ArtKit کیت هنری

فرصت دارید 8 شب به گذر سینما بروید

فرصت دارید 8 شب به گذر سینما بروید به گزارش كیت هنری از امروز و هم زمان با افتتاح سی و هفتیمن دوره جشنواره جهانی فیلم فجر، «گذر سینما» با هدف گفت وگوی دوجانبه بین شهر و جشنواره گشوده می شود.


به گزارش كیت هنری به نقل از ستادی خبری بخش جنبی گذرسینما وحید قاسمی - مدیر رویدادهای شهری سی وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر اظهار داشت: «بنا نیست كه این جشنواره بعنوان یك رویداد ایزوله برگزار گردد كه هیچ تعاملی با محیط ندارد و تاثیری روی محل برگزاری ندارد. بدین منظور سعی شده مانند سایر رویدادها و فستیوال هایی كه ارزش افزوده ای برای شهر دارند، این جشنواره هم ارزش افزوده ای داشته و روی ارتقای كیفی زندگی شهروندان اثرگذار باشد.»
او تصریح كرد بدین منظور، كل جشنواره به بافت تاریخی تهران آمده است و در مركز شهر برگزار می گردد.
قاسمی افزایش مكان های در رابطه با جشنواره را روش دیگری معرفی نمود كه سبب می شود تعداد بیشتری از شهروندان از برنامه های جشنواره بهره بگیرند و اظهار داشت: «با همین رویكرد، جشنواره جهانی فیلم فجر در دوسه سال قبل به شكلی توانسته تبدیل به یك برند شود. در همین راستا رضا میركریمی و سایر برگزاركنندگان جشنواره تصمیم گرفته اند این رویكرد را نهادینه كنند و دپارتمانی تعریف شد كه نتیجه اش طراحی گذر سینما در خیابان برادران مظفر با رویكرد سینما بود.»
مدیر رویدادهای شهری سی وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر نصب بیلبوردهای شهری با جملات معروف سینما در فضای شهری را یكی دیگر از جلوه ّهای بصری جشنواره در فضای شهری دانست.
به گفته وی این گذر به وجه مردمی سینما توجه دارد و هر شب چند برنامه متفاوت خواهد داشت. برنامه های گذر از ساعت ۱۷: ۳۰ آغاز می شود و تا ۱۲ شب ادامه دارد. موسیقی خیابانی منتخبی از موسیقی های سینمایی داریم و تعدادی هنرور بعضی صحنه های فیلم ها را اجرا می كنند. موسیقی اقوام و پنل های فیلم نامه خوانی از دیگر برنامه های ثابت گذر هستند و هر شب با نمایش یك فیلم تمام می شود.»
خیابان برادران مظفر كه در ضلع شرقی سینما فلسطین قرار دارد، قبل از این سنگفرش شده و محل مناسبی برای حضور شبانه شهروندان است.
گذر سینما همزمان با سی وهفتیمن جشنواره جهانی فیلم فجر از ۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ در تهران از ساعت ۱۷ الی ۲۴ همه روز در خیابان برادران مظفر برگزار می شود.1398/01/29
14:34:25
5.0 / 5
4109
تگهای خبر: برند , جشن , جشنواره , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری