ArtKit کیت هنری
یك نوازنده ویولن:

نوازنده ها پس از ارکستر بدن درد می گیرند!

نوازنده ها پس از ارکستر بدن درد می گیرند! یک نوازنده ویولن و مدرس موسیقی با اشاره به اینکه جمع آوری چند نوازنده برای شکل دهی ارکستر کار پُرهزینه ای نیست، توضیح داد: هر یک از شرکت های درآمدزا در کشور می توانند به آسانی با هزینه ی بسیار اندک - سالانه 2 تا 3 میلیارد - ارکسترهای موسیقی بسیار خوبی را در کشور راه اندازی کنند.


به گزارش کیت هنری به نقل از ایسنا، برنامه ارغنون با موضوع بررسی و لطمه شناسی آموزش آکادمیک موسیقی و نقش آن در رشد ارکسترهای پایه، با حضور محمودرضا میرصیافی (نوازنده ویولن و مدرس دانشگاه) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.
محمودرضا میرصیافی در برنامه «ارغنون» اظهار داشت: بیشتر جوامع برای اینکه مردم به آسانی از محصولات فرهنگی استفاده کنند، این دست از محصولات را با هزینه پایین در اختیار عامه مردم قرار می دهند.
وی ادامه داد: زمانی که فرهنگ در یک جامعه گران یا لوکس باشد، در زمینه فرهنگی هر اتفاقِ خطرناکی ممکنست واقع شود.
این نوازنده ویولن درباب نوع آموزش موسیقی در ایران، توضیح داد: متاسفانه هم اکنون در زمینه آموزش موسیقی موازی کاری های مختلفی در میان وزارت خانه های مختلف شکل گرفته است و هر بخش آموزش آکادمیک موسیقی را به روشی متفاوت و منحصر به خود پیگیری می کند.
وی ادامه داد: کودکی که به موسیقی علاقه ی جدی دارد، باید پیش از رسیدن به سن دانشگاه نوازنده شود و در ارکسترهای مختلف نوازندگی کند.
محمودرضا میرصیافی افزود: اگر یک جوانِ مشتاق موسیقی با استرس کنکور و واحدهای درسی درگیر شود، از مسیر اصلی خلاقیت خود دور می شود.
وی تاکید داشت: متاسفانه امروزه همه با تاکید بر شعار «هنر همگانی است» به حوزه های مختلف هنر ورود پیدا می کنند و نظر می دهند.
این مدرس دانشگاه با اشاره به اینکه کار موسیقی یکی از سخت ترین شغل های دنیا است، عنوان کرد: یک نوازنده ی ارکستر در زمان تمرین متمرکز برای ارکستر، نباید بیش از ۳ ساعت انرژی مصرف کند، چونکه در این سه ساعت تمام توان و انرژی نوازنده بطور کامل استفاده می شود.
وی ادامه داد: خیلی از نوازنده ها پس از ارکستر به شدت خسته می شوند و حتی بدن درد می گیرند.1400/10/26
12:36:10
5.0 / 5
265
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , رادیو , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری