ArtKit کیت هنری

كشف شیوه آموزش جنگاوری سرخپوست ها

كشف شیوه آموزش جنگاوری سرخپوست ها كیت هنری: بخش هایی از سلاح های كوچكی كه توسط باستان شناسان در بخش غربی ایالات متحده كشف شده است، نشان می دهد، سرخپوست ها در دو هزار سال پیش چطور جنگیدن را به كودكانشان آموزش می دادند.


به گزارش كیت هنری به نقل از ایسنا و به نقل از لایوساینس، باستان شناسان معتقدند آثار باستانی كه از محوطه ای تاریخی واقع در «اورگن» یكی از ایالت های غربی آمریكا كشف شده اند، در حقیقت تكه هایی از ابزاری همچون تیر هستند كه قبل از تیر و كمان ابداع شده بودند.
این آثار نشان می دهند ساكنان آمریكای شمالی حدود ۲۰۰۰ سال قبل از ابزارهای كوچك برای تعلیم مهارت های ضروری زندگی به نسل های جدید استفاده می كردند.
«رابرت لوسی» كه سرپرست تحقیقات درباره یافته های اخیر است بیان كرد: «ما به این نتیجه رسیدیم مردمان این منطقه در گذشته از همان روشی برای آموزش دادن كودكان استفاده می كردند كه ما امروزه برای آموزش كودكان در بعضی حوزه ها استفاده می نماییم. بطور معمول آنها سلاح هایی شبیه به تیر را در ابعاد كوچك تر می ساختند بدین سبب استفاده از آنها برای افرادی كه دست های كوچك تر داشتند راحت تر بوده است.»
این سلاح های كوچك كشف شده از استخوان های نهنگ ساخته شده اند و مشخصا برای دستان كودكان طراحی شده اند.
در یك سمت این سلاح باستانی كه «نیزه انداز» یا «آتلاتل» نام دارد، یك دسته و در سمت دیگر آن قسمت تیزی ساخته شده است.
توانایی استفاده از چنین ابزاری یك مهارت اكتسابی محسوب می شد، اما حرفه ای شدن در استفاده از این ابزار به هیچ وجه كار آسانی نبوده است.
كسانی كه در استفاده از این ابزار توانایی و مهارت بالایی داشتند در حقیقت شكارچیان بهتری محسوب می شدند؛ بنا بر این است این مهارت از سنین پایین به كودكان تعلیم داده می شده است.
بنظر می رسد آموزش استفاده از این نوع سلاح ها به كودكان از سال ۱۰۰ تا ۸۰۰ میلادی در این منطقه ادامه داشته است.
تیر و كمان ها در مقایسه با «نیزه اندازها» از دقت بیشتری برخوردار بوده و طیف و انوع بیشتری را شامل می شوند.
موحطه باستانی كه این ابزار در آنجا كشف شده است در دهه ۶۰ تا ۷۰ میلادی كشف شد و باستان شناسان تابحال موفق شده اند بیشتر از ۷۰۰۰ ابزار در این منطقه كشف كنند.
خیلی از این یافته ها هم اكنون در موزه ملی تاریخ طبیعت واقع در واشنگتن نگهداری می شوند.
منبع:

1398/09/23
17:59:13
5.0 / 5
4179
تگهای خبر: آموزش , زندگی , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری