ArtKit کیت هنری
رئیس سازمان سینمایی تشریح كرد؛

آموزش فیلمسازی در کدام استان ها مجانی شد؟

آموزش فیلمسازی در کدام استان ها مجانی شد؟ به گزارش کیت هنری، جزئیات مجانی شدن آموزش فیلمسازی در ۱۰ استان کشور به انجمن سینمای جوانان ایران ابلاغ گردید.به گزارش کیت هنری به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی کشور اظهار داشت: طرح آموزش مجانی فیلمسازی انجمن سینمای جوانان ایران در مرحله اول برای ۱۰ استان کشور پیشبینی شده بود که این روند در سالهای آتی افزایش خواهد یافت.
وی اسامی ۱۰ استان مرحله اول را بدین سان اعلام نمود: استانهای سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، ایلام، کهکیلویه و بویراحمد، گلستان، سمنان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری و لرستان.
خزاعی اضافه کرد: از مدت ها قبل بحث آموزش مجانی فیلمسازی در سفرهای مختلف استانی مطرح بوده است. این آموزش ها در جهت تحقق عدالت فرهنگی و آموزشی به منظور کشف استعدادهای نوظهور و تقویت و گسترش جریان فیلمسازی در استانهای مختلف صورت می گیرد.
وی بیان نمود: فلسفه شکل گیری مراکز انجمن سینمای جوانان با هدف آموزش مجانی فیلمسازی در سطح ملی به منظور کشف استعداد بوده است.
رئیس سازمان سینمایی افزود: علاوه بر این ۱۰ استان، پذیرفته شدگان سایر استان ها نیز، از ۱۰ درصد از خدمات مجانی آموزشی انجمن سینمای جوانان ایران برخوردار خواهند شد که انتخاب آنها از راه آزمون جامع فیلمسازی صورت می گیرد.
وی با اشاره به اینکه رویکرد عدالت فرهنگی مبتنی بر سیاست های کلان دولت سیزدهم بعنوان راهبرد اصلی فعالیتهای سازمان سینمایی در این دوره است، عنوان کرد: خیلی از فیلمسازان مطرح سینمای کشور از سابقه حضور و فعالیت در سینمای جوانان ایران در اقصی نقاط کشور برخوردار می باشند و به نظر می آید این طرح آموزش مجانی منجر به معرفی استعدادهای تازه فیلمسازی شود.
آزمون جامع انجمن سینمای جوانان ایران روز جمعه ۲۷ آبان ماه سالجاری در سرتاسر کشور برگزار می گردد و ثبت نام این آزمون تا روز پنجشنبه ۲۶ آبان ماه ادامه دارد.


منبع:

1401/08/23
11:29:30
5.0 / 5
213
تگهای خبر: آموزش , جشن , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری