ArtKit کیت هنری
در گزارش كیت هنری تشریح شد؛

فیلمهای جشنواره مقاومت را چگونه تماشا كنیم؟

فیلمهای جشنواره مقاومت را چگونه تماشا كنیم؟ به گزارش كیت هنری كریم خوش مرام مدیر پخش و نمایش شانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت به تشریح نحوه نمایش آثار این دوره از جشنواره پرداخت.کریم خوش مرام مدیر پخش و نمایش شانزدهمین جشنواره فیلم «مقاومت» در گفتگو با خبرنگار مهر درباره نمایش های آنلاین این دوره از جشنواره اظهار داشت: جشنواره فیلم «مقاومت» یک بستر مناسب جهت ارائه، معرفی و دیده شدن آثار ساخته شده در بخش های مختلف با مبحث انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت در ابعاد مختلف است. به منظور نمایش آثار از آغاز امر در دبیرخانه جشنواره بنا بر نمایش سالنی آثار منتخب در تمام استان ها کشور گرفته شد. با عنایت به شرایط عمومی کشور در همه گیری ویروس کرونا و تصمیم ستاد جشنواره مقرر شد عمده برنامه ها به صورت برخط و کم تجمع برگزار گردد. یکی از بخش های مهم در این مورد نمایش آثار منتخب بود که با عنایت به شرایط بحث نمایش سالنی منتفی و مقرر شد از راه سامانه های نمایش آنلاین و رسانه ملی برنامه نمایش صورت گیرد. به این منظور دو سامانه «عماریار» و «نمافیلم» برای نمایش انتخاب شدند. آثار منتخب هم در سه بخش اصلی، سیدالشهدا مقاومت و فیلمسازان بسیجی جهت نمایش برنامه ریزی و در سامانه های مذکور بار گذاری شدند که در دسترس عموم علاقه مندان قرار دارد.
وی اضافه کرد: بر مبنای جدول دو برنامه مجزا به صورت چرخشی در اختیار این دو سامانه قرار دادیم که به صورت روزانه نمایش های انجام می گیرد. نمایش آثار همزمان با شروع جشنواره و گرامیداشت هفته بسیج از اول آذر ماه کار خودش را آغاز کرده و این برنامه تا هفتم آذر ماه ادامه دارد. برنامه ریزی انجام شده به صورت روزانه است که نمایش از ساعت ۱۰ بامداد هر روز در سه بخش شروع و تا ساعت ۲۲ شب ادامه دارد. البته همین برنامه مجدد از ساعت ۲۲ الی ۱۰ بامداد روز بعد جهت علاقه مندان تکرار خواهد شد.
خوش مرام اظهار نمود: در بسته بندی فیلمها در هر روز در سه بخش اصلی، سید الشهدا مقاومت و فیلمسازان بسیجی اثر جهت نمایش داریم و آثار متنوع شامل سینمایی، مستند کوتاه و بلند، پویا نمایی، داستانی بلند و کوتاه، نماهنگ جهت نمایش برنامه ریزی شده است. دوستان در سامانه نما فیلم بابت جشنواره یک بسته اشتراک مجانی ویژه جشنواره «مقاومت» در اختیار قرار داده اند و در سامانه عماریار که هزینه اشتراک بسیار اندکی دارد این دوستان هم تا ۵۰ درصد تخفیف بابت جشنواره اعمال کرده اند. علاقه مندان با رفتن به این ۲ سامانه می توانند با عضویت از تماشای آثار بهره مند شوند. البته با این عضویت هم از همه بخش های سامانه می توانند استفاده کنند.
مدیر پخش و نمایش شانزدهمین جشنواره فیلم «مقاومت» توضیح داد: با عنایت به شرایط فضای مجازی متاسفانه امکان صد درصدی برای حفاظت و امنیت محتوای وجود ندارد. به صورتی که حتی در اکران های آنلاین که بازه زمانی مشخص دارند هم متاسفانه برخی آثار مورد نشر غیر قانونی قرار گرفتند. برای کمک به امنیت محدودیت زمانی تماشا را حداکثر تا ۲۴ ساعت قرار دادیم و امکان دانلود محتوا وجود ندارد و به صورت استریمینگ نمایش ها انجام می شود. ولی با این وجود هم امکان برخی سوءاستفاده وجود دارد.
وی توضیح داد: عمده آثار نمایش داده شده در جشنواره ها، فضای مجازی و رسانه ملی نمایش داده شده اند. البته تعداد اندکی از تولیدات کوتاه با مجوز تهیه کنندگان محترم برای نخستین بار پخش می شوند. با عنایت به حجم بالای آثار، در بخش نمایش تنها آثار منتخب هیات انتخاب در فهرست پخش قرار گرفت.
خوش مرام در انتها اظهار داشت: جشنواره «مقاومت» بعنوان نخستین جشنواره در نمایش برخط آثار منتخب طی مرحله اول جشنواره در شهریورماه و مرحله دوم که در حال انجام می باشد باب جدیدی از فعالیتهای نمایشی را آغاز کرده که با بررسی نقاط ضعف و قوت این مورد می توان در برنامه ریزی سایر برنامه ها و جشنواره ها مورد استفاده قرار گیرد. در اینجا از همه دوستان و همکاران عزیز و تهیه کنندگان محترم آثار که در برگزاری این جشنواره و نمایش آثار همکاری کرده اند، کمال تشکر را دارم.

1399/09/03
22:38:45
5.0 / 5
1190
تگهای خبر: اكران , جشن , جشنواره , دانلود
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری