ArtKit کیت هنری

مطالعه احیای حمام چاله همدان در حال انجام می باشد

مطالعه احیای حمام چاله همدان در حال انجام می باشد کیت هنری: همدان مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری همدان از انجام مطالعه احیای حمام تاریخی ˮچالهˮ در محدوده میدان باباطاهر آگاهی داد.


احسان صباغی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: بازآفرینی ابنیه تاریخی در دستور کار ما است اما نمی خواهیم به کالبد این بناها صدمه ای برسد ازاین رو باید با الهام از میراث گذشتگان این کار به سرانجام برسد.
وی از اتمام مرمت خانه تاریخی "پوستی زاده" تا آخر سال جاری اطلاع داد و اضافه کرد: سال جاری مرمت و احیاء این خانه تاریخی در دستور کار شهرداری همدان قرار گرفت و مرمت آن از اردیبهشت شروع شد.
صباغی با اشاره به اینکه مرمت بناهای تاریخی بر مبنای اصول معماری سنتی همدان و سبک و سیاق تزئینات معماری آنها صورت می گیرد، خاطرنشان کرد: بعد از اتمام مرمت خانه پوستی زاده کاربری متناسب با بنا برای آن تعریف و در جهت رونق گردشگری به کار گرفته می شود.
مدیرعامل سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری همدان در ادامه به ایجاد گذرفرهنگی همدان اطلاع داد و خاطرنشان کرد: گذر فرهنگی از میدان آرامگاه بوعلی تا میدان باباطاهر را در بر می گیرد و با محوریت اجتماعی ایجاد خواهد شد.
وی افزود: در این گذر خانه ها و بناهای تاریخی گوناگونی وجود دارد که باید در جهت حفظ و نگهداری آنها بکوشیم و در همین راستا مرمت خانه های تاریخی این محدوده و احیاء حمام چاله در دستور کار قرار دارد.
منبع:

1402/03/13
14:36:59
5.0 / 5
50
تگهای خبر: سازمان , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری