ArtKit کیت هنری
مدیر آزادی با مهر مطرح كرد؛

استقبال از بازاكران دو فیلم عاشورایی، باشگاه فیلم راه می اندازیم

استقبال از بازاكران دو فیلم عاشورایی، باشگاه فیلم راه می اندازیم به گزارش كیت هنری مدیر پردیس سینمایی آزادی با اشاره به اینكه اكران دو فیلم روز واقعه و پرواز در شب به مدت ۲ هفته در این پردیس ادامه خواهد داشت، از طریق اندازی باشگاه تخصصی فیلم در این سینما اطلاع داد.سجاد نوروزی مدیر پردیس سینمایی «آزادی» در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره اكران مجدد ۲ فیلم عاشورایی «روز واقعه» به كارگردانی شهرام اسدی و «پرواز در شب» به كارگردانی زنده یاد رسول ملاقلی پور در این سینما به خبرنگار مهر اظهار داشت: با شروع ماه محرم، تصمیم گرفته شد تا این ۲ اثر سینمایی كه مضمونی عاشورایی دارد، به صورت تك سانس هر شب ساعت 22: 30 به مدت ۲ هفته در این پردیس نمایش داده شود.
وی بیان كرد: هرچند در دهه اول محرم بین ۷۰ تا ۸۰ درصد از مخاطبان سینما كم می شود، اما استقبال از این ۲ اثر سینمایی خوب بود. هر ۲ فیلم از نظر فنی كاملا متحول شده و نسخه دی سی پی آن در سینما نمایش داده می شود. البته بنیاد سینمایی فارابی برای آماده كردن نسخه های مورد نظر تلاش بسیاری كرد.
در واقع می توان گفت تنها همین ۲ فیلم هستند كه در سینمای ایران با مضمون عاشورایی ساخته شده اند و اثر دیگری وجود نداشت كه بخواهیم آنرا در سینما نمایش دهیماین مدیر سینمایی درباره اطلاع رسانی مناسب برای اكران این فیلم ها توضیح داد: ۲ تیزر جدید برای این فیلم ها ساخته شد و در فضای مجازی منتشر گردید تا مخاطبان و علاقه مندان به این نوع از سینما از اكران آن آگاه شوند.
وی درباره انتخاب این ۲ اثر سینمایی برای اكران در محرم بیان كرد: در واقع می توان گفت تنها همین ۲ فیلم هستند كه در سینمای ایران با مضمون عاشورایی ساخته شده اند و اثر دیگری وجود نداشت كه بخواهیم آنرا در سینما نمایش دهیم.
نوروزی اظهار داشت: در نظر داریم تا در پردیس سینمایی آزادی «باشگاه تخصصی فیلم» را بدون اینكه خللی به ظرفیت اكران فیلم های روز وارد شود، ایجاد نماییم، به این معنا كه اكران فیلم های روز روند عادی خویش را طی می كند و در كنار آن در نظر داریم آثار خارجی روز و كلاسیك و آثار ایرانی در دهه ۶۰ و ۷۰ و آثار كلاسیك ایرانی پیش از انقلاب را نمایش دهیم.
وی افزود: این برنامه بی گمان با مرور زمان و تا آخر سال در پردیس سینمایی آزادی اجرا می شود، البته ما به دنبال كار شتاب زده نیستیم و می خواهیم با برنامه ریزی مناسب این كار را انجام دهیم.
مدیر پردیس سینمایی آزادی در انتها اظهار داشت: نمایش «روز واقعه» و «پرواز در شب» بخشی از این برنامه است و ادامه این طرح بزودی صورت خواهد گرفت. در این زمینه با نهادهای مرتبط همكاری لازم را انجام می دهیم.

1398/06/13
15:08:49
5.0 / 5
4139
تگهای خبر: اكران , سینما , فیلم , كارگردان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری