ArtKit کیت هنری

تورج رهنما به خانه بازگشت

تورج رهنما به خانه بازگشت کیت هنری: تورج رهنما که هفته گذشته به سبب عارضه مغزی در بیمارستان بستری شده بود، از بیمارستان مرخص شده و در یادداشتی از کسانی که برای او آرزوی سلامتی کردند، تشکر کرده است.


داوود ملکی، نویسنده و از نزدیکان تورج رهنما (شاعر، نویسنده، پژوهشگر ادبی و استاد زبان و ادبیات آلمانی) که هفته گذشته از بستری شدن وی در بیمارستان آگاهی داده و چند روز پیش نیز از بهبود وضعیت جسمی این چهره فرهنگی به ایسنا گفته بود، اینک با بیان خبر ترخیص او می گوید: آقای دکتر تورج رهنما بعد از هشت روز بستری بودن در بیمارستان به جهت عارضه مغزی، دوشنبه (هفدهم آبان ماه) از بیمارستان مرخص شدند.
او می افزاید: خوشبختانه حال عمومی ایشان خوب است و طی یادداشت کوتاهی از همه کسانی که برای شان آرزوی سلامتی کردند، تشکر کرده و نوشته اند: از همه یاران و بزرگواران که برایم آرزوی سلامتی کرده اند، صمیمانه تشکر می کنم.


تورج رهنما، شاعر، نویسنده، پژوهشگر ادبی، استاد زبان و ادبیات آلمانی دانشگاه تهران در سال ۱۳۱۶ در اهواز متولد شد. از او تا حالا حدود ۵۰ جلد اثر ادبی و پژوهشی به زبان های فارسی و آلمانی در ایران و آلمان انتشار یافته است. همچون آثار رهنما به زبان فارسی هفت دفتر شعر است که آخرین آنها «پرده بگردان، بانو» است که انتشارات مروارید آنرا سال ۱۳۹۸ منتشر نموده. همچون پژوهش ادبی او می توان به «برشت، فریش، دورنمات» و «ادبیاتِ امروزِ آلمان» اشاره نمود. همین طور چند کار ادبی او به زبان آلمانی عبارتند از: «در نفسِ اژدها»، «ادبیاتِ داستانی و تغزلی در ایران»، «ادبیات نمایشی در ایران» و «سیمای زن در ادبیات امروز ایران».
رهنما در سال ۲۰۰۰ میلادی جایزه ادبی شهر هانوفر را دریافت کرد و در سال ۲۰۰۲ نشان «گوته» در شهرِ وایمار به او اعطا شد.
منبع:

1400/08/19
12:34:40
5.0 / 5
238
تگهای خبر: دانشگاه , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری