ArtKit کیت هنری
وزیر ارشاد تأكید كرد؛

توطئه های دروغ پردازان خنثی شد

توطئه های دروغ پردازان خنثی شد کیت هنری: وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی در چهاردهمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت از نقش و پیشتازی هنرمندان در امید بخشی و ایجاد نشاط در جامعه سخن گفت.به گزارش کیت هنری به نقل از مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه گذشته در چهاردهمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت که در شهر مقدس مشهد برگزار شد، با ابلاغ سلام رییس جمهور به نقش تأثیرگذار مسئولین و هنرمندان در آگاهی بخشی جامعه اشاره نمود و اظهار داشت: مسئولین و اهالی فرهنگ و هنر از نقش تعیین کننده ای در آگاهی بخشی و تزریق امید و نشاط در جامعه برخوردار می باشند که با اقدامات خود می توانند به ایجاد آرامش و وحدت ملی در جامعه کمک بسیاری کنند.
وی افزود: خوشبختانه این روزها اغلب هنرمندان پیشتاز عرصه امیدبخشی و ایجاد نشاط در جامعه هستند برای اینکه به خوبی می دانند که کشور عزیزمان بیش از هر زمانی به انسجام و وحدت ملی نیاز دارد.
اسماعیلی با اعلان اینکه مسئولین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به خادمی اهالی فرهنگ و هنر افتخار می کنند، اظهار داشت: منافع ملی ایران عزیز در گرو انسجام و وحدت است و نباید اجازه دهیم، کوچک ترین خدشه ای به انسجام ملی وارد شود از طرف دیگر هنرمندان همیشه آموزگاران مردم در وطن دوستی و شکل گیری اتحاد ملی بوده اند و انشالله این مسیر را در کنار هم طی خواهیم کرد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که امنیت کشور به آسانی به دست نیامده است، اشاره کرد: با وجود سپری کردن برخی آشوب ها باید با قاطعیت گفت، ایران عزیز ما نقطه آرامش و ثبات منطقه بشمار می رود بطوریکه قدرت های بزرگ دنیا چاره ای جز تسلیم در مقابل عظمت ایران ندارند.
اسماعیلی در آخر تصریح کرد: درگذشت غم انگیز دختر عزیز و کُرد کشور همه را متأثر کرد و شخص رییس جمهور از روز اول این اتفاق با آنکه در مسافرت خارج از کشور بود، شخصاً دستور پیگیری این مساله را ابلاغ نمود و حتی بلافاصله بعد از بازگشت به ایران با پدر مرحومه تماس گرفت اما عده ای در کنار رسانه های معاند و دروغ پرداز، این مساله را بهانه ای برای ایجاد التهاب در جامعه کردند که با هوشیاری اقشار مختلف مردم توطئه های دشمنان قسم خورده ملت ایران خنثی شده است.

هنرمندان پیشکسوت در اطلاعیه ای بر حفظ امنیت کشور و وحدت و یکپارچگی ملی تاکید کردند
همچنین در آخر این مراسم که با حضور ۱۳۷ نفر از پیشکسوتان عرصه های مختلف هنری برگزار شد، بیانیه چهاردهمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت با تأکید بر حفظ امنیت ملی و ایجاد همگرایی، انسجام و وحدت ملی در وضعیت فعلی قرائت شد.
هنرمندان پیشکسوت عضو مؤسسه هنرمندان پیشکسوت کشور در قسمتی از این بیانیه بر سخنان اخیر رییس جمهور درباب نگاه مثبت مسئولین به نقدها برای اصلاح امور، دایر کردن مراکزی برای گفت و گو، نقد و حتی اعتراض به برخی مشکلات و نحوه ی اجرای برخی قوانین و بر حفظ امنیت ملی، حریم و حرمت پرچم و وحدت و یکپارچگی ملی تاکید نمودند.
این هنرمندان در بخش دیگری از این بیانیه با اشاره به شأن و جایگاه رفیع هنرمندان پیشکسوت، خواهان اقدامات لازم برای ارتقای مؤسسه هنرمندان پیشکسوت به بنیاد ملی شدند، همین طور پیگیری تحقق وعده های رییس جمهور در ضیافت افطاری با هنرمندان و توجه بیشتر سازمان ها و نهادهای مختلف فرهنگی و هنری به توسعه مؤسسه هنرمندان پیشکسوت از دیگر خواسته های هنرمندان در این بیانیه بود.
چهاردهمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت شب گذشته یکشنبه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمحمود اسلامی معاون توسعه و مدیریت منابع، محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و سیدمجید پوراحمدی مدیرعامل صندوق اعتباری هنر و با تجلیل از خانواده هنرمندان درگذشته صادق صندوقی، حسن مهری، کریم اکبری مبارکه و تورج شعبانخانی در مشهد مقدس اجرا شد.


منبع:

1401/07/11
22:02:38
5.0 / 5
167
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری