ArtKit کیت هنری

جشنواره شعر و داستان انقلاب برگزیدگانش را معرفی نمود

جشنواره شعر و داستان انقلاب برگزیدگانش را معرفی نمود در مراسم پایانی دوازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب، علاوه بر تقدیر از برگزیدگان جشنواره، از کوشش های محمدرضا بایرامی و محمدرضا سهرابی نژاد به خاطر کوشش های مستمرشان در ارتقای شعر و داستان انقلاب تقدیر گردید.


به گزارش کیت هنری به نقل از روابط عمومی موسسه سپهر سوره هنر، مراسم پایانی جشنواره شعر و داستان انقلاب با حضور حجت الاسلام محمد قمی، رئیس سازمان تبیلغات اسلامی، محمدمهدی دادمان - رئیس حوزه هنری- و شاعران و نویسندگان کشور با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار و به صورت همزمان از آپارات، اینستاگرام حوزه هنری و موسسه سپهر سوره هنر پخش گردید.
در ابتدای مراسم کلیپی درباره زندگی و کارهای ادبی مرحوم امیرحسین فردی – از پایه گذاران حوزه هنری و جشنواره شعر و داستان انقلاب – برای حاضران پخش گردید که در آن به کارهای ادبی این نویسنده انقلاب اسلامی پرداخته شده بود.
در ادامه برنامه محمدمهدی دادمان – رئیس حوزه هنری- در سخنانی کوتاه با یادآوری کوشش های مرحوم امیرحسین فردی برای رشد و تعالی ادبیات انقلاب اظهار داشت: او حرکتش را از مسجد جواد الائمه شروع کرد و در حوزه هنری ادامه داد، در جایزه شهید غنی پور رشد داد، در جشنواره داستان انقلاب به حد اعلا رساند و در کارگاه قصه و رمان کوشش کرد ادبیات انقلاب را به نقطه بلوغ برساند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه حوزه هنری میراث چنین بزرگانی است، اظهار داشت: در حوزه هنری باید بیش از پیش برای ارتقای هنر و ادبیات انقلابی تلاش نماییم، ما در مجموعه تهران و همکارانم در مراکز حوزه هنری استانها باید تلاش کنند تا به جایگاه شایسته حوزه هنری دست پیدا نماییم.
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی با تقدیر از کوشش های «محمد رضا بایرامی» و «محمد رضا سهرابی نژاد» اظهار داشت: جایگاه این استادان به سبب زحماتی که برای ادبیات انقلاب کشیده اند بسیار رفیع و بهادار است.تقدیر از بایرامی و سهرابی نژاد

در ادامه مراسم دوازدهمین جشنواره که با اجرای رسالت بوذری برگزار می شد، مراسم تقدیر از محمدرضا بایرامی - نویسنده - اجرا شد. وی در سخنانی با اشاره به تصاویر نویسندگان و شاعران زنده یاد انقلاب اسلامی که تصاویرشان در سالن اجرای مراسم قرار داشت اظهار داشت: من از همکاری و همراهی با بیشتر این نویسندگان و اساتید ادبی، خاطرات فراموش نشدنی ای دارم، ما روزهای خوبی را با یکدیگر سر کردیم.
او با یادآوری خاطرات خوبی که از دوستی با زنده یاد امیرحسین فردی داشته است، اظهار داشت: امیرحسین فردی انسانی ادیب، وارسته و با احساس بود که بیشتر از آن که به احوالپرسی با مسئولان و روسا علاقه داشته باشد به پرسیدن حال گل ها، شمشادها و پرندگان علاقه داشت، او انسانی عجیبی بود که حواسش به همه نویسندگان بود و همانطور که از حرکت مسجد جواد الائمه مراقبت می کرد، حواسش به جایزه شهید غنی پور و سایر کارهای ادبی هم بود، او همیشه شنونده انتقادات بود و با صبوری همه حرف ها و حتی انتقادات را شنوا بود و ما امروز بیشتر از قبل به چنین نویسندگانی نیازمندیم.

محمدرضا سهرابی نژاد - شاعر - نیز با یاد کردن از نویسندگان متعهد انقلاب همچون امیرحسین فردی با اشاره به اینکه من یک شاعر انقلابی هستم و انقلابی خواهم ماند و به این انقلابی بودن افتخار می کنم، اظهار داشت: با آن که جوان گرایی بسیار عالی است اما باید همزمان از کسانی که سال ها در ادبیات انقلاب کار کرده و عمرشان را برای این ادبیات گذاشته اند استفاده گردد و آنها به فراموشی سپرده نشوند و بدین سان است که ادبیات ما به اوج خواهد رسید.

در کلیپی که درباره این شاعر پخش گردید او با بیان زندگی دشواری که طی کرده و به این جایگاه در ادبیات ایران رسیده است، اظهار داشت: کتابخانه، معدن و گنجینه و دریایی از فضیلت ملت هاست چون در این جا کتاب هایی از کشورهای مختلف از گذشته و حال است و ما با مطالعه آنها می توانیم در عقل و تجربه آنها، در دنیای نویسندگان آنها شریک شویم و با مطالعه که از واژه طلوع کردن و روشن شدن است به مقاماتی می رسیم که به آن ادیب می گویند.در ادامه مراسم حسینعلی جعفری - دبیر علمی بخش داستان جشنواره - در سخنانی با اشاره به اینکه آثار جشنواره امسال از لحاظ کیفی بسیار قابل توجه بودند، اظهار داشت: من از سینماگران می خواهم که به سمت اقتباس از داستان های نویسندگان کشورمان حرکت کنند و از این داستان های بدیع و جذاب برای ساخت فیلم ها و سریال های شان استفاده کنند.

در این برنامه علی محمد مودب - دبیر علمی بخش شعر جشنواره - با اشاره به رشد قابل توجه آثار شعری جشنواره امسال اظهار داشت که باید توجه ویژه ای به جوایز جشنواره ها صورت گیرد و میزان جوایز افزایش یابد.

برندگان جوایز دوازدهمین جشنواره شعر و داستان انقلاب

در ادامه مراسم، اسامی برگزیدگان بخش داستان انقلاب برمبنای بیانیه هیات داوران به این شرح اعلام شد:
نفرات اول:
دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی در بخش رمان کودک و نوجوان اهدا می­ شود به سجاد خالقی از چهارمحال بختیاری برای اثر مه و دود.
هیأت داوران در بخش رمان بزرگسال هیچ اثری را شایسته ندانست.
دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی در بخش داستان کوتاه کودک و نوجوان اهدا می شود به منیره هاشمی از خراسان رضوی برای اثر باباها گم نمی شوند.
دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی در بخش داستان کوتاه بزرگسال اهدا می شود به مهدی پورفرد از تهران برای اثر قلعه.
نفرات دوم:
بخش داستان کوتاه و رمان
لوح تقدیر رتبه دوم و جایزه نقدی در بخش داستان کوتاه کودک و نوجوان اهدا می شود به علیرضا نعمت اللهی از تهران برای اثر سکه شاهی.
لوح تقدیر رتبه دوم و جایزه نقدی در بخش داستان کوتاه بزرگسال اهدا می شود به مولود علیزاد فاضل از آذربایجان شرقی برای اثر این عکس.
لوح تقدیر رتبه دوم و جایزه نقدی در بخش رمان کودک و نوجوان اهدا می شود به محمد سرشار از تهران برای اثر شکار هیولا.
لوح تقدیر رتبه دوم و جایزه نقدی در بخش رمان بزرگسال بدون اولویت اهدا می شود به حمید بابایی از تهران برای اثر چهل و یکم و علی اصغر عزتی پاک از تهران برای اثر تشریف.
نفرات سوم:
بخش داستان کوتاه و رمان
لوح تقدیر رتبه سوم و جایزه نقدی در بخش داستان کوتاه بزرگسال اهدا می شود به سیروس جمشیدی از فارس برای اثر کادیلاک.
لوح تقدیر رتبه سوم و جایزه نقدی در بخش داستان کوتاه کودک و نوجوان اهداء می شود به حدیث ناظری از هرمزگان برای اثر بهمن شیر.
لوح تقدیر رتبه سوم و جایزه نقدی در بخش رمان بزرگسال اهدا می شود به مرضیه نفری از قم برای اثر جامانده از پسر.
لوح تقدیر رتبه سوم و جایزه نقدی در بخش رمان کودک و نوجوان اهدا می شود به طاهره مشایخ از گیلان برای اثر سِلفی با خرابکار.
نفرات تقدیری:
لوح تقدیر و جایزه نقدی در بخش رمان کودک و نوجوان اهدا می شود به مریم فریدی از البرز برای اثر اورکت روسی.
لوح تقدیر و جایزه نقدی در بخش رمان بزرگسال اهدا می شود به سیدمیثم موسویان از همدان برای اثر بی نام پدر.
لوح تقدیر و جایزه نقدی در بخش داستان کوتاه کودک و نوجوان اهدا می شود به مصطفی میرزایی از همدان برای اثر من دیگر نمی ترسم.
هیأت داوران در بخش داستان کوتاه بزرگسال هیچ اثری را شایسته تقدیر ندانست.بخش شعر انقلاب و بیانیه هیات داوران
نفرات اول:
دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی در بخش تک اثر شعر نو اهدا می شود به فهیمه قائدی از اصفهان برای اثر زبان سفید.
دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی در بخش تک اثر شعر کهن اهدا می­ شود به مائده هاشمی از اصفهان برای اثر جنگ نابرابر.
دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی در بخش مجموعه شعر کودک اهدا می شود به حسین عبدی از گلستان برای اثر باران، فرشته است.
دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی در بخش مجموعه شعر نوجوان اهدا می شود به منیره هاشمی از خراسان رضوی برای اثر صلح روی لوله تفنگ.
دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی در بخش مجموعه شعر نو اهدا می شود به عباس باقری از سیستان و بلوچستان برای اثر کرکسی در پوست عقاب.
دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی در بخش مجموعه شعر کهن اهدا می شود به علی رضا محمدعلی بیگی از قم برای اثر طَیَران.
نفرات دوم:
لوح تقدیر رتبه دوم و جایزه نقدی در بخش تک اثر شعر نو اهدا می شود به اسماعیل احمدی امجزی از کرمان برای اثر سرباز گم نام.
لوح تقدیر رتبه دوم و جایزه نقدی در بخش تک اثر شعر کهن اهدا می شود به سید سلمان علوی گنابادی از قم برای اثر لیله القدر.
لوح تقدیر رتبه دوم و جایزه نقدی در بخش مجموعه شعر کودک اهدا می شود به سمیه تورجی از فارس برای اثر خدای من سلام.
لوح تقدیر رتبه دوم و جایزه نقدی در بخش مجموعه شعر نوجوان اهدا می شود به زهرا داوری از خراسان شمالی برای اثر جایی که دوستش دارم.
لوح تقدیر رتبه دوم و جایزه نقدی در بخش مجموعه شعر نو اهدا می شود به مجتبی صفدری تمرین از گیلان برای اثر نسخه جعلی.
لوح تقدیر رتبه دوم و جایزه نقدی در بخش مجموعه شعر کهن اهدا می شود به علی سلیمانی از تهران برای اثر غزل که تحصن کند.
نفرات سوم:
لوح تقدیر رتبه سوم و جایزه نقدی در بخش تک اثر شعر نو اهدا می شود به عفت خادمی از خراسان رضوی برای اثر پیاله.
لوح تقدیر رتبه سوم و جایزه نقدی در بخش تک اثر شعر کهن اهدا می شود به عاطفه جوشقانیان از قم برای اثر دو تا رفیق.
لوح تقدیر رتبه سوم و جایزه نقدی در بخش مجموعه شعر کودک اهدا می شود به دادیار حامدی از مازندران برای اثر مامانِ بابا.
لوح تقدیر رتبه سوم و جایزه نقدی در بخش مجموعه شعر نوجوان اهدا می شود به طیبه شامانی از تهران برای اثر کوه پیش پای تو افتاد.
لوح تقدیر رتبه سوم و جایزه نقدی در بخش مجموعه شعر نو اهدا می شود به رضا یزدانی از قم برای اثر حصار.
لوح تقدیر رتبه سوم و جایزه نقدی در بخش مجموعه شعر کهن اهدا می شود به حسنا محمدزاده از اصفهان برای اثر تیه دا.

1399/11/28
14:35:36
0.0 / 5
792
تگهای خبر: برند , جشن , جشنواره , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری