ArtKit کیت هنری
قاسم قلی پور با كیت هنری مطرح كرد؛

روابط در اتفاقات سینمایی تعیین کننده است

روابط در اتفاقات سینمایی تعیین کننده است کیت هنری: قاسم قلی پور می گوید وضعیت تهیه کنندگی در سینمای ایران به شکلی شده است که همه تهیه کننده هستند مگر این که خلافش ثابت شود!قاسم قلی پور تهیه کننده سینما که چند سالی است به عنوان رئیس هیات داوران خانه سینما فعالیت می کند، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مدتی است که بصورت مکتوب از دوستان خانه سینما خواسته ام که فعالیت خودرا در این نهاد صنفی به انتها رسانم، همین طور سال ها است که در عرصه تهیه کنندگی در زمینه سینما فعالیت نداشته و باید ببینم چه اتفاقی در آینده رخ می دهد.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود درباره ی وضعیت تهیه کنندگی در سینمای ایران توضیح داد: متاسفانه هم اکنون شرایط در سینمای ایران به شکلی شده است که می توان گفت همه در سینما تهیه کننده هستند مگر آنکه خلاف آن ثابت شود. به این معنا که این روزها همه به آسانی تهیه کننده می شوند و خودرا در این عرصه استاد می دانند.
تهیه کننده فیلم «عروس آتش» بیان کرد: می توان گفت دیگر همه هم تهیه کننده شده اند و هم کارگردان شده اند و هم خودرا متخصص می دانند! البته چنین مسائلی در سینمای ایران هم می تواند به سبب صدور بی خود پروانه های تهیه کنندگی باشد، اما در کنار آن با اهمیت ترین مساله ای که وجود دارد عدم پذیرش حاکمیت صنفی است.
وی توضیح داد: به این معنا که بنظر می رسد صنف و کارهای صنفی در زمینه فرهنگ چندان جایگاه توانمند و اجرائی ندارد و یا خیلی از دوستان علاقه ای به ایجاد چنین جایگاهی ندارند. اگر جایگاه صنفی به درستی تعریف شود و این جایگاه پذیرفته شود، بی گمان صنف می تواند به تعهدات و وظایف صنفی خود متعهد باشد.
قلی پور در آخر اظهار داشت: متاسفانه هم اکنون صنوف مختلف درگیر از هم گسیختگی هستند و هیچ شرایطی برای عملی شدن کارهای صنفی وجود ندارد. آنچه که مشخص است این است که هم اکنون روابط تعیین کننده در اتفاقات سینمایی است و می توان گفت شایسته سالاری نه فقط در سینما بلکه در سطوح مختلف مدیریت وجود ندارد.


منبع:

1401/08/11
10:16:49
5.0 / 5
203
تگهای خبر: آینده , تخصص , سینما , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری