ArtKit کیت هنری

شرایط سفر اربعین اعلام گردید

شرایط سفر اربعین اعلام گردید به گزارش كیت هنری سازمان حج و زیارت اعلام نمود: ثبت نام اربعین از اول شهریورماه شروع می شود. با وجود لغو ویزای عراق برای ایرانیان اما خروج از كشور در اربعین، به ثبت نام در سامانه سماح منوط شده است. وزارت كشور اعلام نموده است: از دهم ماه محرم برابر با ۱۹ شهریورماه زائران اربعین به شرط ثبت نام قبلی، اجازه خروج از كشور را دارند.


به گزارش ایسنا، سازمان حج و زیارت اطلاع داد كه با عنایت به حذف روادید ایران و عراق و هزینه آن، اما زائران برای خروج از كشور، لازم است در سامانه سماح https: //samah.haj.ir اطلاعات خویش را ثبت كنند. اگر دسترسی به این سایت امكان پذیر نبود، با رفتن به دفاتر زیارتی در این سامانه می توان ثبت نام كرد.
سازمان حج با بیان این كه ثبت نام اربعین در این سامانه از اول شهریورماه شروع می شود، فرآیند آنرا تشریح كرد: متاقضیان اربعین بعد از ثبت اطلاعات مطابق مدارك هویتی در سامانه سماح، نزدیكترین دفتر خدمات زیارتی به محل سكونت خویش را در این سایت انتخاب می كنند و به همراه گذرنامه معتبر و دو قطعه عكس ۴*۳ پشت زمینه سفید و ترجیحاً شبیه عكس گذرنامه به آن رجوع كنند. گذرنامه متقاضیان اربعین دست كم باید شش ماه اعتبار داشته باشد.
این سازمان، مهم ترین لزوم ثبت نام در سامانه سماح را كنترل جمعیت در مرزها دانسته و اعلام نمود كه زائران برای بیمه و تامین ارز مورد نیاز این سفر باید در این سامانه ثبت نام كرده باشند. رئیس ستاد مركزی اربعین پیشتر اعلام نموده بود طبق مذاكره با بانك مركزی، سهم ارزی هر زائر اربعین، ۱۰۰هزار دینار عراق است.
سازمان حج و زیارت در این مرحله هزینه ای را برای ثبت نام رسما اعلام نكرده است.
ستاد مركزی پیشتر اطلاع داده بود: نیروی انتظامی با كنترل ترددها، از دهم محرم تا آخر ماه صفر (برابر با ۱۹ شهریورماه تا هفت آبان ماه)، اجازه عبور و مرور زائرین را صرفا برای افراد ثبت نام شده در سامانه سماح صادر می كند.1398/05/26
15:39:34
5.0 / 5
4249
تگهای خبر: خدمات , سازمان , سایت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری