایی و توسعه عدالت فرهنگی اظهار داشت: صندوق اعتباری هنر توجه ویژه ای به مقوله نهادینه شدن عدالت فرهنگی و مبحث تمرکززدایی دارد. بر این اساس در مورد استانهای کم برخوردار علاوه بر تخصیص اعتبار متعارف که بر مبنای ضریب نفوذ تعداد اعضای هر استان به کل کشور تعیین شده است، اعتبار ویژه ای برای مناطق کم برخوردار تخصیص یافته است.
وی در ادامه به سفرهای استانی صندوق به سراسر کشور اشاره نمود و اضافه کرد: دیدارهای چهره به چهره با اصحاب فرهنگ و هنر استان ها، بررسی مشکلات موجود در روند عرضه خدمات صندوق در استان، شناسایی هنرمندان مستعد و گمنام، برگزاری نشست های گروهی و انفرادی با هنرمندان، شنیدن نقدهاو مشکلات موجود، تبادل تجربیات، دریافت پیشنهادهای سازنده، همچون اهدافی است که طی این سفرها دنبال شده و خواهد شد. این در شرایطی است که مناطق کم برخوردار از اولویت های نخست هیات اعزامی صندوق هنر است.
به گفته وی، نقش ادارات کل استانی در دستیابی به اهداف سفرها بسیار حائز اهمیت می باشد. براین اساس به منظور دست یابی به بالاترین بهره وری برنامه ریزی مشترک با ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هر استان داریم.
معاون مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در ادامه سخنان خود به برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه مدیران کارشناسان استانی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، روسای انجمن های فرهنگی و هنری اشاره نمود و اظهار داشت: طی سفرهای استانی کارگاه های آموزشی ویژه ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ها و روسای صنوف و انجمن های فرهنگی و هنری، کارشناسان و دست اندرکاران در مراکز استانی هم کلید خورده و درحال برگزاری است.
وی هدف از برگزاری دوره های آموزشی را رفع ابهامات به منظور هماهنگی در عرضه خدمات به اعضا، آشنایی مدیران استانی با قوانین و مقررات صندوق اعتباری هنر و بیان رویکردها و سیاست های نوین صندوق، تبادل آرا ونظرات بیان کرد و اضافه کرد: طبق بررسی های انجام شده برگزاری کارگاه های آموزشی نقش بسیار موثری در همسان سازی اطلاعات خادمان فرهنگ و هنر کشور خواهد داشت که نتیجه آن ارتقای کیفیت خدمات رسانی برای گروههای هدف صندوق خواهد بود.
اجرای طرح میلاد در استان ها با هدف تکریم هنرمندان
معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنر به طرح جدید این صندوق در بزرگداشت مفاخر استانی و ملی در استانهای محل زیست آنان اشاره نمود و اظهار داشت: برپایه این طرح تلاش بر آن است که با مشارکت ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی به بهانه گرامیداشت و اعلام شادباش روز تولد افراد و هنرمندان شاخص که دارای جایگاه ویژه در حوزه های مختلف هنری هستند به نحوی شایسته تجلیل و قدردانی به عمل آید.
طایفه حیدری در ادامه خاطرنشان کرد: صندوق اعتباری هنر با توجه به سیاست گذاری و افق های ترسیم شده خود در جهت پشتیبانی از اهالی فرهنگ و هنر مورد تاکید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی، کوشیده تا با برگزاری آئین نکوداشت ضمن ارج نهادن به تلاش ها و مجاهدت فرهنگی و هنری آن دسته از نامداران، هنرمندان و فعالان فرهنگی هنری که در جغرافیای منطقه محل زیست خود از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشند، تجلیلی در خور شأن آنها هم به عمل آورد. بدین منظور دومین آئین نکوداشت هنرمندان طرح «میلاد مفاخر» از مجموعه اقدامات ذیل «هفت بحر هنر» در استان گیلان همراه با زادروز تعدادی از اهالی فرهنگ و هنر این خطه از کشور با حضور مسؤلان صندوق اعتباری هنر، هنرمندان و تعدادی از مدیران محلی، ۲۵ تیر ماه ۱۴۰۲ در تالار مرکزی شهر رشت برگزار و جمع کثیری از نامداران استان گیلان تجلیل و تکریم شدند.
از تهران تا سیستان و بلوچستان با هدف پشتیبانی از هنرمندان
معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق اعتباری هنر در قسمت پایانی سخنان خود به سفر اخیر هیات اعزامی این صندوق به استان سیستان و بلوچستان اشاره نمود و اظهار داشت: در جهت اجرای سیاست نهادینه کردن عدالت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی و ادامه اجرای وظایف و افق های ترسیم شده صندوق اعتباری هنر در جهت رسیدگی و اهتمام ویژه به هنرمندان استانی همینطور بررسی مسائل و مشکلات آنها بخصوص در مناطق کمتر برخوردار، سفرهای استانی برنامه ریزی و در حال انجام می باشد.
طایفه حیدری در انتها خاطرنشان کرد: با سفر به استان سیستان و بلوچستان تلاش شد تا با برگزاری نشست و کارگاه های آموزشی، در کنار مسائل جاری، اعضا و هنرمندان را با معرفی و تبیین نحوه عرضه خدمات و تسهیلات صندوق هنر در سرفصل های مختلف آشنا کرده و علاوه بر این از صدمه ها و برخی خطرات احتمالی نداشتن برخی بیمه ها در آینده هم آنها را آگاه نماییم.

1402/05/22
07:31:22
5.0 / 5
197
تگهای خبر: آموزش , آینده , خدمات , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری