ArtKit کیت هنری
فریادی كه سالهاست گوش شنوا ندارد

هنرمندان معلول گنبدی همچنان در انزوا

هنرمندان معلول گنبدی همچنان در انزوا گلستان در حالی که در بین جامعه معلولین شهرستان گنبدکاووس نخبگان و فرهیختگان بسیاری دیده می شوند متاسفانه کمتر کسی به آنها توجه می کند و هنرمندان معلول در بی توجهی محض به شدت از مسئولان گله مند هستند.


در هفته ای قرار داریم که متعلق به جامعه بزرگ، توانمند و با اراده افراد کم توان جسمی یا معلولین است، جامعه ای مهربان، دوست داشتنی، سرشار از عزم و همتی پولادین و عمدتاً مملو از ایده، هنر و ابتکار و البته همیشه مظلوم و در آخر صف توجه مدیران و مسئولان.
این روزها تعدادی از هنرمندان معلول شهرستان گنبدکاووس همان ها که کمتر در قاب دوربین ها و مصاحبه دیده می شوند اما کارهایشان همگان را انگشت بر دهان به تحسین وا می دارد در سکوت خبری و فارغ از همه حاشیه ها و غوغاسالاری مشغول آماده سازی خود برای اجرای تئاتری هستند که مقرر است چند ماه آتی آنرا روی سکوی نمایش ببرند.
نمایشی که بیشتر افراد حاضر در آنرا، افراد دارای معلولیت جسمی حرکتی و نابینایان می سازند، اما در عین این که شاید به خواست خدا نقص ظاهری در استفاده از توانمندی جسمی داشته باشند اما نبوغی دارند که نشان میدهد معلولیت محرومیت و محدودیت نیست. این گروه این روزها به کارگردانی «مریم ایگدری» در فقدان سالن تمرین در دفتر انجمن نابینایان گنبدکاووس مشغول تمرین و آماده سازی تیم برای هدفی بزرگ که درخشش در جشنواره تئاتر معلولین هستند.
هیچ مسئولی ما را درک نمی کند
هنرمند معلول گنبدی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به این که معلولین گنبدکاووس این روزها از نبود کار ناامید شده اند، اظهار نمود: ما به جهت اینکه روحیه خودمان را از دست ندهیم به اقدامات و کارهای فرهنگی و هنری مشغول شده ایم تا با انجام این کار که خیلی مشکل هم هست شاید به نحوی دیده شویم و بتوانیم مطالباتمان را به گوش مسئولان برسانیم.
حلیم بردی انجم روز با اعلان اینکه وقتی برای کار به شرکت های خصوصی مراجعه می نماییم بخاطر وضعیت جسمانی مان ما را پس می زنند، اضافه کرد: وقتی هم می خواهیم خویش فرما باشیم بخاطر وامی که مقرر است از بودجه خود سازمان تامین گردد چندین ضامن می خواهند که عملا ما را منصرف می کنند.
وی با تاکید بر این که ما می دانیم در ابتدای کار قرار داشته و این تئاتر و برنامه های فرهنگی برای ما عوایدی نخواهد داشت، اشاره کرد: امیدواریم با تلاش بسیار و دیده شدن بتوانیم اسپانسر مالی جذب کرده و در آینده به نتیجه مطلوب برسیم.
این هنرمند معلول گنبدی با انتقاد از بی توجهی مفرط مسئولان به این قشر، افزود: متاسفانه هر ساله در هفته معلولین مسئولان در مقابل خبرنگاران و مردم قولهایی به ما می دهند که هیچگاه عملی نمی گردد و این نشان میدهد هیچ کس توان درک کردن ما را ندارد.1400/09/11
14:24:11
5.0 / 5
281
تگهای خبر: آینده , برند , تئاتر , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری