ArtKit کیت هنری

داستان زندگی کوتاه فهمیده کردستان

داستان زندگی کوتاه فهمیده کردستان چهل روز است که بدون اطلاع خانواده به جبهه آمده ام. آیا این دل نگرانی ها این آشفتگی ها این خواب های پریشان تعبیری جز این دارد؟ چرا مادر را بی اطلاع گذاشتم؟ چرا او را از این کاری که می خواستم انجام دهم آگاه نکردم؟به گزارش کیت هنری به نقل از ایسنا، یدالله محمدی در هفدهمین روز از آذرماه سال ۱۳۵۱ در روزستای بلبان آباد متولد شد و در دوازدهم اردیبهشت ماه سال ۱۳۶۶ در منطقه عملیاتی جزیره مجنون در حالیکه تنها ۱۵ سال داشت بر اثر برخورد تیر دشمن بعثی به شهادت رسید.

پیکر او پس از ۱۲ روز و به این علت که آدرسی از خانه شهید در جایی ثبت نشده بود و با تلاشهای مستمر و پیگیری بنیاد شهید به خانواده داغدارش تحویل داده شد.


سکینه سلطانیان مادر شهید محمدری روایت می کند: «یک روز غروب پس از تعطیل شدن مدارس، هرچه منتظر ماندم خبری از یدالله نشد. مدرسه تعطیل شده بود، اما خبری از یدالله نبود. آن شب تا بامداد نخوابیدم و مقابل درب خانه منتظر یدالله ماندم. بامداد زود به مدرسه رفتم تا جویای حال یدالله شوم. یکی از مسئولین مدرسه اظهار داشت که روز گذشته برخی از دانش آموزان به صورت داوطلب راهی مناطق عملیاتی شده اند و یدالله هم که دوره های آموزش نظامی را در بسیج دانش آموزی پشت سر گذاشته است، در بین این دانش آموزان راهی مناطق عملیاتی شده است.
مانده بودم که یک دانش آموز ده، یازده ساله چه طور می تواند به جبهه اعزام شود. نمی دانم چه طور رضایت نامه را درست کرده بود و بدون این که به ما بگوید راهی مناطق عملیاتی شده بود. اگر به خانه خبر می داد ما به خاطر سن و سالش حتما مخالفت می کردیم و به همین خاطر یدالله بدون این که به ما بگوید راهی جبهه شده بود.»کتاب «فهمیده کردستان» زندگینامه داستانی شهید نوجوان «یدالله محمدی» در چهارده فصل به قلم شیلان آویهنگیبه نگارش درآمده است. در انتها این کتاب زندگی این شهید به روایت تصویر و اسناد معرفی شده است.

در بخشی از این کتاب می خوانیم: «چهل روز است که بدون اطلاع خانواده به جبهه آمده ام. آیا این دل نگرانی ها این آشفتگی ها این خواب های پریشان تعبیری جز این دارد؟ چرا مادر را بی اطلاع گذاشتم؟ چرا او را از این کاری که می خواستم انجام دهم آگاه نکردم؟ آخر این چراها من را دق می دهد. ولی آخر من که او را می شناسم اگر به او می گفتم که مقرر است به جبهه اعزام شویم محال بود که اجازه دهد.»

منبع:

1401/05/11
10:33:46
5.0 / 5
205
تگهای خبر: آموزش , تصویر , زندگی , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری