ArtKit کیت هنری
مدیرعامل شركت مدیریت منابع آب ایران:

در تمام ۱۸۴ سد بزرگ كشور ظرفیت های گردشگری وجود دارد

در تمام ۱۸۴ سد بزرگ كشور ظرفیت های گردشگری وجود دارد به گزارش كیت هنری مدیرعامل شركت مدیریت منابع آب ایران اظهار داشت: 184 سد بزرگ در سراسر كشور وجود دارد كه هر كدام خاصیت های خاص خودش را داشته و پتانسیل استفاده برای مقاصد گردشگری را دارند.


به گزارش كیت هنری به نقل از ایسنا و به نقل از شبكه خبری آب ایران، محمد حاج رسولی ها در حاشیه بازدید از سیزدهمین نمایشگاه گردشگری گفت: موضوع استفاده از ظرفیت گردشگری سدهای كشور یكی از سیاست هایی است كه وزارت نیرو از سال ۹۶ در دستور كار خودش قرار داده و شركت مدیریت منابع آب دستورالعمل ها، بخش نامه ها و ساز و كارهای آنرا با تشكیل كمیته ای شروع كرد.
وی با بیان این كه این مساله با تنگناهای زیادی مواجه بود، اظهار داشت: تاكیدات رئیس جمهور برای تحقق گردشگری سدها موجب شد كه دیگر مسئولان با جدیت بیشتری این مساله را دنبال كنند.
مدیرعامل شركت مدیریت منابع آب با اشاره به این كه ۱۸۴ سد بزرگ در كشور داریم، اشاره كرد: این سدها هر كدام قابلیت های خاصی همچون دسترسی به اماكن زیارتی، جنگل و حتی كویر دارند كه از این ظرفیت ها برای گردشگری می توان بهره برد.
وی با تاكید بر ضرورت تعدیل و تسهیل قوانین و مقررات برای تحقق گردشگری سدها، اظهار داشت: علاوه بر آن باید اختیار بیشتری به مدیران استانی داده شود تا بتوانند از این اختیار در امتداد اهداف مدنظر استفاده كنند.
حاج رسولی ها با بیان این كه گردشگری سدها نیازمند حضور قدرتمند بخش خصوصی است، تصریح كرد: با اقدامات صورت گرفته بستر سرمایه گذاری آماده شده؛ بطوریكه در استان مازندران سه محل برای گردشگری سدها در نظر گرفته شده است. سازمان آب و برق خوزستان با ایجاد فضای مجازی نسبت به معرفی پتانسیل های خود اقدام نموده است. علاوه بر آن، در استان تهران نیز كار خوبی شروع شده و امیدواریم در آینده نزدیك از ظرفیت های سد لار برای مقاصد گردشگری استفاده گردد.
وی اشاره كرد: شركت مدیریت منابع آب ایران همه توانایی و ظرفیت های خودرا برای گردشگری سدها اختصاص داده و اقدامالات لازم را در این خصوص انجام می دهد.
در ادامه نیز سیدحسن رضوی مدیرعامل شركت آب منطقه ای تهران در بازدید از سیزدهمین نمایشگاه گردشگری از بخش های مختلف این نمایشگاه بازدید و بر ضرورت توسعه گردشگری در محل سدهای استان تهران برمبنای ضوابط و مقررات اصرار كرد.
منبع:

1398/11/26
21:20:52
5.0 / 5
4207
تگهای خبر: آینده , سازمان , شركت , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری