ArtKit کیت هنری
اكبر زنجانپور با مهر مطرح كرد؛

محیط تئاتر شهر باید از مزاحمت ها پاك شود

محیط تئاتر شهر باید از مزاحمت ها پاك شود اکبر زنجانپور معتقد می باشد باید محیط پیرامون مجموعه تئاتر شهر از رفتارهای مزاحم پاک شود تا محیطی امن و آرام برای هنرمندان، مخاطبان تئاتر و مردم باشد.به گزارش کیت هنری به نقل از مهر، محال است وقتی از پیرامون مجموعه تئاتر شهر عبور می کنید تا به این بنای تئاتری مراجعه کنید، نگران رفتارهای برخی خلافکاران و افراد غیر فرهنگی که در پیرامون دیوارهای قلب تپنده تئاتر ایران نشسته اند، نباشید. این نگرانی وقتی که هوا رو به تاریکی می رود و قصد خروج از مجموعه را دارید دوچندان می شود.
محیط پیرامون تئاتر شهر نه فقط حال و هوای تئاتری، هنر و فرهنگی ندارد بلکه تبدیل به محلی برای فروش مواد مخدر، سرقت گوشی و کیف رهگذران، فحاشی و اذیت و آزار کلامی و حتی نزاع های خونین بین خلافکاران شده است.
برخی مواقع نزاع های بین خلافکارانی که فضای اطراف مجموعه تئاتر شهر را به جولانگاهی برای خود تبدیل نموده اند آنقدر شدید می باشد که به ریختن خون یکدیگر در فضای اطراف این بنای فرهنگی می انجامد. رد خون ناشی از چاقوکشی در جوار دیوارهای اصلی تئاتر شهر!
اکبر زنجانپور را همه می شناسند؛ از هنرمندان و مخاطبان تئاتر، سینما و تلویزیون گرفته تا مردم و اقشار مختلف اجتماعی. اکبر زنجانپور هنرمندی است که زندگی اش را وقف تئاتر کرده و بیش از ۵ دهه متمادی است که بر صحنه تئاتر به ایفای نقش پرداخته و نمایش های درخشانی را به صحنه برده است.
وی آثار مختلفی همچون «گوریل پشمالو»، «دشمن مردم»، «سیر طولانی روز در شب»، «ایوانف» و «دایی وانیا» را بر صحنه های مجموعه تئاتر شهر کارگردانی کرده و در آنها و خیلی از دیگر آثار نمایشی به ایفای نقش پرداخته است.
اگر فضای پیرامون تئاتر شهر پاک و امن باشد، تئاتری ها می توانند حرف اثر خودرا به درستی به مخاطب و مردم منتقل کنند و مردم نیز با آرامش با آثار مواجه می شوند و تأثیرگذاری لازم شکل می گیرد زنجانپور مجموعه تئاتر شهر را به صورتی خانه خود می داند برای اینکه بیش از نیمی از عمر هنرمندانه خودرا در این مجموعه تئاتری سپری کرده و تأثیرگذاری خود بر تئاتر ایران را در این بنای تئاتری رقم زده است.
این هنرمند شناخته شده و مطرح تئاتر ایران درباره وضعیت پیرامون مجموعه تئاتر شهر به خبرنگار مهر اظهار داشت: زمانی بود که وقتی به تئاتر شهر می آمدیم گویی در خانه خود هستیم و آرامش داشتیم ولی حالا با شرایطی که اطراف مجموعه تئاتر شهر وجود دارد، از آرامش خبری نیست.
زنجانپور معتقد می باشد مدیریت شهری با مسئولیت به موضوع پیرامون مجموعه تئاتر شهر نگاه کند و این محیط را از افراد مزاحم و رفتارهای مزاحم پاک کند.
بازیگر نمایش «شب هزار و یکم» به کارگردانی بهرام بیضایی تاکید کرد: اگر فضای پیرامون تئاتر شهر پاک و امن باشد، تئاتری ها می توانند حرف اثر خودرا به درستی به مخاطب و مردم منتقل کنند و مردم نیز با آرامش با آثار مواجه می شوند و تأثیرگذاری لازم شکل می گیرد. اگر تئاتر شهر و فضای پیرامونش امن و مناسب باشد این اتفاق می افتد برای اینکه تئاتر کارگاه ایجاد فکر و اندیشه است.
این کارگردان تئاتر با اعلان اینکه باید مدیریتی قوی بر محوطه مجموعه تئاتر شهر صورت گیرد، تصریح کرد: کار نشد ندارد و هر کاری شدنی است به شرط اینکه مسئولین شهری نگاهی جدی به این مساله داشته باشند.
زنجانپور در انتهای سخنان خود اشاره کرد: باید محیط پیرامون مجموعه تئاتر شهر از این وضع اسفناک بیرون بیاد. هم اکنون تئاتر شهر در ناآرامی و محیطی نامناسب قرار گرفته است.

1399/12/09
14:52:35
0.0 / 5
819
تگهای خبر: بازیگر , تئاتر , زندگی , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری