ArtKit کیت هنری

دستورالعمل نحوه تشكیل پرونده و بررسی مدارك و مستندات شهید خدمت تصویب گردید

دستورالعمل نحوه تشكیل پرونده و بررسی مدارك و مستندات شهید خدمت تصویب گردید كمیته ملی تعیین مصادیق شهدای مدافع سلامت بامداد روز دوشنبه 28 مهر با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی و نماینده سازمان برنامه و بودجه در محل وزارت بهداشت تشكیل و دستورالعمل نهایی «نحوه تشكیل پرونده و بررسی مدارك و مستندات شهید خدمت» را تصویب كرد.


به گزارش کیت هنری به نقل از بنیاد شهید، مهندس سعید اوحدی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این جلسه، اظهار داشت: مدافعان سلامت از شروع شیوع ویروس کرونا در کشور، تلاش ها و از خودگذشتگی های زیادی کردند و همه هستی خودرا در طبق اخلاص گذاشتند. بنیاد شهید و امور ایثارگران در این راستا اعلام آمادگی می کند تا بعد از دریافت پرونده شهدای خدمت سریعاً نسبت به تحت پوشش گرفتن این عزیزان اقدام نماید تا شاهد افزایش امید برای خانواده این عزیزان و تجدید روحیه برای کادر پزشکی و درمان باشد و این اطمینان را به کادر پزشکی داده باشیم که کشور قدردان ایثارگری های این عزیزان است.
وی اشاره کرد: علاوه بر بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی در بخش دولتی، بعضی از مراکز غیر دولتی، خیریه و نهادهای عمومی هم برای رسیدگی به بیماران کووید ۱۹ خدمت رسانی کرده اند که نباید از آنها غافل باشیم.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر لزوم کارهای فرهنگی مناسب و مؤثر در زمینه مبارزه با کرونا اشاره کرد: لازم است که رسانه ها خصوصاً سازمان صدا و سیما در امتداد انعکاس ایثار شهدای خدمت در راه مبارزه با کرونا اقدامات بیشتری انجام دهند.
اوحدی با بیان خاطره ای از دیدار با خانواده یکی از شهدای پرستار اظهار داشت: اخیراً به خانواده یک پرستار شهیده سرکشی کردیم که ۲۵ سال سن داشت. در این دیدار پدر خانواده می گفت دختر دوم من هم پرستار است و او پس از شهادت خواهرش در خدمت به بیماران کرونایی مصمم تر شده و وقت بیشتری در بیمارستان برای خدمتگزاری به بیماران اختصاص می دهد. به نظر من این صحنه ها که مشابه آنرا در دفاع مقدس هم داشتیم باید بیشتر نشان داده شود.
دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این جلسه اظهار داشت: هر روز داغ تازه ای از سربازان خط مقدم و ژنرال های مبارزه با کووید ۱۹ به دل داریم. روز گذشته دکتر زارع جوشقانی رئیس بیمارستان لبافی نژاد، از چشم پزشکان بسیار برجسته کشور را از دست دادیم که سوابق مدیریتی درخشانی در حوزه سلامت در کاشان، زنجان و تهران داشت.
وی ادامه داد: چند روز قبل دکتر فقیهی، از چشم پزشکان برجسته کشور را براثر مبتلاشدن به کرونا از دست دادیم که ایشان هم رئیس بیمارستان طرفه بود و این بیمارستان را متحول کرده و به عبارتی باردیگر ساخته بود. همین طور افرادی مانند دکتر حسنی، از متخصصان حاذق آی سی یو، دکتر نادری، از بزرگان پیوند و خیلی از پزشکان برجسته کشور، پرستار و کادر درمانی و کارکنان سلامت را از دست داده و می دهیم و این ضایعات، قابل جبران نیست.
دکتر نمکی اشاره کرد: متأسفانه شدت سرایت ویروس بیشتر شده و حتی ظن اینکه قدرت بیماری زایی آن با جهش ژنتیکی افزایش یافته باشد، وجود دارد؛ هم سنین پایین تر را گرفتار می کند و نوع گرفتاری آن، وخامت حال بیماران را بیشتر می کند.
گفتنی است در آخر این جلسه دستورالعمل «نحوه تشکیل پرونده و بررسی مدارک و مستندات شهید خدمت» در امتداد اجرای بند ۱ ماده ۳ بخشنامه اختصاصی تعیین مصادیق و امتیازات شهید خدمت تصویب و توسط وزیر بهداشت به دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ گردید.
منبع:

1399/07/28
20:25:35
5.0 / 5
1409
تگهای خبر: آموزش , تخصص , دانشگاه , رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری