ArtKit کیت هنری
ورایتی خبر داد؛

عرضه جهانی حق پخش قصیده گاو سفید

عرضه جهانی حق پخش قصیده گاو سفید کیت هنری: در صورتیکه توتم فیلمز امتیاز پخش بین المللی فیلم قصیده گاو سفید را به بازارهای مختلفی فروخته است، مریم مقدم و بهتاش صناعی ها سازندگان فیلم درباره آن صحبت کردند.به گزارش کیت هنری به نقل از ورایتی، «قصیده گاو سفید» تنها نماینده ایران در جشنواره برلین امسال است. روز پیش اعلام گردید «توتم فیلمز» مستقر در پاریس، حق پخش بین المللی این فیلم را به کشورهای برزیل، ژاپن، فرانسه، پرتغال، اسکاندویناوی، یوگسلاوی سابق، جمهوری چک و اسلووکی، یونان، لهستان و تایوان فروخته است.
مریم مقدم بازیگر ایرانی که قبل از این با فیلم «پرده بسته» در این جشنواره حضور داشت، این دفعه بعنوان بازیگر اصلی «قصیده گاو سفید» بازگشته است در صورتیکه علاوه بر بازیگری، کارگردانی و نویسندگی مشترک آنرا نیز در کنار همسرش بهتاش صناعی ها بر عهده داشته است.
این فیلم بلند با تمرکز بر یک شخصیت مرکزی قوی به نام مینا تولید شده که مادری مجرد و مبارز است که یک دختر ناشنوا دارد و با عواقب یک بی عدالتی مقابله می کند: شوهرش بابک به جرمی که مرتکب نشده اعدام شده است. در صورتیکه مینا تلاش می کند تا نام شوهرش را پاک کند و می خواهد قضاتی که به اشتباه حکم اعدام شوهرش را صادر کردند وادار تا عذرخواهی کنند، یک غریبه (رضا با بازی علیرضا ثانی فر) در زندگی وی پیدا می شود و می گوید آمده است تا بدهی خودرا به بابک بپردازد. همانطور که رضا به او کمک می نماید، مینا به تدریج به او اعتماد می کند و از راز وحشتناکی که آنها را به هم پیوند می دهد، غافل است.
مقدم و صناعی ها، در مورد پیچیدگی های «قصیده گاو سفید» با ورایتی صحبت کردند.
مریم مقدم: این فیلم الهام گرفته از مادرم و زندگی اوست. ما این ایده را گسترش دادیم و طی یک دوره ۹ ساله، فیلمنامه را با هم نوشتیم. این داستان خیلی از مردم جهان است چه در ایران و چه در دیگر کشورهایی که مجازات اعدام دارند.
بهتاش صناعی ها: ما با افرادی که با موارد مشابهی روبه رو شده بودند مصاحبه کردیم. سال ها تحقیق کردیم و با قضات و وکلا به گفتگو نشستیم. نوشتیم و بازنویسی کردیم.
* مینا شخصیت قدرتمندی است که با عواقب مجازات اعدام حتی بیشتر از نابود شدن زندگی همسرش مبارزه می کند. قبول دارید؟
مقدم: زنان ایرانی برخلاف آنچه مردم کشورهای دیگر ممکنست فکر کنند، بسیار قوی هستند. حتی قویتر از مردان در ایران. در یک سطح مینا یک زن معمولی ایرانی است که در کارخانه کار می کند. اما او یک زن مجرد و یک بیوه است که در محیطی زن ستیز زندگی می کند و این جنبه اغراق شده ای نیست. بدین سبب همه چیز برای او پیچیده تر می شود برای اینکه بخش سنتی جامعه ما، زندگی را برای زنان مجرد سخت تر هم می کند، تا ببیند آنها چه کار می کنند. آنها کنکاش می کنند تا ببینند این زنان آیا با مردی غریبه رابطه دارند یا خیر. اما او یک قربانی نیست. دو عنصری که می خواستیم او داشته باشد قدرت و وقار است.
صناعی ها: ما تصمیم گرفتیم نوع دیگری از زن [ایرانی] را در فیلم مان نشان دهیم. در بعضی از فیلم های ایرانی زنانی را می بینید که تحت فشار، ضعیف هستند و قربانی می شوند. اما کسی را می خواستیم که قوی باشد. کسی که بتواند برای خودش و دخترش مبارزه کند. کسی که منتظر نباشد ببیند چه اتفاقی می افتد و آماده است برای آینده و سرنوشت خود بجنگد.
* در مورد بازیگر جوانی که نقش دختر ناشنوا را بازی می کند بگویید. چگونه او را پیدا کردید؟
صناعی ها: ما نزدیک به ۱۰۰ مورد آدیشن گذاشتیم. از برخی دختران که واقعاً ناشنوا بودند تست گرفتیم و سرانجام آوین [پوررئوفی] را که ناشنوا نیست، اما والدینش ناشنوا هستند را انتخاب کردیم. او زبان اشاره را به خوبی می داند. مادرش زبان اشاره را به مریم آموخت. آنها با هم رابطه ای عالی داشتند.


منبع:

1399/12/15
12:46:46
0.0 / 5
691
تگهای خبر: آینده , بازیگر , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری