ArtKit کیت هنری
گزارش كیت هنری؛

استقبال گیلانیان از شیلیك و ابلق

استقبال گیلانیان از شیلیك و ابلق کیت هنری: شیلیک و ابلق اثر محمد حسین مهدویان و نرگس آبیار با فروش همه بلیت های پیش بینی شده، پرتماشاگرترین آثار به معرض نمایش گذاشته شده سی و نهمین جشنواره فجر در بین گیلانیان شدند.خبرگزاری مهر، گروه استان ها: با اکران دو فیلم «مامان» به کارگردانی آرش انیسی و «ابلق» به کارگردانی نرگس آبیار پرونده سومین روز اکران همزمانی فیلمهای سی و نهمین جشنواره فجر در رشت بسته شد.
با توجه به نمایش فیلمهای «نرگس آبیار» در سالهای گذشته جشنواره در استان گیلان و استقبال گسترده علاقه مندان به هنر هفتم این استان پیشبینی می شد که فیلم «ابلق» هم با وجود همه محدودیت ها برای حضور تماشاگران در سالن سینما ۲۲ بهمن رشت به علت شیوع کرونا با استقبال خوبی همراه باشد. موضوعی که با نمایش این فیلم در سانس دوم اکران ها به حقیقت پیوسته و نشان دهنده فروش تمام بلیت های پیشبینی شده برای این فیلم بود.
«شیلیک» به کارگردانی محمدحسین مهدویان هم در روز دوم اکران ها از فیلمهای پرتماشاگر در گیلان بود که با عنایت به آثار گذشته این کارگردان جوان و خوش فکر مبحث دور انتظاری نبود.
عوائد معنوی روز سوم اکران فیلمهای جشنواره فجر در روز رشت از جانب ستاد برگزاری این جشنواره در استان گیلان به پاس خدمات پرارزش «ایرج نوبخت» مترجم و نویسنده پیشکسوت که در سالهای گذشته بعنوان عضو شورای فیلم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و همینطور سرپرست اسبق این اداره کل فعالیت می کرد، به این چهره فرهنگی و فرهیخته تقدیم شد.

نگاه جدید «مهدویان» و «آبیار»
سجاد کوچکی یکی از رشتوندان که برای تماشای فیلم «ابلق» نرگس آبیار به سینما ۲۲ بهمن رشت آمده بود پس از آخر فیلم در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: به علت نوع نگاه و کیفیت آثار «آبیار» در چند سال قبل سال جاری هم برای دیدن «ابلق» به سینما آمدم.
وی ضمن اشاره به بخشی های از مبحث فیلم «ابلق»، اظهار داشت: در این فیلم هم نرگس آبیار به حقیقت های جامعه امروزی پرداخته و آنرا با نوع نگاه خاص خود بخصوص به زنان به معرض نمایش گذاشته است.
کوچکی در ادامه با اشاره به اینکه بار دیگر «نرگس آبیار» سوژه اجتماعی را برای اثر خود برگزیده است، اضافه کرد: البته شاید عده ای از اثر جدید آبیار با عنایت به کارنامه قوی این کارگران انتظار دیگری داشتند اما نمی توان گفت اثر جدید آبیار در حد سایر آثار او نیست چونکه این موضوع بخشی از حقیقت جامعه را نشان داده است.
وی همینطور ضمن اشاره به اینکه در ایام گذشته به تماشای جدید ترین اثر «محمدحسین مهدویان» یعنی «شیشلیک» هم نشسته است، افزود: اثر جدید این کارگران خوش فکر جوان در بین تماشاگران سالن سینما موافقان و مخالفانی داشت.
کوچکی با اشاره به اینکه عده ای اثر جدید را در حد آثار گذشته مهدویان نمی دانستند، افزود: اما عده ای دیگر «شیشلیک» را برای صنعت سینمای ایران گامی جدید می دانند.
وی به بخش های طنز فیلم «شیشلیک» هم اشاره نمود و اضافه کرد: در طول نمایش این فیلم بارها تماشاگران به طنز بیان شده در این اثر خندیدند.

استقبال گیلانیان از آثار «مهدویان» و «آبیار»
معاون هنری و سینمایی ارشاد گیلان هم در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به آخرین آمار طی سه روز نخست اکران فیلمهای سی و نهمین جشنواره فجر در رشت، اظهار نمود: پس از نمایش شش فیلم، «شیلیک» اثر محمد حسین مهدویان و «ابلق» اثر نرگس آبیار با استقبال خوب تماشاگران گیلانی روبرو شده است.
سید امیر مصباح با اشاره به اینکه تمام ۳۰ درصد بلیت های پیشبینی شده برای این دو فیلم به فروش رسیده است، اظهار داشت: در مجموع با عنایت به شیوه نامه های ابلاغ گردیده از جانب ستاد مرکزی برگزاری جشنواره سی و نهم ۵۰۰ نفر به تماشای این دو فیلم نشستند.
وی ضمن اشاره به ظرفیت ۸۴۰ نفری سینما ۲۲ بهمن رشت، افزود: در مجموع در هر سانس نمایش فیلم می توانیم پذیرای حداکثر ۲۵۰ نفر از علاقه مندان به هنر هفتم در استان گیلان باشیم.
مصباح به نمایش شش فیلم «روشن» به کارگردانی سیدروح اله حجازی، «روزی روزگاری، آبادان» به کارگردانی حمیدرضا آذرنگ، «زالاوا» به کارگردانی ارسلان امیری، «شیشلیک» به کارگردانی محمدحسین مهدویان، «مامان» به کارگردانی آرش انیسی و «ابلق» به کارگردانی نرگس آبیار در سه روز نخست اشاره نمود و اضافه کرد: در مجموع تا آخر سه روز نخست حدود ۷۵۰ نفر به تماشای این فیلمها نشستند.

بلیت فیلمهای جشنواره فجر تنها از راه سامانه باید تهیه شود
وی با اشاره به اینکه سال جاری با عنایت به شیوع کرونا بلیت ها تنها از راه فروش اینترنتی در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد، تاکید کرد: سال جاری هیچ بلیت مهمانی پیشبینی نشده و همه تنها باید از راه سه سامانه ایران تیک، سینما تیکت و گیشه ۷ تهیه کنند.
معاون هنری و سینمایی ارشاد گیلان با تاکید بر اینکه حفظ سلامت شهروندان در طول تماشای فیلمها اولویت ستاد برگزاری جشنواره در استان است، اظهار داشت: سعی شده در سه نخست اکران ها تمام دستور العمل های ابلاغی برای پیشگیری از انتقال و شیوع کرونا و حفظ جان تماشاگران به دقت اجرایی شود.
وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه در روز چهارم اکران ها دو فیلم «تک تیرانداز» علی نظری، «مصلحت» حسین دارابی به معرض نمایش گذاشته می شود، اضافه کرد: «بی همه چیز» محسن قرایی، «ستاره بازی» هاتف علیمردانی، «یدو» مهدی جعفری، «رمانتیسم عماد و طوبا» کاوه صباغ زاده، «منصور» سیاوش سرمدی، «خط فرضی» فرنوش صمدی، «گیج گاه» عادل تبریزی، «تی تی» آیدا پناهنده هم در ایام آینده تا ۲۲ بهمن اکران خواهند شد.
مصباح تاکید کرد: دست اندرکان برگزاری جشنواره در استان گیلان تلاش می کنند تا با وجود شرایط سخت کرونایی بهترین شرایط را برای تماشاگران فراهم نمایند و در مقابل شهروندانی که برای تماشای فیلمها به سینما ۲۲ بهمن رجوع می کنند هم باید به سفارش ها مسؤلان برگزاری توجه کرده و علاوه بر رعایت دستور العمل ها و فاصله اجتماعی در طول نمایش فیلم از ماسک استفاده کنند.


منبع:

1399/11/18
10:35:45
0.0 / 5
896
تگهای خبر: آینده , اكران , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری