ArtKit کیت هنری
مرشد میرزاعلی با كیت هنری مطرح كرد؛

10 مجلس تعزیه در زمینه هنری راه اندازی

10 مجلس تعزیه در زمینه هنری راه اندازی کیت هنری: مرشد محسن میرزاعلی از اجرای 10 مجلس تعزیه در زمینه هنری آگاهی داد که از پلتفورم های مجاری پخش می شوند.مرشد محسن میرزاعلی درباره پخش مجالس تعزیه از شبکه چهار سیما به خبرنگار مهر اظهار داشت: سال قبل ۱۰ مجلس تعزیه با عنوان «شبیه حسین (ع)» با همکاری شناخته شده ترین تعزیه خوانان سراسر کشور و به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی تولید و ضبط شدند که قرار بود طی ۱۰ شب از شبکه ۴ سیما پخش شوند اما مشکلاتی برای پخش منظم این تعزیه ها در سال قبل به وجود آمد ولی خوشبختانه امسال این سد شکسته شد و این مجالس تعزیه هر شب از شبکه چهار سیما و یکی از سامانه های مجازی پخش می شود که بازخورد خوبی هم داشته است.
وی افزود: در این مجالس من بعنوان معین البکاء حضور دارم. این تعزیه ها طبق مقتل همان روز تولید شده اند و در مدت زمان تقریبی ۴۰ دقیقه پخش می شوند. کم شدن مدت زمان مقتل ها نیز به سبب شرایط تلویزیون و این که همه نوع مخاطبی را در بر می گیرد، بوده است چون در حالت طبیعی مدت زمان هر تعزیه ۲-۳ ساعت است که ممکنست از حوصله مخاطب تلویزیون خارج باشد.
مرشدمیرزاعلی با اشاره به استقبال مخاطبان از این مجالس عنوان کرد: اتفاق بسیار خوبی که پخش این مجالس سبب شده این است که مردم از خانه های خود با مجالس تعزیه همراه می شوند بدین جهت ما هر مجلس تعزیه را بر طبق روزی که به نام هر بزرگ ثبت شده است، اجرا می نماییم. در کنار این مجالس نیز برای نخستین نقالی اصحاب امام حسین (ع) را در ۱۴ قسمت ضبط کرده ام که هر روز ساعت ۲۰ از شبکه امید پخش می شود که اتفاق تازه ای در حوزه نقالی مذهبی است. این برنامه «شبیه قاسم» نام دارد که در آن بخشی ۱۰ دقیقه ای نیز به نقالی مذهبی اختصاص دارد.
این هنرمند تصریح کرد: شبکه امید شبکه جوان و نوجوان است و این نقالی ها به زبان جوانان تولید شده است. این امر از قابلیت های نمایش های آئینی ایرانی است که این امکان را به شما می دهد که با سلیقه و سن و سال مخاطبتان پیش بروید و کافی است آن هنرمند آئینی روانشناسی مخاطب بداند و با مخاطبش جلو برود.
وی در آخر صحبت هایش درباره برگزاری مجالس تعزیه در زمینه هنری بیان کرد: برنامه ریزی های برای اجرای مجالس تعزیه در دهه آخر محرم انجام گرفته است که البته تاریخ آن هنوز قطعی نیست اما مقرر است ۱۰ مجلس تعزیه بصورت زنده اجرا و از پلتفورم های مجازی برای مخاطبان پخش شود. احتمالاً در کنار این تعزیه ها، ۱۰ مجلس نقل و پرده خوانی هم خواهیم داشت.


منبع:

1400/05/29
14:13:18
5.0 / 5
201
تگهای خبر: نمایش , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری