ArtKit کیت هنری
در گزارش كیت هنری مطرح شد؛

از مناسبات پیچیده اکران سر در نمی آوریم!

از مناسبات پیچیده اکران سر در نمی آوریم! کیت هنری: علی اکبر حیدری یکی از کارگردانان فیلم سینمایی ۲۸۸۸ با تاکید بر گرفتن بازخوردهای خوب از رونمایی این فیلم در جشنواره تاکید کرد برای اکران عمومی تغییری در آن ایجاد نخواهد شد.علی اکبر حیدری که در کنار کیوان علیمحمدی کارگردانی ۲ فیلم سینمایی «سینما شهر قصه» و «۲۸۸۸» از آثار رونمایی شده در جشنواره فیلم فجر دوره های سی وهشتم و چهلم را برعهده داشته است، در گفتگو با خبرنگار مهر درباره شرایط اکران عمومی این آثار توضیح داد: حتما قصد ما اکران فیلم سینمایی «سینما شهر قصه» است چونکه اساساً لازمه خاصیت این فیلم، دیده شدن بر پرده سینماست. فیلمی که درباره تاریخ سینما و فیلمهای ایرانی به یادگار مانده در تاریخ سینماست، باید روی پرده دیده شود. اما درباره زمان اکران این فیلم هنوز به قطعیت نرسیده ایم و باید همچنان در این حوزه گفتگو نماییم.
وی اضافه کرد: ترکیب فیلمهای نوروز که قطعی شده و اساساً هم صف اکران در شرایط فعلی بسیار شلوغ است پس باید ببینیم در این شرایط چه زمانی می توانیم این فیلم را اکران نماییم.
این کارگردان افزود: هر چه تعداد فیلمهای مانده در صف هم بیشتر شود، احتمالاً اکران آنها هم دشوارتر می شود. مناسبات اکران هم مناسبات پیچیده ای است که شخصاً واقعاً از آن سر در نمی آورم و فکر هم نمی کنم خیلی ها از آن آگاه باشند.
وی تاکید کرد: بازخوردهایی که از رونمایی «سینما شهر قصه» در جشنواره فیلم فجر سال ۹۸ گرفتیم، خیلی خوب بود و برمبنای همان بازخوردها احساس می نماییم این فیلم می تواند اکران موفقی هم در سینماها داشته باشد اما این که چه زمانی می تواند شرایط اکران مناسبی داشته باشد را هنوز نمی دانیم. ترکیب اکران نوروز ۱۴۰۱ هم خیلی زودتر از همیشه مشخص شد و باید منتظر بمانیم تا ببینیم شرایط به چه سمتی خواهد رفت.
کارگردان «۲۸۸۸» درباره اکران این فیلم و احتمال تغییر آن نسبت به نسخه به نمایش درآمده در جشنواره چهلم هم اظهار داشت: فکر نمی کنم تغییری در این فیلم داشته باشیم. به نظر ما بازخوردها نسبت به این فیلم هم آنگونه بود که انتظار داشتیم. «۲۸۸۸» فیلمی متفاوت از سینمای جنگ است و شاید به مفهوم مرسوم، فیلمی در ژانر دفاع مقدس هم نباشد و از نگاه خود ما هم بیشتر یک فیلم «عاشقانه» است.
وی اضافه کرد: آن هایی که در جشنواره با تصویر تماشای یک فیلم دفاع مقدسی به تماشای این فیلم نشستند، فیلم کمی با تصورات شان متفاوت بود اما آنها که بدون پیش فرض و واسطه با فیلم ارتباط برقرار کردند، فیلم را دوست داشته اند. لااقل بازخوردهایی که ما در روزهای جشنواره گرفتیم این گونه بود و بنابراین هم احساس نمی نماییم که فیلم احتیاج به تغییر خاصی برای اکران عمومی داشته باشد.
حیدری در انتها درباره برنامه ریزی برای زمان اکران «۲۸۸۸» هم اظهار داشت: هنوز برای اکران این فیلم هیچ برنامه ریزی ای نداشته ایم چون که هنوز به نظرمان زمان در اختیار داریم. فیلم باید پروانه نمایش دائمی هم دریافت کند چونکه در روزهای جشنواره پروانه موقت داشتیم و طبیعتاً پیمودن این فرایند هم زمان بر است.


منبع:

1400/12/06
13:35:21
5.0 / 5
286
تگهای خبر: اكران , تصویر , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری