ArtKit کیت هنری
داود اسدالهی در گزارش كیت هنری:

بیماری مانع از حضور رضا رویگری در دلباخته شد، اجرایی فیزیكال

بیماری مانع از حضور رضا رویگری در دلباخته شد، اجرایی فیزیكال به گزارش كیت هنری كارگردان نمایش دلباخته عنوان نمود این نمایش اسطوره سیاوش را به روشی فیزیكال به نمایش می گذارد.داود اسدالهی كه این روزها نمایش «دلباخته» با كارگردانی و بازی وی در تماشاخانه ایران تماشا روی صحنه است درباره حضور نداشتن رضا رویگری كه قرار بود در نمایش بازی داشته باشد به خبرنگار مهر اظهار داشت: قبل از اجرای نمایش قرار بود رضا رویگری در نقش راوی در این اثر نمایشی ما را همراهی كند اما متاسفانه به علت نامساعد بودن شرایط جسمی اش این همكاری میسر نشد و ما نتوانستیم در خدمت این هنرمند باشیم.
وی درباره مضمون نمایش توضیح داد: «دلباخته» نگاهی تازه به داستان سیاوش در «شاهنامه» فردوسی دارد به این مفهوم كه در این اجرا شاهد نمایش فیزیكال و حركات بدنی بازیگران هستیم و از یك گروه حركت ۶ نفره برای حضور در نمایش بهره گرفتیم. در این نمایش ما همزمان با ۷ سیاوش روبرو می شویم؛ سیاوشانی امروزی كه جنسیت از آنها گرفته شده است.

اسدالهی افزود: در «دلباخته» نقش ۷ سیاوش را ۶ بازیگر زن و یك بازیگر مرد ایفا می كنند كه نقش مرد را خودم برعهده دارم. در این نمایش داستان سیاوشی امروزی را به تصویر می كشم كه می تواند در هرجایی از كشور ما زندگی كند. از نظر من سیاوش می تواند همان بانویی باشد كه برای ورزش ما مدال می آورد یا همان رزمنده ای كه برای دفاع از مرز و بومش جانش را فدا كرده است. در جنگ تحمیلی ما سیاوشانی داشتیم كه با خون خودشان مرز و خاك ما را آبیاری و حفاظت كردند.
وی درباره شباهت های این نمایش به اثر قبلی اش با عنوان «راز پنهان» بیان كرد: این نمایش هم در جهت اثر قبلی ام است اما اسطوره سیاوش را با نگاهی تازه و به شكل فیزیكال به نمایش می گذارد درحالی كه شاكله اصلی اثر همان است.
این كارگردان در انتها درباره تغییر مكان اجرای نمایش اظهار داشت: ابتدا قرار بود نمایش در تماشاخانه مهرگان به صحنه برود اما متاسفانه با مدیریت آنجا به توافق نرسیدیم. این روزها همه به دنبال چهره های سینمایی و یا نمایش های كمدی هستند و به كیفیت یك اثر توجهی ندارند اما من با افتخار اعلام می كنم كه یك نمایش ایرانی به صحنه برده ام كه یكی از اسطوره های این مرز و بوم را كه نشانه هایی از ۲ پیامبر یعنی حضرت یوسف (ع) و حضرت ابراهیم (ع) را در خود دارد، به تصویر می كشد.
سودابه گودرزی، سحر حق شناس، فهیمه معین، تارا كریمی، زینب السادات میری، مریم اصلان پرویز، عسل میرزایی، اوا اصیلیان، زینب خلیفه، فاطمه آقاپور، مرسده ابولقاسمی، داود اسدالهی بازیگران نمایش «دلباخته» هستند كه از ۲۶ خرداد ماه ساعت ۲۰ در تماشاخانه ایران تماشا به صحنه می رود.

1398/04/07
14:27:21
5.0 / 5
4342
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری