ArtKit کیت هنری
براساس نظرسنجی صداوسیما؛

۴۳ درصد مردم المپیک ۲۰۲۰ را از سیما دیدند

۴۳ درصد مردم المپیک ۲۰۲۰ را از سیما دیدند به گزارش کیت هنری با انتشار نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی درباره آمار بینندگان المپیک، ۴۳.۱ درصد مردم المپیک ۲۰۲۰ را از سیما دیدند.به گزارش کیت هنری به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، مرکز تحقیقات رسانه ملی آمار بینندگان المپیک ۲۰۲۰ را منتشر و اعلام نمود ۴۳.۱ درصد مردم بیننده «مسابقات المپیک توکیو ۲۰۲۰» بوده اند و از این میان ۶۲.۲ درصد هم از عملکرد شبکه های سیما در پخش این رقابت ها در حد «زیاد» رضایت داشته اند.
این نظرسنجی نشان می دهد، بر مبنای جنسیت، مردان (۵۵.۱ درصد) بیشتر از زنان (۳۱.۱ درصد)، بر مبنای سن افراد، ۱۲ تا ۱۸ ساله ها (۵۶.۹ درصد) بیشتر از دیگر گروه های سنی و بر مبنای تحصیلات، افراد دارای تحصیلات عالی (۵۱.۷ درصد) بیشتر از سایر گروه های تحصیلی، از شبکه های سیما بیننده المپیک توکیو ۲۰۲۰ بوده اند.
۰.۸ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی، «همه مسابقات»، ۱۱.۲ درصد «بیشتر مسابقات»، ۲۹.۷ درصد «تعداد کمی از مسابقات»، ۰.۷ درصد «فقط افتتاحیه مسابقات و ۰.۷ درصد هم «فقط اختتامیه مسابقات» را تماشا کرده اند.
بر اساس این نظرسنجی، ۷۳.۲ درصد بینندگان مسابقات المپیک، این رقابت ها را از «شبکه سه» و ۲۲.۶ درصد هم از «شبکه ورزش» این رویداد مهم ورزشی را تماشا کرده اند. ۴.۲ درصد هم از دیگر شبکه ها در جریان این رقابت ها قرار گرفته اند.
نظرسنجی مرکز مطالعات نشان می دهد از میان بینندگان المپیک، ۷۹.۳ درصد مسابقات «کشتی»، ۵۲.۹ درصد مسابقات «والیبال» و ۲۶.۱ درصد هم مسابقات کاراته را بیشتر از دیگر رقابت ها تماشا کرده اند. فوتبال ۱۴.۹ درصد، وزنه برداری ۱۳.۸ درصد، تکواندو ۱۱.۹ درصد، تیراندازی ۸ درصد، بسکتبال ۶.۹ درصد، دو و میدانی ۳.۱ درصد، شنا ۱.۹ درصد، ۱.۵ جودو، بوکس ۱.۵ درصد، دوچرخه سواری ۰.۸ درصد، ژیمناستیک ۰.۸ درصد، شمشیربازی ۰.۴ درصد و هندبال ۰.۱ درصد بیننده داشته اند. دیگر رشته های ورزشی هم در مجموع ۶.۱ درصد بیننده داشته است.
بر اساس این نظرسنجی، ۵۸.۵ درصد از بینندگان المپیک توکیو عملکرد شبکه های سیما را در مورد «کیفیت پخش به لحاظ دریافت صدا و تصویر مطلوب» موفق تر از دیگر زمینه ها ارزیابی کردند. ۵۲.۶ درصد هم از تسلط گزارشگران مسابقات (گزارش روان و دقیق)، ۵۰ درصد از اجرای مجریان برنامه های ویژه المپیک، ۴۸.۱ از پخش کامل مسابقات ورزشکاران ایرانی در المپیک، ۴۳.۶ درصد از اطلاع رسانی در مورد زمان پخش و نتایج مسابقات المپیک، ۳۹.۵ درصد از عرضه اطلاعات درباره تاریخچه و حواشی المپیک، ۳۸.۴ درصد از گفتگو با ورزشکاران المپیکی و خانواده آنها در استودیوهای تهران و توکیو و ۳۶.۹ درصد هم از تحلیل های کارشناسی درباره مسابقات المپیک ارزیابی مثبتی داشته اند.
همچنین، ۴.۳ درصد از مخاطبان هم از رادیو شنونده گزارش های مسابقات المپیک توکیو ۲۰۲۰ بوده اند. ۸.۶ درصد هم از راه سایت های اینترنتی مانند تلوبیون این رویداد ورزشی را تماشا کرده اند.


منبع:

1400/05/23
11:25:33
5.0 / 5
230
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری