ArtKit کیت هنری
در گزارش كیت هنری مطرح شد؛

در یک دورهمی هیچ چیز پایانی ندارد

در یک دورهمی هیچ چیز پایانی ندارد ندا تمیمی کارگردان دورهمی ضمن اشاره به خصوصیت های این نمایش عنوان نمود در این اثر نمایشی تماشاگر به رخدادهایی می خندد که در واقع غمگین یا ترسناک هستند.


ندا تمیمی کارگردان نمایش «دورهمی» که این روزها در تالار حافظ روی صحنه است درباره اجرای این اثر نمایشی به خبرنگار مهر اظهار داشت: برای آماده سازی این اثر نمایشی یک سال تمرین داشتیم و کار برای گرفتن مجوز اجرا ۲ بار بازنگری شده است. در این بازنگری ها آنقدر اصلاحیه به نمایش خورد و کار تغییر نمود که ما همچنان پس از گذشت چندین روز از آغاز اجرا درحال اعمال تغییرات و جایگزینی برای حذف شده ها هستیم تا کار از خامی در بیاید و به پختگی برسد اما با این وجود استقبال از نمایش رضایت بخش است. وی درباره اجرای نمایش در ماه رمضان اظهار داشت: ابتدا قرار نبود در ماه رمضان به صحنه ببریم اما به علت این که تالار حافظ تنها این زمان را در اختیار ما قرار می داد، مجبور شدیم این زمان اجرا برویم. من از شهریور سال گذشته به دنبال اجرا در تالار حافظ هستم و قرار بود از ۱۶ اردیبهشت نمایش را به صحنه ببریم اما در نهایت زمان مد نظرمان را به گروه دیگری دادند. تمیمی خاطرنشان کرد: نمایش «دورهمی» نمایشی نیست که مخاطبان و حتی شورای ارزشیابی و نظارت به آن عادت داشته باشند چون کار جدید و آوانگاردی است و از آنجائیکه سبک و سیاق و شیوه اجرایی نمایش متفاوت می باشد گرفتن مجوز اجرا برایش کار سختی بود. حتی ابتدا به ما اعلام نمودند که این نمایش کار سخیفی است و بهتر است اجرا نشود چون به درستی درک نمی شد و ما به سختی نوبت بازنگری گرفتیم که در همان بازنگری اول هم کار گرفتار موارد زیادی ممیزی شد اما پس از آنکه نمایش باردیگر دیده شد بازخوردهای بسیار مثبتی دریافت کردیم.
این کارگردان درباره خصوصیت های نمایش بیان نمود: گروه نمایش ما سه سال است که در کنار هم درحال کار کردن هستند. این گروه سال ۹۷ نمایش «باشگاه مشت زنی» را به صحنه برد و سال ۹۸ نمایش «در کشور شما قابل دسترس نیست» که این نمایش هم در جهت همان کار است اما از نظر خودم پخته تر شده و به زندگی نزدیکتر است. نمایش «دورهمی» در چارچوب درام نمی گنجد. در این نمایش گروتسکی اتفاق می افتد که در آن تماشاگر به رخدادهایی می خندد که در واقع غمگین یا ترسناک هستند. حرف نمایشنامه هم این است که در یک «دورهمی» هیچ چیز پایانی ندارد. او در آخر درباره مبحث نمایش توضیح داد: در «دورهمی» چند جوان کنار هم جمع شده اند و می خواهند تولدی سورپرایزی برای یکی از دوستانشان بگیرند اما در ادامه روند داستان مسیر دیگری پیدا می کند و شاهد اتفاقات غیرمنتظره ای هستیم. نمایش «دورهمی» نوشته دامون نوروزی و کارگردانی ندا تمیمی تا ۱۶ اردیبهشت ماه ساعت ۲۱ در تالار حافظ روی صحنه می رود. مرتضی آقاحسینی، پویا باغی، رزا خلیلی، امیرصمصام طهماسبی، آرین کبیری، روژان گلستانی، علی محمودی، امین مختاری، دامون نوروزی بازیگران این اثر نمایشی هستند.


منبع:

1401/02/12
08:43:35
5.0 / 5
210
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری