ArtKit کیت هنری
در نشست هم افزایی آموزش و گسترش زبان فارسی عنوان شد

قصد تصدی گری نداریم

قصد تصدی گری نداریم به گزارش کیت هنری غلامعلی حداد عادل با اعلان اینکه آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان را یک رشته تخصصی می دانند، می گوید: اهتمام کرده ایم اساس کار خودرا بر تخصص علمی آزفا بگذاریم که در خیلی از دانشگاه های ما تدریس می شود. ما قصد تصدی گری نداریم و اهتمام ما بر ایجاد زیرساخت های لازم است.به گزارش کیت هنری به نقل از ایسنا، نشست مشترک بنیاد سعدی با رایزنان فرهنگی ایران در خارج از کشور برای هم افزایی در امر آموزش و گسترش زبان فارسی در جهان، به میزبانی بنیاد سعدی و با حضور رئیس، معاونان، مدیران و رایزنان فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، امروز سه شنبه، چهارم مرداد ماه با حضور و سخنرانی غلامعلی حدادعادل، رییس بنیاد سعدی، حجت الاسلام و المسلمین محمدمهدی ایمانی پور، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، شهروز فلاحت پیشه، معاون اموربین الملل بنیاد سعدی، حسین روزبه، معاون اموربین الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سیدباقر سخایی، مشاور ریاست بنیاد سعدی و امیر زندمقدم، معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی انجام شد.

غلامعلی حداد عادل، رییس بنیاد سعدی در این جلسه اظهار داشت: زبان فارسی، زبان فرهنگ اسلامی-ایرانی و دربردارنده اخلاق و حکمت عملی است و زبانی بسیار نیرومند از جهات مختلف است.

او اضافه کرد: اهم اقدامات و رویکرد های ما در ضمن ۱۰ سالی که بنیاد سعدی تأسیس شده است شامل چندین اقدام می شود که یکی از آنها مربوط به موضوع آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان است که به چشم یک رشته تخصصی و دانش علمی ویژه به آن نگاه می نماییم.

حداد عادل در ادامه بیان کرد: ما کوشیدیم اساس کار خودرا بر تخصص علمی آزفا بگذاریم که در خیلی از دانشگاه های ما تدریس می شود. ما قصد تصدی گری نداریم و اهتمام ما بر ایجاد زیرساخت های لازم است. همین طور یکی از کارهای ما تألیف کتاب در حوزه آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان است.همچنین حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی ایمانی پور، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در نشست مشترک بنیاد سعدی با رایزنان فرهنگی ایران در خارج از کشور اظهار داشت: از نظر ما و برمبنای ماموریت ها، گسترش زبان و آموزش زبان فارسی یکی از اصیل ترین و مؤثرترین ماموریت های ماست. ما اساسا قرار بر تصدی گری نداریم و زمانی که بنیاد سعدی این کار را انجام می دهد برای ما مطلوب است.امیر احمدی، مدیر آموزش و پژوهش در نشست مشترک بنیاد سعدی با رایزنان فرهنگی ایران در خارج از کشور درباره ۵ گام در مدیریت آموزش فارسی، چگونگی طراحی برگزاری دوره آموزشی، طراحی برنامه درسی، تألیف و تامین منابع آموزشی، تربیت مدرس و ارزیابی مسائل آموزش صحبت کرد.

بخش دوم این جلسه با سخنرانی جمال کامیاب، مدیرکل اروپا و آمریکای، علی ده گاهی، مدیرکل آفریقا عربی و سودابه ملایری، مدیر کل آفریقا و عربی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و با حضور مدیران کل منطقه ای و رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران درباره چالش های آموزش زبان فارسی و ارائه راه حل ها در امتداد بسط و گسترش این زبان در عرصه بین الملل ادامه یافت.

پخش کلیپ هایی درباره حضور فارسی آموزان خارجی در دوره های دانش افزایی و آموزش مجازی زبان فارسی و جمع بندی روسای بنیاد سعدی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از بخش های دیگر این جلسه بود.منبع:

1401/05/05
09:17:23
5.0 / 5
384
تگهای خبر: آموزش , تخصص , دانشگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری