ArtKit کیت هنری

سخنرانی عسگرپور در چین و عزیمت به جشنواره ی كن

سخنرانی عسگرپور در چین و عزیمت به جشنواره ی كن به گزارش كیت هنری سمینار ˮسینما و گفتگو بین المللی آسیاییˮ در پكن با سخنرانی محمدمهدی عسگرپور و معاون سازمان  سینمای چین برگزار گردید و بعد از این سمینار، این سینماگر ایرانی و نایب رییس فیاپف در حوزه آسیا راهی جشنواره ی فیلم كن شد.


به گزارش كیت هنری به نقل از ایسنا، سمینار گفتمان تمدن های آسیایی كه با سخنرانی "شی جین پینگ" رئیس جمهور چین در تاریخ ۱۵ می (۲۵ اردیبهشت) در پكن برگزار شد، در برگیرنده برنامه هایی درحوزه های مختلف بویژه سینما بود و برای این رویداد بزرگ از فعالان حوزه های مختلف آسیایی دعوت بعمل آمده بود.
به نمایندگی از فیاپف (فدراسیون جهانی انجمن های تهیه كنندگان فیلم) محمدمهدی عسگرپور در این رویداد شركت كرد و در روز ۱۶ می (۲۶ اردیبهشت) كه روز آغاز بخش سینمایی این رویداد بود، این سینماگر در حضور مسئولان سینمایی چین، نمایندگان برخی كشورهای آسیایی، رئیس جشنواره آسیاپاسیفیك سخنرانی خویش را حول محور همگرایی در حوزه فیلمسازی آسیا بیان كرد.
پس از سخنرانی عسگرپور و مسئول سینمای چین، سمینار به شكل رسمی كار خویش را با تشكیل چند كارگروه شروع كرد و در ادامه هم هفته فیلم آسیایی با نمایش فیلمهایی از كشورهای آسیایی شروع شد.
روز دوم برنامه ها عسگرپور پكن را جهت شركت در مجمع عمومی فیاپف به مقصد جشنواره ی فیلم كن ترك كرد تا امروز (۲۸ اردیبهشت ماه) در مجمع عمومی شركت نماید.
منبع:

1398/02/28
14:55:25
5.0 / 5
4353
تگهای خبر: جشن , جشنواره , سازمان , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری