ArtKit کیت هنری
همراه با مستندهای سینماحقیقت ؛

كارخانه داری كه ۲ بار از صفر آغاز كرد

كارخانه داری كه ۲ بار از صفر آغاز كرد كیت هنری: علی اكبر رفوگران سوژه فیلم خودكار كه نخستین تولید كننده موفق مداد و خودكار در ایران است عنوان نمود كه دوست دارد در 89 سالگی همچنان شغل جدید به وجود بیاورد.


علی اكبر رفوگران كه بعنوان نخستین تولیدكننده موفق مداد و خودكار در ایران شناخته می شود و محور اصلی مستند «خودكار» است، در گفتگو با خبرنگار مهر درباره این فیلم به كارگردانی محمد ثقفی كه در سیزدهمین جشنواره فیلم «سینماحقیقت» حضور دارد، اظهار داشت: این فیلم بیان خاطرات و تاریخچه تولید خودكار است كه می تواند برای آیندگانی كه تمایل دارند از گذشتگان، نحوه تلاش و رسیدن به موفقیت آنها آگاه شوند، مفید باشد و از این منظر فیلم خوبی است كه به دست اندركاران آن دست مریزاد می گویم. وی افزود: البته با عنایت به شرایط موجود و امكاناتی كه وجود داشت و از آنجائیكه من كارخانه خودكار بیك را واگذار كرده ام به فیلم یا عكس و اسناد آرشیوی دسترسی نداشتم در نتیجه ابزار معرفی چندانی در اختیارم نبود، با این وجود فیلم خوبی تهیه شده و ای كاش تصاویر آن زمان كارخانه موجود بود و در فیلم مورد استفاده قرار می گرفت تا گذشته را كامل تر نشان دهد. رفوگران عنوان كرد: من ۲ بار از صفر شروع كردم و هر بار با دستان خالی، این روزها بعضی از جوانان می گویند دوره شما با ما متفاوت می باشد و اوضاع آن زمان آن طور بود و الان این طور است كه من این مساله را قبول ندارم. الان امكانات بیشتری به نسبت زمان ما برای جوانان برقرار است كه اگر بخواهند می توانند از آنها استفاده كنند. با عنایت به این كه ما در صنعت و تولید در عرصه جهانی بسیار عقب هستیم باید جوانان ما به میدان بیایند و آینده صنعت و اقتصاد ایران را تضمین كنند. البته در این راه نباید ناامید و مایوس شوند و بدانند كه اگر تلاش كنند، موفق خواهند شد.
این كارآفرین برتر با اشاره به اینكه در دومین شروعش در حوزه تولید پس از واگذاری كارخانه خودكار خود به سبب موانعی كه بعضی از نابخردان و افراطیون اقتصادی مسبب آن بودند، به ساخت عطر روی آورد، درباره وضعیت فعلی این كارخانه اظهار نمود: درحال حاضر از وضعیت عطر بیك رضایت دارم. البته این روزها رقیب زیاد است و این بد نیست. رقیب یعنی «مراقب» و كسی كه مراقب دارد دقت بیشتری در كار خود خواهد داشت. این پیشكسوت عرصه تولید اظهار نمود: با عنایت به تجربه ای كه دراین زمینه داشتم به دوستانی كه قصد ورود به عرصه تولید و صنعت دارند، سفارش می كنم با برند خودشان شروع كنند چونكه برندسازی خود یك سرمایه گذاری است و هم اینكه در آن صورت اسیر یك گروه خارجی نیستند. تولیدكنندگان می توانند از دانش و تكنولوژی خارجی ها بهره گرفته و حداقل در ابتدای ورود با برند خارجی وارد شوند، ولی در ادامه راه با برند خودشان ادامه دهند و از آن وابستگی رها یابند. او در آخر بیان كرد: من در سن ۸۹ سالگی همچنان امیدوار هستم تا زمانی كه زنده ام و پاهایم قدرت دارند هر روز سر كار بروم، فعالیت كنم و حتی یك شغل جدید به وجود آورم. این ها همه به خاطر پول نیست و جزوی از زندگی من است. هرچند كه پول جزو ابزار كار است ولی باید حلال باشد و درست خرج شود. به قول درسی كه از قدیمی ها گرفته ایم؛ بكوش و بپوش و بنوش و بده برای دگر روز چیزی بنه.


منبع:

1398/09/25
14:55:26
5.0 / 5
4133
تگهای خبر: آینده , برند , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری