ArtKit کیت هنری

دو پیام تسلیت برای درگذشت مسعود عربشاهی

دو پیام تسلیت برای درگذشت مسعود عربشاهی كیت هنری: هادی مظفری مدیركل هنرهای تجسمی و احسان آقایی رئیس موزه هنرهای معاصر تهران درگذشت مسعود عربشاهی را تسلیت گفتند.به گزارش كیت هنری به نقل از مهر، هادی مظفری در پیامی درگذشت مسعود عربشاهی نقاش و مجسمه ساز را تسلیت گفت. در این پیام آمده است:
«هنر امروز ایران برآمده از تفكر و تلاش و قلم زدن هنرمندانی چون مسعود عربشاهی است كه سالیان درازی كوشیدند تا هنر خودرا به مثابه نگاهی نو در هنر ایران به مخاطبان عرضه كنند، نقاشی عربشاهی نسلی را نمایندگی می كند كه جست و جوگر معنا در رنگ و حجم بودند.
درگذشت این هنرمند ارجمند هنر مفهومی ایران را به خانواده محترمتان و به جامعه هنری ایران تسلیت عرض می كنم.
مسعود عربشاهی روز ۲۷ شهریور ما در سن ۸۴ سالگی به سبب عارضه قلبی _ ریوی دارفانی را وداع گفت. از آثار عربشاهی می توان به نقش برجسته سردر اتاق صنایع و معادن در خیابان طالقانی، سالن كنفرانس هلال احمر در میدان ارگ، نقش برجسته های دیوارهای پارك طالقانی در بزرگراه حقانی و مجموعه «نور و گیاه» بر دیوار مجلس اشاره نمود.»
همچنین، احسان آقایی رئیس موزه هنرهای معاصر تهران طی پیامی درگذشت مسعود عربشاهی را به جامعه هنری و هنرمندان هنرهای تجسمی تسلیت گفت. در این پیام آمده است:
«این جان عاریت كه به حافظ سپرد دوست
روزی رخش ببینم و تسلیم وی كنم
مسعود عربشاهی در زمره هنرمندانی است كه در پیشبرد هنر نوگرای ایران نقشی بی بدیل داشته اند. درك درست از تجرید و آشنایی با اسطوره، تاریخ، نماد و نشانه، هنر انتزاعی ایرانی را بشكوه ساخت و به آن جلوه ای بی نظیر بخشید.
كنكاش و پرسه های عربشاهی در پستوهای میراث دیداری هنر ایران، از وی هنرمندی ساخت كه توانایی بروز خلاقیت با كارمایه های گوناگون را داشت. او با خلق مجموعه ای درخشان از نقاشی های انتزاعی سنجه ای باارزش برای هنر ایران بجا گذاشت.
وامدار اوییم، روحش قرین رحمت و آرامش.»


منبع:

1398/06/29
13:37:14
5.0 / 5
4475
تگهای خبر: صنایع , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری