ArtKit کیت هنری

روزنامه ها در اولین روز سال میلادی جدید چه گفتند؟

روزنامه ها در اولین روز سال میلادی جدید چه گفتند؟ کیت هنری: شروع سال 2022 با آتش بازی و خاکستر شدن هزاران خانه در امریکا، نگرانی غرب برای روسیه و اوکراین و ایجاد تنش، خالی شدن قفسه ها در فروشگاه های لندن و به صدا درآمدن زنگ هراس در این کشور و سفارش هایی از طرف روانکاوان برای سلامت روان و مهربانی با یکدیگر، از سوژه های مهم روزنامه های امروز جهان هستند.


به گزارش کیت هنری به نقل از ایسنا، آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکسوت رادیو ـ در شرح مهم ترین عناوین روزنامه های امروز، یکشنبه ۱۲ دی ماه آورده است:
آتش بازی و آتش سوزی
یک قاب عینک با عدد ۲۰ و دیگری ۲۲، بر صورت خبر از آمدن سال ۲۰۲۲ می دهند، روزنامه های جهان با عکسهایی از آتش بازی ها می خواهند بگویند سال ۲۰۲۲ آمد.
نیویورک تایمز، روزنامه آمریکا اینطور نوشته است: انبوه جمعیت به میدان تایم در نیویورک ریخت، نیویورک با شهردار تازه سیاه پوست جماعت را خوش آمد گفت، این اتفاق به هنگامی است که محدودیت ها، به جهت همه گیری ویروس کرونا، همچنان هستند و در عین حال سفارش ها و گاه لغو نمایش ها و آتش بازی ها هنوز اعمال می شوند. از طرف دیگر، بخش های بزرگی از آمریکا، در وحشت ویرانی آتش سوزی کلرادو بود که در جریان آن، صدها خانه، خاکستر شد. یک هزار خانه.
همین طور عنوان درشت روزنامه های آمریکا، به نقل از یکی از فراریان در مقابل آتش گفته است که ما همه چیز را از دست دادیم!
واژه های یونانی برای سویه های کرونا، کم می آیند؟
روزنامه های فرانسه و با آنها لوفیگارو هم نوشته اند: آیا واژه های یونانی برای سویه های کرونا، کم می آیند؟ آلفا، بتا، دلتا و اومیکرون و جز این ها، این هراس اروپا، از خیزش سویه های کروناست. جدا از آن، در سال ۲۰۲۲ بنظر می رسد بوریس جانسون، باید از تخت نخست وزیری پایین بیاید و دیوید فراست، جرمی هانت یا شاید مایکل گوو در انتظار باشند.
در ادامه اینطور آمده که فرانسه قبل از انتخابات، در هراس از تظاهرات به جهت محدودیت های کرونا است. در این میان غرب، نگران روسیه و اوکراین، تنش ها را دامن می زند و تایوان هم چشم به چین دوخته است.
حمله نخست، بر صنعت غذا در انگلیس است. سال تازه و لطمه های ماندنی امید مکرون به انتخابات به سپر اتحادیه اروپا است که او را مراقبت کند.
زنگ ها به صدا درآمدند
در ادامه می خوانیم که روزنامه های انگلیس و گاردین اینطور نوشتند: زنگ هراس انگلیسی ها از خالی شدن قفسه فروشگاها در لندن به صدا در آمد، این اتفاق به جهت اعمال قوانین تازه، به جهت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا است. درواقع این اولین اثرهای برگزیت، خروج از اتحادیه است. از سویی دیگر، قوانین گریبانگیر نیز سبب افزایش قیمت ها و کمبود کالاها می شوند، شاید قطع ورود گوشت از پارمای ایتالیا یا اسپانیا باشد و یا تکه پنیرهای نورماندی و زیتون های سیاه از یونان. این اولین بار تحمیلی قوانین برگزیت است. عکس شعارهای نوشته از سال ۲۰۱۶ بر بالای سر بوریس جانسون نیز می گویند: بیائید نظارت مان را به دست بگیریم، باز حمله نخست لطمه های خروج از اتحادیه بر صنعت غذاست، حمله ای که لطمه های ماندگار به بار می آورد.
بخش حاشیه ها:
تقویت سلامت روان
روزنامه نیویورک تایمز نیز درباره سلامت روان در سال ۲۰۲۲ نوشت: رویدادهای بسیاری برای شاد و سلامت ماندن در سال ۲۰۲۲ هست، سال ۲۰۲۱ با ضربه لطمه رسان احساسی به جهت کرونا، همراه بود و با واکسن کرونا، امیدی پدید آورد. همیشه روانکاوان سفارش هایی برای سلامت روان دارند.
اما مهم ترین آنها می گوید: برای فعالیت هر روزتان «معنایی» پیدا کنید و هدف تان با آن و دست یابی به شادی را تعیین کنید. ساده ترین کارهایتان، حتی کارهای روزانه در آشپزخانه یا شستشو را با هدف دنبال کنید. یک دقیقه در روز «مراقبه» یا مدیتیشن داشته باشید و به غم هایتان کوتاه فکر کنید که بدانید واقعی اند و بالاترین آن اینکه، با دیگران مهربان باشید.
1400/10/13
10:06:09
5.0 / 5
286
تگهای خبر: رادیو , روزنامه , عكس , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری