ArtKit کیت هنری
در گزارش كیت هنری مطرح شد؛

نقش جاسوس گاندو بارها بازنویسی شد

نقش جاسوس گاندو بارها بازنویسی شد به گزارش کیت هنری محمد مختاری بازیگر سریال تلویزیونی گاندو از تجربه ایفای نقش جاسوس در این مجموعه سخن گفت.محمد مختاری بازیگر سریال «گاندو» درباره حضورش در این سریال و ایفای نقش یک جاسوس به خبرنگار مهر عنوان کرد: پس از تماسی که با من از سوی گروه کارگردانی «گاندو» گرفته شد دعوت شدم که با آقای جواد افشار دیداری داشته باشم و یکی از نقش های اصلی سریال را که خیلی هم مهم می باشد به من پیشنهاد داد؛ نقش یک جاسوس به نام ابراهیم شریف نقشی که به خاطر حساسیت های خاص خودش بارها بازنویسی شد و برایشان مهم بود که این نقش در کار درست دربیاید و اثرگذار باشد.
جواد افشار برای ایفای نقش به من کد داد
وی افزود: جواد افشار کمی از خصوصیات نقش ابراهیم شریف را برایم توضیح داد و کدهایی را برای پیدا کردن این شخصیت به من ارائه نمود. او خاطرنشان کرد که این نقش از نظر کاری در آینده جایگاه خوبی را در این حرفه از نظر بازیگری برایم بوجود می آورد که من هم با شناختی که از کارهای قبلی و توانایی های آقای افشار داشتم مخصوصاً سری اول گاندو پذیرفتم که در خدمت ایشان و سریال گاندو باشم و نقش ابراهیم شریف را بازی کنم.

مختاری درباره نظرش نسبت به نقش اظهار داشت: وقتی من برای نخستین بار فیلمنامه را خواندم متوجه شدم نقش ابراهیم شریف حالا به دلایلی یا به خاطر بازنویسی های چند باره خیلی پرداخت نشده و در حد چند خصوصیت و این که کجا متولد شده و کجا درس خوانده آن هم از زبان محمد و نقش های دیگر بیان می شود و غیر از اینها دیگر چیزی وجود ندارد.
نقش منفی را باید بگونه ای بازی می کردم که لو نرود
بازیگر «گاندو» افزود: این کار را برای من سخت می کرد که چطور می توانم نقش را بشناسم و از نظر خانوادگی، روحی، روانی، گذشته اش، خصوصیات اخلاقی، رفتارهای ظاهری و… تجزیه و تحلیلش کنم و از همه مهمتر این که این نقش منفی است اما در بازی باید ارتباطش با اهالی محلی چنان باشد که او را راحت بپذیرند و باورش کنند و به اهدافش برسد.
وی ضمن اشاره به خصوصیت های این نقش اظهار نمود: باید تلاش می کردم از ابتدا این شخصیت توسط بیننده در سریال لو نرود که آدم منفی فیلم است بلکه کم کم متوجه و غافلگیر شود بر خلاف بسیاری از سریال ها که از همان اول آدم منفی مشخص است و دستش برای مخاطب رو می شود. بعضی وقت ها ظاهر نقش های منفی و شکل و شمایل آنها، هویت آنها را نشان داده است اما شریف در ظاهری آراسته و قابل اعتماد و با برخوردی متین و مردم دار هویت اصلیش را پنهان می کند و حتی خودش را دلسوز مردم و زندگیشان نشان داده است تا در دل آنها جا باز کند و حرفش را بپذیرند و به هدفش برسد، او در واقع گرگی در لباس میش است.

بازیگر «گاندو» در بخش دیگر درباره این که چگونه خویش را به نقش نزدیک کرده است، توضیح داد: به جهت اینکه بفهمم و تصویر ذهنی از این آدم در دانشگاه و محل تحصیلش داشته باشم تصاویر دانشگاه سواس انگلستان و دانشجویان آنجا را دیدم و مطالبی را درباره آن دانشگاه خواندم که چطور این افراد آنجا برای کارهای جاسوسی در کشورهای مختلف آموزش می بینند.
می گفتند بلایی سر محمد بیاوری مادرم نفرینت می کند
وی ضمن اشاره به بازخوردهایی که از مردم دریافت کرده است، اظهار داشت: بعد از پخش سریال به شکلی همه شوکه شده بودند از این که نقش منفی بازی کرده بودم، بسیاری از مردم و دوستان و آشنایان می گفتند پس از سال ها نقش های مثبت یک دفعه پوست انداخته ای و این لازم بود. در فضای مجازی هم نظرهایی می دادند که برایم جالب بود هم کلی تعریف و تمجید کرده بودن و هم حالت انزجار داشت. برخی نوشته بودند «چقدر سنگدلی»، یا «برای یک لحظه هم تصویرت را نشان داده است حالمان بد می شود»، برخی هم می گفتند «وای به حالت اگر بلایی سر محمد (وحید رهبانی) بیاوری، مادرم نفرینت می کند» و در کل بازخوردهای مختلفی گرفتم.
مختاری درباره فصل جدید این سریال و این که چقدر می تواند مخاطب را جذب نماید، اظهار نمود: من کل فیلمنامه را نخوانده ام و فقط سکانس هایی که خودم در آنها بازی داشتم را مطالعه کردم اما با دیدن سری اول «گاندو» و ۱۳ قسمتی که از سری دوم سریال در روزهای نوروز پخش گردید و کار آقای افشار و دیگر عوامل باید بگویم لحظه های هیجان انگیز، اکشن و غافلگیر کننده ای در این سریال هست که مردم باید بی صبرانه منتظر دیدن آن باشند.


منبع:

1400/05/13
11:56:08
5.0 / 5
552
تگهای خبر: آموزش , آینده , بازیگر , تصویر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری