ArtKit کیت هنری

برگزاری غیررقابتی دوسالانه مجسمه سازی تهران، فراخوان منتشر گردید

برگزاری غیررقابتی دوسالانه مجسمه سازی تهران، فراخوان منتشر گردید كیت هنری: انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران، فراخوان هشتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی تهران را منتشر نمود.به گزارش كیت هنری به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره كل هنرهای تجسمی، انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران با حمایت اداره كل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همكاری موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، هشتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی تهران را به شكل غیر رقابتی برگزار خواهدنمود.
دبیرخانه هشتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی تهران از مجسمه سازان، هنرمندان تمامی رشته ها، كیوریتورها، پژوهشگران و گروههای بینارشته ای هنری دعوت می كند تا پروژه های خودرا جهت شركت در این رویداد ارسال نمایند. قبل از این هادی مظفری مدیر كل هنرهای تجسمی طی احكامی اعضای شورای سیاست گذاری این دوسالانه را به پیشنهاد هیات مدیره انجمن هنرمندان مجسمه ساز انتخاب نمود.
اهداف
۱ ـ با عنایت به اینكه پروسه تجربه هنری نقشی كلیدی در دریافت و ارتباط میان مخاطب و هنرمند دارد و نیز به سبب اهمیت كنكاش و مشاركت درآفرینش هنری، در این دوره «روند» شكل گیری آثار مورد توجه است.
۲ ـ ایجاد بستری مناسب برای تجربه گری و گسترش افق كار هنری بوسیله تعامل خلاق هنرمند، كیوریتور و مخاطب است تا درك ملموس تری از روند كار هنرمندان شناخته شده و نیز شناسایی استعدادهای جوان به دست دهد.
۳ ـ علاوه بر پروژه های مجسمه سازی، پروژه های آرشیوی، تحقیقاتی، شامل فردی و گروهی كه به شكل خلاقانه به گستره نوین مفهوم «مجسمه» در هنر معاصر توجه دارند نیز پذیرفته می شوند.
رویكرد های اصلی
۱ ـ تمركز بر پروسه و روند شكل گیری آثار
۲ ـ بازتعریف مرزهای مجسمه سازی و پشتیبانی از دیگر رسانه های هنر معاصر و پذیرش رویكردهای بین رشته ای
۳ ـ امكان حضور كیوریتورها در روند گسترش ایده و تولید اثر یا چیدمان و بازخوانی آثار از پیش تولید شده و نیز پرداختن به اهمیت پروژه های كیوریتوریال
۴ ـ توجه به محل برگزاری هشتمین دوسالانه، مكان ـ ویژگی، كنش آثار در فضا و ارتباط با مخاطب.
شرایط و مقررات
۱ ـ مسئولیت اصالت آثار به عهده هنرمند است.
۲ ـ بنا به نظر هیأت انتخاب، كمك هزینه جهت اجرای اثر متناسب با نوع پروژه، به راه یافتگان پرداخت خواهد شد.
۳ ـ ارسال و حمل و نقل اثر به نمایشگاه، دریافت و جمع آوری آن بعد از اختتام نمایشگاه، اجرا و نصب آثار به عهده هنرمند است.
۴ ـ شركت كنندگان می پذیرند، دبیرخانه دوسالانه مدارك و اطلاعات مربوط به آثار را بصورت آنلاین، چاپی یا چند رسانه ای منتشر كند.
۵ ـ به تمام هنرمندان راه یافته به نمایشگاه، گواهی شركت و كتاب دوسالانه اعطا خواهد شد.
۶ ـ تمامی هنرمندان راه یافته به دوسالانه، به عضویت مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر در خواهند آمد.
۷ ـ تصمیم گیری درباره مسائل پیش بینی نشده به عهده دبیر دوسالانه است.
علاقمندان و هنرمندان برای شركت در این دوسالانه حداكثر تا تاریخ ۳۰ مهر ۱۳۹۸ در سایت دوسالانه به نشانی mojassame.۲salane.ir بارگذاری كنند و برای كسب اطلاعات بیشتر به دبیرخانه دوسالانه به نشانی تهران، خیابان كارگر شمالی، بالاتر از بلوار كشاورز، خیابان صدوقی، پلاك ۱۷ بازگشت و یا با شماره تلفن های: ۶۶۹۴۶۹۱۰ و ۶۶۹۴۶۹۱۱ تماس حاصل كنند.
مراحل ارسال آثار
۱ ـ ارسال آثار: الف ـ معرفی حداكثر ۵ اثر یا پروژه و ارسال مدارك تصویری از ایده، ماكت یا اثر نهایی ب ـ شرح مختصری از سوابق كاری و حداكثر ۳ اثر از آثار قبلی هنرمند.
۲ ـ ارسال پروژه های كیوریتوریال ( برای كیوریتورها یا محققان) الف ـ معرفی پروژه و ارتباط آن با دوسالانه هشتم مجسمه سازی (حداكثر ۵ پروژه) و ارسال مدارك تصویری و آرشیوی از ایده. ب ـ شرح مختصری از سوابق كاری.
۳ ـ ارسال مقالات الف ـ خلاصه مقاله ب ـ رزومه: شرح مختصری از سوابق كاری و تحصیلات.
طبق فراخوان این دوسالانه، مشخصات فایل های ارسالی به سایت دوسالانه به شرح زیر است:
۱ ـ هر پروژه حداكثر در ۵۰۰ كلمه، در فرمت pdf و حجم حداكثر ۶ مگابایت.
۲ ـ هر مدرك تصویری از آثار در فرمت jpg و حجم هر فایل ارسالی حداقل ۱ و حداكثر ۶ مگابایت.
هیات انتخاب در دو مرحله راه یافتگان به دوسالانه را انتخاب خواهند كرد:
۱ ـ بررسی آثار و پیشنهادهای ارسالی
۲- مصاحبه های حضوری، اولویت شورای انتخاب آثار، انتخاب آثار و پروژه هایی است كه تابحال به نمایش درنیامده باشد.
در ادامه اسامی راه یافتگان به دوسالانه در تاریخ ۲۰ آبان ۱۳۹۸ اعلام خواهد شد و هنرمندان چهار ماه فرصت دارند تا كارهای خودرا برای نمایش آماده سازند. دبیرخانه دوسالانه از پذیرفته شدگان درخواست می كند، در طول چهار ماه با گروه های تحقیقاتی معرفی شده از جانب دبیرخانه دوسالانه ارتباط و همكاری كنند. در این مدت مستندات تصویری، نوشتاری و صوتی از مراحل گسترش ایده و شكل گیری اثر جدید یا بازخوانی و اجرای جدیدی از آثار پیشین با همكاری گروه تحقیقاتی تهیه می شود و بعد از بررسی توسط تیم ویراستاری در سایت دوسالانه یا دیگر پلت فرم های آنلاین به نمایش در خواهد آمد.
اسامی راه یافتگان به دوسالانه در تاریخ ۲۰ آبان ۱۳۹۸ اعلام خواهد شد و هنرمندان چهار ماه فرصت دارند تا كارهای خودرا برای نمایش آماده سازند. طبق برنامه ریزی هشتمین دوسالانه مجسمه سازی تهران ۱۵ بهمن ماه سال جاری آغاز چیدمان و نصب آثار این رویداد خواهد بود و مراسم افتتاحیه نیمه اسفندماه در باغ كتاب تهران و محوطه اطراف این مجموعه انجام خواهد شد.
هشتمین دوسالانه ملی مجسمه سازی تهران با ریاست شورای سیاستگذاری (هادی مظفری؛ مدیركل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) و شورای سیاستگذاری: محمود بخشی، نرگس حریریان، ندا رضوی پور، بیژن غنچه پور، ملك دادیار گروسیان، محمود محرومی، كامبیز موسوی اقدم به دبیری: محمود بخشی به شكل غیر رقابتی در اسفند ۱۳۹۸ تا اردیبهشت ۱۳۹۹در باغ كتاب تهران انجام خواهد شد.


منبع:

1398/06/28
12:38:28
5.0 / 5
4239
تگهای خبر: تصویر , رسانه , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری