ArtKit کیت هنری

باشگاهی که اندازه یک تیم فوتبال شهید دارد

باشگاهی که اندازه یک تیم فوتبال شهید دارد به گزارش کیت هنری، ورزشکاران ایرانی یکی از اقشار بودند که در هشت سال دفاع مقدس برای دفاع از مرز و بوم خود به جبهه های جنگ رفتند و برای سربلندی کشورمان از جان خود گذشتند. تابحال پنج هزار و ۵۰۰ شهید ورزشکار در سطح کشور شناسایی شده اند.به گزارش کیت هنری به نقل از ایسنا، بعد از هجوم سراسری ارتش عراق به سرزمین ایران، مردم از سراسر کشور به جبهه ‎های نبرد هجوم آوردند و از همان روزهای اول سدی عظیم در مقابل ارتش مجهز عراق به وجود آوردند. مردم شهرستان ورامین هم مانند سایر شهرها علاوه بر اعزام جوانان خود به جبهه ‎های نبرد با کمک های نقدی وغیرنقدی خود، بخشی از نیازمندی های جبهه ‎های جنگ را به عهده گرفتند

مردم شهرستان ورامین که در هشت سال دفاع مقدس بیشتر از یک هزار و ۴۰۰ شهید و سه هزار جانباز تقدیم تقدیم کرده اند.

در کنار مردم عادی، ورزشکاران ایرانی هم یکی از اقشار حاضر در جنگ بودند که در هشت سال دفاع مقدس برای دفاع از مرز و بوم خود به جبهه های جنگ رفتند و برای سربلندی کشورمان از خون خود گذشتند. تابحال پنج هزار و ۵۰۰ شهید ورزشکار در سطح کشور شناسایی شده اند. این شهیدان از ۲۲ فدراسیون کشور شناسایی شده اند که فوتبال با ۱۳۰۰ شهید، دو و میدانی با ۹۶ شهید، هندبال با ۷۰ شهید، کشتی با ۴۰۰ شهید، تکواندو با ۵۰۰ شهید، کشتی با بیشتر از ۴۵۰ شهید، بسکتبال با ۷۰ شهید، والیبال با ۲۰۰ شهید و فدراسیون ورزش های رزمی با ۱۰۰ شهید شماری از فدراسیون های شناسایی شده هستند.

تیم فوتبال فجر ورامین، یکی از تیم های فوتبالی است که در سالهای ۵۹ و ۶۰ مثل تمام دوره های دیگر نام جوانانی را با خود به همراه داشت که با مسابقات مختلفی عناوین قهرمانی کسب می کردند. اما وقتی جنگ شد، جذابیت ورزش خویش را مانند دیگر تعلقات دنیایی کنار گذاشتند و دوستانه به جبهه اعزام شدند. در خلال جنگ ۱۸ نفر از اعضای این باشگاه در جبهه به شهادت رسیدند و چند نفر هم به مقام جانبازی نائل شدند.

محمد رضا بیگدلی، محسن قاجاریه، حمید اصفهانی، محسن هرندی، سیدموسی طباطبایی، علی و محمد جعفری منش، محسن شیرکوند، کریم و رحیم کدخدایی، ناصر نوع پرور، مصطفی کاشانی، سیدعلی حسینی امامی، سیدمحسن ابراهیمی به شهادت رسیدند و مجید عالی دایی، عباس قاسمی شهید و چندین نفر از اعضای تیم هم جانباز شدند.

جنگ تحمیلی حقیقت های فراوانی را به همه دنیا ثابت کرد. هشت سال دفاع مقدس نشان داد مردم ایران در دفاع از وطن خود با کسی شوخی ندارند. از همه مهم تر این که تمامی اقشار جامعه در این دفاع مقدس نقش داشتند و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نکردند. اهالی ورزش هم از این قاعده مستثنی نبودند. در روزهایی که دشمن بعثی برای ضربه زدن به کشورمان هر کاری می کرد و با حمایت های غربی ها نقشه تصرف خاک ایران را در سر می پروراند، مردم ایران از همه قشرها و با دیدگاه های مختلف برای دفاع از آب و خاکمان پا پیش گذاشتند. ورزشی ها هم در این راه پابه پای دیگران قدم به عرصه گذاشتند.

منبع:

1401/09/04
13:08:58
5.0 / 5
246
تگهای خبر: بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری