ArtKit کیت هنری

اعلام برنامه سراسری اجرای آثار منتخب خیابانی همزمان با 3 خرداد ماه

اعلام برنامه سراسری اجرای آثار منتخب خیابانی همزمان با 3 خرداد ماه کیت هنری: اداره کل هنرهای نمایشی همزمان با گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر برنامه سراسری اجرای آثار منتخب خیابانی را مشخص کرد.


به گزارش کیت هنری به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، همزمان با گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر برنامه سراسری اجرای آثار منتخب خیابانی با همکاری کانون تئاتر خیابانی و انجمن هنرهای نمایشی مشخص شد.
این آثار قبل از این برگزیده حضور در چهار رویداد سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر، خیابان تاتر ایران، هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت و هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی (تهران-مبارک) بودند و در این رویدادها چند نوبت روی صحنه رفته اند.
بر این اساس ۷۸ اثر نمایشی از مجموع ۱۱۷ اثر که در ۴ رویداد ذکر شده حضور داشتند بعنوان آثار منتخب این رویداد استخراج شد که انتخاب این آثار برمبنای هر کارگردان اجرای یک اثر نمایشی است.
از سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر در بخش های اصلی، سرباز انقلاب و دو اثر بخش ویژه در مجموع ۳۹ نمایش؛ از رویداد خیابان تاتر ایران در سه بخش اصلی ۲۸ اثر، بخش آیینی سنتی ۸ نمایش و بخش کودک و نوجوان ۱۱ اثر و در مجموع ۴۷ اثر نمایشی؛ از هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت۲۰ اثر و از هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی (تهران-مبارک) ۱۱ نمایش در این برنامه سراسری اجرا خواهند داشت.
برمبنای این برنامه مقرر است آثار منتخب تهران در چند نقطه شهر به مدت ۵ روز و آثار منتخب دیگر شهرها با هماهنگی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و شعب انجمن هنرهای نمایشی در شهر یا استان خود به اجرای اثر نمایشی بپردازند.
پس از اجرای آثار منتخب در این رویداد مقرر است با ارسال فراخوانی از گروههای نمایشی خیابانی که در این ۴ جشنواره اثری را ارائه نداده بودند دعوت به ارسال اثر جهت اجرای عمومی شود.
اسامی آثار منتخب به زودی بر روی سایت ایران تئاتر قرار خواهد گرفت.
منبع:

1400/03/02
21:45:07
5.0 / 5
509
تگهای خبر: تئاتر , جشن , جشنواره , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری