ArtKit کیت هنری
آیت الله سعیدی:

حاكمیت اسلامی از مردم جدا نیست

حاكمیت اسلامی از مردم جدا نیست قم عضو مجلس خبرگان در سفارش ای به مسؤلان استان اظهار داشت: تصمیم ها باید در استان همراه، همدل و یکصدا باشد تا بتواند اثرگذاری مورد نیاز را به دنبال داشته باشد چونکه حاکمیت هم در این نظام با رأی مردم بر سر کار می آید و حاکمیت از مردم جدا نیست.


آیت الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در دیدار اعضای ستاد شئون فرهنگی در مناسبت های دینی که در سالن محراب حرم حضرت معصومه (س) انجام شد، ضمن اشاره به نزدیک شدن ماه محرم الحرام و عزاداری امام حسین (ع) اظهار داشت: در روایات مختلف اهل بیت(ع) محبین خویش را تشویق کردند به جهت اینکه دور هم بنشینند و مشورت کنند و امر خاندان را احیا کنند و این جلسه بدون شک در جوار حرم کریمه خاندان برای احیاء امر خاندان تشکیل شده است.
وی در مورد انتخاب شعار سال جاری برای هیأت های مذهبی متذکر شد: شعارها باید با یک نگاه مذهبی و زمان شناسانه انتخاب شود؛ خاندان ضد الاسلام که در مقاطع مختلف با جریان های مختلف روبرو بودند در هر موقعیتی بهترین تصمیم نسبت به آن موقعیت را می گرفتند و این تصمیمات الگوها و نمونه هایی هستند تا ما در موقعیت ها و موضع گیری های از آنها بهره بگیریم.
عضو مجلس خبرگان اضافه کرد: در مراسم و مناسبت های ما باید اقتضائات زمان کامل رعایت شود و اگر نشود آن مراسم مورد تایید اهل بیت(ع) نخواهد بود.
وی در سفارش ای به مسؤلان استان اظهار داشت: تصمیم ها باید در استان همراه، همدل و یکصدا باشد تا بتواند اثرگذاری مورد نیاز را به دنبال داشته باشد چونکه حاکمیت هم در این نظام با رأی مردم بر سر کار می آید و حاکمیت از مردم جدا نیست.
تولیت حرم حضرت فاطمه معصومه (س) اظهار نمود: ما باید آرای خویش را در جایی متمرکز نماییم تا کسی که در رأس نظام قرار می گیرد در راه اهداف نظام جمهوری اسلامی و راه امام راحل و شهدا و ایثارگران حرکت نماید.
امام جمعه قم اظهار داشت: زمانی دولت مشروعیت می گیرد که رهبر معظم انقلاب آنرا تنفیض کنند و این جریان هم تاییدی بر اصول نظام اسلامی است.
وی در مورد تذکر به افراد، هیأت ها و مکان هایی که در روزهای محرم شیوه نامه های بهداشتی را رعایت نمی کنند، خاطرنشان کرد: باید با زبان گرم، مهربانی و تذکرات به جا، قوانین را به این افراد تذکر داد و از برخوردهای فیزیکی پرهیز کرد.
در این نشست حجت الاسلام شعبان زاده، مدیر کل تبلیغات اسلامی قم، با عرضه گزارشی از وضعیت برگزاری هیات ها در سال ۹۹ و ابراز رضایت از اجرای رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی اظهار داشت: ما در قم ۱۱۰ هیأت شاخص و ۱۵۰ مداح جهادی و ۲۰۰ شاعر و ۱۱۰ مسجد منتخب و ۴۰ گروه سرود در بحث عید ولایت و امامت و محرم داریم.
وی اظهار داشت: یکی از آیین هایی که در طول دوسال اخیر در کشور لطمه دیده است و باید به سرعت احیا شود تکریم سادات در روز عید غدیر است که از سنت های دیرین ما ایرانی هاست.
شعبان زاده افزود: برای نخستین بار اعضای کانون شاعران آئینی استان با ۱۱۰ شاعر، ۳۰۰ اثر به عشق مولا امیر المومنین سرودند که این آثار انتشار یافته ودر اختیار مداحان و وعاظ برای بهرمندی قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: برای نخستین بار سال جاری ستاد ساماندهی برنامه های بانوان استان قم در اداره کل تبلیغات راه اندازی و برای محرم سال جاری کارگروه های مختلفی در استان جهت پیگیری و برنامه ریزی و پشتیبانی هیأت های مذهبی تشکیل شده است که شامل کارگروه های بهداشت و درمان، پشتیبانی، صیانت و پیشگیری از جریانات انحرافی که حرکت های عمومی را خدشه دار می کنند، تبلیغات محیطی، اطلاع رسانی و رسانه و کمیته محتوایی می شود.1400/05/04
20:58:52
5.0 / 5
310
تگهای خبر: رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری