ArtKit کیت هنری
مرتضی شایسته خبر داد؛

ابراز تمایل 9 فیلم پرمخاطب برای اكران

ابراز تمایل 9 فیلم پرمخاطب برای اكران کیت هنری: دبیر شورای صنفی نمایش از تمایل ۹ فیلم پرمخاطب برای ورود به چرخه اکران عمومی اطلاع داد.مرتضی شایسته دبیر شورای صنفی نمایش در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به ترغیب صاحبان فیلمها به اکران عمومی اظهار داشت: خوشبختانه با اکران موفق فیلم سینمایی «دینامیت» در سینماهای کشور، رضایت سینماداران هم برآورده شده است و آنها هم با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی تمام تلاش خویش را می کنند که تا شرایط مناسبی را برای حضور مخاطبان در سینماها فراهم نمایند.
وی بیان نمود: بر همین اساس، درخواست هایی هم برای اکران فیلمها به شورای صنفی نمایش عرضه شده است که این درخواست ها در جلسه آینده شورای صنفی نمایش بررسی و نتیجه نهایی اعلام خواهد شد.
دبیر شورای صنفی نمایش افزود: میتوان گفت اکران «دینامیت» ترس از اکران را از صاحبان فیلمهای سینمایی دور کرده است و هم اکنون برای اکران آثار خود ترغیب شده اند. البته این را هم باید یادآور شوم که اگر صاحبان آثار، فیلمهای خویش را برای اکران ندهند، احتمال کهنه شدن فیلمها وجود دارد. چون که فیلم هایی که بین ۲ تا ۳ سال پیش ساخته شده است باید اکران شود و اگر اکران نشود خطر کهنه شدن آن وجود دارد.
وی توضیح داد: در شرایط فعلی سینماداران هم به دنبال فیلمهای خوب و پرمخاطب هستند تا از این طریق مخاطبان به سینماها باز گردند. ما هم در شورای صنفی نمایش تمام تلاش خویش را می نماییم تا شرایط برای اکران فیلمهای پرمخاطب را فراهم نماییم.
دبیر شورای صنفی نمایش بیان نمود: البته سازمان سینمایی با پرداخت ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در برابر ۵ میلیارد فروش در گیشه به صاحبان فیلمها، شرایط خوبی را برای اکران فراهم نمود، که اگر این مسئله ادامه پیدا کند می توانیم بگوییم فیلمهای بیشتری اکران خواهد شد.
شایسته در انتها درباره آمار فیلمهای متقاضی اکران هم اظهار داشت: هم اکنون ۲۵ فیلم بسیار پرمخاطب و عالی وجود دارد که می تواند در چرخه اکران قرار گیرد، که از این بین ۹ فیلم تمایل به اکران عمومی دارند.


منبع:

1400/05/06
08:34:18
5.0 / 5
325
تگهای خبر: آینده , اكران , سازمان , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری